JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Małe AGD   Jaką golarkę bezprzewodową kupić?

Jaką golarkę bezprzewodową kupić?

To pytanie nasuwa się każdemu dbającemu o siebie mężczyźnie. Golenie wcale nie jest takie proste i przyjemne, jak mogłoby się wydawać każdemu chłopcu w  młodzieńczych latach. Aby ułatwić sobie zadanie wystarczy być cierpliwym i podchodzić do wszystkiego z wyczuciem. Chyba nie chcesz, żeby na Twojej twarzy zostały nieprzyjemne dla oka blizny czy zacięcia? Nie każdy ma tak pewną rękę jak rasowy golibroda, dlatego naprzeciw oczekiwaniom mężczyzn wyszli producenci golarek.

 

 

Co wybrać?

 

Gama asortymentu jest tak wielka, że nie łatwo jest dobrać odpowiedni rodzaj sprzętu. Zdecydowanie najlepszym wyborem są golarki elektryczne. Ale to nie koniec, bo za tym idzie wybór różnych głowic, czy nawet trybów golenia. Zalet golarek elektrycznych jest mnóstwo, chociażby to, że nie pozostawiają po sobie podrażnień na skórze. Dzięki temu, golenie bujnej brody stało się przyjemnością, a nie katorgą. Chyba każdy miał dość nieprzyjemnych ran na swojej twarzy, które zdarzały się tak często, jak trzeba było się ogolić. W przypadku maszynek elektrycznych, ostrze schowane jest za siateczką, dlatego goli skórę z pewnej odległości. Jest to odległość większa, niż przy używaniu zwykłej maszynki, ale za to ochroni nas przed kontaktu ostrza ze skórą. Golarka elektryczna jest także tańsza w utrzymaniu. Nie trzeba co chwilę kupować kolejnych jednorazowych maszynek. Wyposażona jest w koszyczek, który zbiera zarost. Koszt wymiany ostrza lub takiego właśnie koszyczka to ok. 100 zł, lecz jest to konieczne raz na 18 miesięcy. Znasz sytuacje, kiedy po goleniu wszędzie znaleźć można Twoje włosy? Z tym także nie będzie problemu. Zbiorniczek na włosy zbiera wszystkie pozostałości po naszym zabiegu. Nie musisz poświęcać czasu na dodatkowe sprzątanie.

Golarka elektryczna - jaką kupić?

 

Wypróbuj możliwości

 

Maszynki elektryczne posiadają różne dodatki. Jednym z najbardziej docenianych i wykorzystywanych jest trymer. Jest to nakładka umożliwiająca regulowanie długości zarostu. Nie zawsze musisz golić się na zero, przecież możesz tylko skrócić zarost, aby wyglądać elegancko. Moda na męskie zarosty raczej nigdy całkowicie nie minie, więc warto pomyśleć nad kształtem swojej brody. Broda dodaje męskości i charakterności. Może czas pomyślec nad małą zmianą wizerunku? 

 

Na sucho czy na mokro?

 

Do zalet takiej golarki można zaliczyć jeszcze możliwość golenia na sucho. W tym wypadku nie ma potrzeby wydawać fortuny na różne żele, i płukać twarzy wodą oblewając przy tym wszystko wokół. Chociaż zawsze warto obmyć twarz po goleniu, nawet po to, żeby ją pobudzić. Metoda golenia na sucho jest polecana mężczyznom którzy mają problemy skórne lub trądzik. Znajdą sę jednak zwolennicy golenia na mokro. Największą zaletą takiego golenia jest dokładność. Zarost pod wpływem żelu, pianki czy nawet wody, staje się zmiękczony, przez co jest bardziej podatny na przycinanie, czy nawet układanie. Ta metoda jest bardziej przyjazna naszej cerze, gdyż środki do golenia tj. silikony lub pianki zawierają środki powodujące poślizg ostrza. Golenie zwykłą maszynką jednak wymaga wielkiej koncentracji i cierpliwości, czego nie wymaga golenie maszynką elektryczną. Wybór może być trudny, ale każdy mężczyzna powinien sam wiedzieć jaką metodę preferuje. Najważniejsze jest, żeby zapewnić sobie komfort i wyglądać przy tym dobrze. 

 

Sprawdź naszą ofertę golarek!