JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Małe AGD   Jaki robot kuchenny kupić?

Jaki robot kuchenny kupić?

Robot kuchenny to bardzo praktyczne i uniwersalne urządzenie, które łączy w sobie walory kilku innych sprzętów kuchennych. Co więcej, funkcjonalny model można nabyć w bardzo atrakcyjnej cenie, a sam produkt zajmuje w pomieszczeniu bardzo niewiele miejsca. Jak wybrać najlepszego robota kuchennego do swojego gospodarstwa domowego?

Bogaty wybór robotów kuchennych

Roboty wielofunkcyjne to coraz częstsze wyposażenie kuchenne. Przydają się w różnorodnych sytuacjach, ułatwiając i przyspieszając przyrządzenie rozmaitych dań i potraw. Nie bez powodu określa się je mianem niezwykle uniwersalnych urządzeń, gdyż wśród ich funkcji (zależnie od modelu) można wyróżnić m.in. możliwość wyciskania soków z cytrusów, gotowanie, mielenie mięsa, miksowanie, mieszanie, krojenie na plastry czy rozdrabnianie i siekanie. Większość obecnie wykorzystywanych wielofunkcyjnych robotów kuchennych posiada specjalną misę, co zwiększa liczbę możliwych zastosowań. Pojemnik pozwala na gromadzenie produktów poddanych obróbce, a ich pojemność może wahać się od około 1 l do nawet ponad 6 l. Warto mieć ten czynnik na uwadze przy wyborze wymarzonego modelu, gdyż duża misa nie zawsze okazuje się potrzebna. Przy przygotowywaniu posiłku dla dwóch czy trzech osób z powodzeniem wystarczają roboty kuchenne z pojemnikiem do około 2 litrów, większe polecane są natomiast w gospodarstwach domowych zamieszkanych przez dużą rodzinę lub przy użytku profesjonalnym, np. w lokalu gastronomicznym.


robot kuchenny

Sprawdź naszą ofertę robotów kuchennych!

 

Kluczowym parametrem przy przeglądaniu wieloczynnościowych robotów kuchennych jest moc silnika podawana w watach. Przyjmuje się, że im wyższa jest wartość mocy, tym sprawniejszą i szybszą pracą może poszczycić się robot kuchenny. Zwykle najniższa spotykana wartość wynosi 400–500 W, najwyższa natomiast oscyluje w granicach około 2 000 W. Wyższa moc urządzenia pozwala także na dłuższą i bardziej efektywną pracę na wysokich obrotach oraz przy twardych składnikach, jakimi są np. orzechy. Wielofunkcyjny robot kuchenny z większą liczbą funkcji także powinien posiadać moc przynajmniej w okolicy 700–800 W. Tego rodzaju urządzenia dysponują z reguły kilkoma prędkościami obrotów. Wieloczynnościowe roboty kuchenne dzieli się na tradycyjne i planetarne. Pierwsze z nich charakteryzują się pracą w jednym kierunku wokół własnej osi, planetarne roboty kuchenne pozwalają natomiast na mieszanie wielokierunkowe. Z reguły są one również dokładniejsze i szybsze niż ich klasyczne odpowiedniki.


 

Jaki robot kuchenny wybrać?

Przykładem budżetowego i funkcjonalnego robota kuchennego jest np. robot MPM Kasia MRK-12 srebrno-czarny. Moc silnika wynosi 800 W, a pojemność misy 1,5 l, urządzenie posiada ponadto bardzo klasyczny design. Robot ten pozwala m.in. na wyciskanie soku z cytrusów, rozdrabnianie i siekanie, tarcie ziemniaków czy ubijanie piany, posiada też trzy poziomy prędkości. Modelem z nieco wyższej półki, cieszącym się świetnymi opiniami użytkowników, jest robot planetarny KENWOOD KM289 Prospero. Moc robocza silnika wynosi 900 W, a pojemność misy aż 4,3 l. Robot ten cechuje się wieloma funkcjami, w tym m.in. mieleniem mięsa, mieszaniem, miksowaniem, siekaniem, tarciem, krojeniem na plastry czy ubijaniem piany. Alternatywnym modelem jest też robot planetarny BOSCH MUM58364. Posiada on nieco wyższą moc (1 000 W) i liczbę prędkości (aż 7), a także bardzo zbliżoną liczbę funkcji. Jest również ceniony przez użytkowników. Zakup robota kuchennego to doskonałe rozwiązanie dla każdego gospodarstwa domowego. Urządzenie tego typu pozwala na szybsze i łatwiejsze przyrządzanie posiłków, a do tego jest proste w obsłudze. Wielofunkcyjny robot kuchenny z pewnością sprawdzi się w każdej kuchni.

Sprawdź naszą ofertę robotów kuchennych!