JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Małe AGD   Jaki trymer do brody kupić?

Jaki trymer do brody kupić?

Trymer do brody jest urządzeniem, które służy do usuwania zarostu z twarzy. Nie oznacza to jednak, że niweluje on włoski całkowicie – jego funkcje często mylone są z funkcjami maszynki jednorazowej bądź golarki. To błędne założenie, ponieważ trymer – w przeciwieństwie do innych tego typu urządzeń – nie goli zarostu, ale pomaga go modelować i nadawać mu pożądany kształt.

Wielu mężczyzn zastanawia się, co wybrać do codziennej pielęgnacji zarostu – z czasem zwykłe maszynki jednorazowe okazują się być niewygodne i nieekonomiczne – trzeba dbać o ich czystość, o to, by je wymienić, a ich używanie niesie ze sobą ryzyko zacięcia się. W końcu i tak większość osób decyduje się na zakup golarki elektrycznej, która pozostawia skórę gładką i nie podrażnia jej w takcie usuwania włosków. A co z posiadaczami bujnej brody lub z mężczyznami, którzy chcą utrzymywać kilkudniowy zarost?


Sprawdź naszą ofertę trymerów!

 

Ciekawą propozycją dla brodaczy jest strzyżarka – z jednej strony to wielofunkcyjne urządzenie, które pomaga zadbać zarówno o zarost, jak i o włosy. Dzieje się tak za sprawą regulowanych ostrzy umożliwiających ścinanie włosów do określonej długości. Z drugiej strony, urządzenie to nie jest jednak precyzyjne – szerokie ostrza sprawdzają się co prawda w trakcie przycinania włosów na tak dużej powierzchni, jak głowa, jednak z pewnością nie są w stanie precyzyjnie wystylizować zarostu – zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach, czyli pod podbródkiem lub przy uszach. Idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą samodzielnie przycinać zarost dokładnie i szybko, jest trymer do brody. Wyróżnia się on na tle strzyżarek czy maszynek jednorazowych precyzją i dokładnością cięcia, a także daje możliwość uzyskania idealnie prostych linii zakończenia zarostu oraz miękkich przejść w długości włosków. Należy pamiętać jednak o tym, że trymer do brody służy jedynie do modelowania zarostu – dla panów chcących cieszyć się całkowicie gładką skórą polecane są jednak inne rozwiązania – na przykład golarka elektryczna.

Jaki trymer do brody?

 

 

Wśród urządzeń do przycinania i modelowania zarostu można wyróżnić trymery do brody, do całego ciała czy trymery wielofunkcyjne. Czym się charakteryzują i jak działają?

 
Najmniejsze trymery, jakie oferują obecnie producenci, to trymery do nosa i uszu. Charakteryzują się one niewielkimi gabarytami i małymi, precyzyjnymi końcówkami, umożliwiającymi usuwanie włosków z trudno dostępnych miejsc. Dlaczego warto używać trymera do nosa i uszu? Ponieważ całkowite wyrwanie lub przycięcie owłosienia przy samej skórze może powodować podczas odrastanie, kłucie i ból – zwłaszcza w nozdrzach. Trymer do nosa i uszu można ustawić na odpowiednią długość cięcia – tak, by jedynie przyciąć włoski, a nie całkowicie je usuwać.

 
Popularne są również trymery do ciała – przeznaczone do przycinania włosków w takich miejscach, jak klatka piersiowa, pachy czy plecy. Ich końcówki są zazwyczaj nieco szersze niż w trymerze do brody, dzięki czemu można przyciąć włoski na dość dużej powierzchni za jednym zamachem.


Trymer do brody – przeznaczony wyłącznie do używania go w celu modelowania zarostu.
Zazwyczaj posiada od kilku do kilkudziesięciu możliwości ustawień ostrza, przez co broda może kaskadowo zwężać się ku dołowi lub być równa na całej długości. Trymer do brody pozwala również perfekcyjnie modelować baczki do pożądanego kształtu i długości.


Trymer wielofunkcyjny – w zestawie z kilkoma wymiennymi końcówkami
, dzięki którym urządzenie może być stosowane do przycinania włosków na całym ciele, a także na brodzie czy w uszach lub nosie. Trymer wielofunkcyjny jest propozycją dla panów, którzy kompleksowo chcą zadbać o swój wygląd w domowym zaciszu.

 

Sprawdź naszą ofertę trymerów!


Na jakie funkcje trymera warto szczególnie zwrócić uwagę?

 

Niezależnie od tego, czy wybrane urządzenie to trymer wielofunkcyjny, czy trymer do ciała lub do brody, przed jego zakupem należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, które wpływając na ergonomię danego modelu, wygodę użytkowania oraz wydajność.

Najważniejszą cechą trymera do ciała czy do brody jest rodzaj ostrzy i związane z nimi parametry. Ważnym jest, by ostrze wykonane było „o najmniej” ze stali nierdzewnej (choć producenci droższych modeli oferują jeszcze bardziej wytrzymałe ostrza – pokryte powłoką tytanową). Taki materiał sprawia, że ostrze jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także na korozję. Oprócz tego, ostrza powinny dawać jak najwięcej możliwości ich ustawienia. Ten parametr to regulacja długości cięcia, przydająca się podczas stopniowania długości zarostu. Szeroki zakres regulacji wpływa na możliwość noszenia zarówno dwudniowego zarostu, jak i wypielęgnowanej, estetycznej, dłuższej brody. Ponadto, ostrza w trymerze wielofunkcyjnym i w każdym tego typu urządzeniu mogą posiadać funkcję samodzielnego ostrzenia i oliwienia, co przydaje się w kontekście dbania o sprzęt.


Kupując trymer wielofunkcyjny, warto też zwrócić uwagę na liczbę nakładek dołączanych do zestawu
– wśród nich może znajdować się nie tylko końcówka do stylizacji brody, przycinania włosów na ciele, w uszach i w nosie, ale również nakładka imitująca golarkę foliową (pomaga wygładzić miejsca na twarzy, które docelowo maja być pozbawione zarostu), a także strzyżarkę, zmieniającą trymer w urządzenie do samodzielnego modelowania fryzury.


Aby utrzymać trymer do brody i ciała w czystości, warto rozważyć zakup modelu wodoodpornego.
Można myć go pod bieżącą wodą, a także bezpiecznie używać pod prysznicem. Niektóre modele trymerów są także wyposażone w odkurzacz do ściętych włosków, który zasysa je i gromadzi w zbiorniczku, sprawiając, że nie tylko samo urządzenia, ale również umywalka czy podłoga w łazience po zabiegu pozostają czyste. Należy też zwrócić uwagę na to, czy trymer do brody ma dołączone etui zabezpieczające urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi – w domu lub w podróży.


Trymer do brody


Funkcje, które są szczególnie przydatne do kontroli całego procesu przycinania włosków, to czytelny wyświetlacz i laserowy wskaźnik.
Dzięki wyświetlaczowi można podejrzeć, na jakich ustawieniach pracuje w danej chwili urządzenie, natomiast laserowy wskaźnik umieszczony przy nakładce wyznacza na twarzy konkretną linię, do której należy modelować zarost, co znacznie ułatwia cały zabieg i minimalizuje ryzyko ewentualnej pomyłki

 

 

Polecane trymery do ciała, nosa i uszu oraz urządzenia wielofunkcyjny


Najprostszy trymer do nosa i uszu można kupić już za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. Do rzadkiego zastosowania na dość małej powierzchni nie jest konieczne bardziej zaawansowane urządzenie. Taki prosty model ma w swojej ofercie firma Adler – trymer AD 2911jest na baterie, ma niewielkie wymiary, więc jego przechowywanie nie przysparza kłopotu, a także łatwo się go czyści. Polecany trymer wielofunkcyjny z nieco wyższej półki to model marki Remington – Groom Kit Lithium. Posiada w zestawie 5 wymiennych końcówek, których ostrza pokryte są powłoką tytanową. Ma ergonomiczny kształt i rączkę pokrytą panelami matowego materiału, dzięki którym urządzenie nie wyślizguje się z dłoni. Popularny trymer wielofunkcyjny o dużej liczbie zastosowań to model firmy Babyliss – Beard Designer. Podobnie jak urządzenie Reminton, ma ostrza pokryte tytanem, jest również wodoodporny – można więc stosować go pod prysznicem. Wydajny akumulator gwarantuje nawet 40 minut nieprzerwanego działania, a głowica 3D sprawia, że stylizacja zarostu jest łatwa i przyjemna - nawet wówczas, gdy włoski nie rosną w jednym kierunku, ale w różne strony.


Sprawdź naszą ofertę trymerów!