JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Małe AGD   Jaki odkurzacz automatyczny kupić?

Jaki odkurzacz automatyczny kupić?

Odkurzacze automatyczne to stosunkowo nowa technologia, która coraz szybciej zyskuje popularność wśród nowoczesnych pań i panów domu. Nie da się bowiem ukryć, że najnowsze modele takich odkurzaczy mają w sobie coś z… gadżetu elektronicznego – nierzadko są designerskie, można obsługiwać je aplikacją w telefonie, dają się programować, sprzątają pod nieobecność domowników i same się ładują. Nic więc dziwnego, że są tak lubianym sprzętem, a ich producenci stale prześcigają się w projektowaniu nowych, jeszcze lepszych rozwiązań.

 

Czym właściwie jest odkurzacz automatyczny? Jest to urządzenie wyposażone w mechanizm pozwalający mu na perfekcyjne sprzątanie w domu bez udziału człowieka. W niewielkiej obudowie producenci zamykają szczotki o dużej mocy, które podczas samodzielnego poruszania się odkurzacza zbierają z podłogi kurz, brud, okruchy i inne zanieczyszczenia. Po skończonej pracy urządzenie samo przemieszcza się do stacji dokującej i pozostaje tam aż do następnego sprzątania. Wszystko to może odbywać się na przykład wtedy, gdy nikogo nie ma w domu – aktywność robota programuje się rano, a po powrocie z pracy można cieszyć się idealnie wysprzątaną podłogą. Wśród ofert których producentów odkurzaczy automatycznych warto wyszukać takie urządzenie dla siebie?

 

Sprawdź naszą ofertę odkurzaczy automatycznych!

 

Roomba 980 – najbardziej zaawansowany odkurzacz automatyczny od iRobot

 

Najpopularniejszą firmą produkującą odkurzacze automatyczne jest marka iRobot – jej urządzenia znane są na całym świecie pod nazwą Roomba. W asortymencie firmy znajduje się kilka modeli odkurzaczy automatycznych, a najbardziej zaawansowany z nich to Roomba 980. Czym wyróżnia się spośród innych egzemplarzy? Model ten posiada szereg systemów pozwalających mu sprzątać jeszcze dokładniej i bezpieczniej niż jego poprzednicy. Dzięki czujnikom wysokości Roomba „wyczuwa” na przykład stopnie schodów i z nich nie spada. Nie niszczy także – nie obija mebli podczas pracy. Jest to również najbardziej zaawansowany odkurzacz automatyczny pod względem wybierania trasy sprzątania: wbudowana nawigacja iAdapt 2.0 pozwala Roombie poruszać się po domu z ogromną precyzją (robot nie sprząta niepotrzebnie kilka razy w tym samym miejscu), a dodatkowo ułatwia jeszcze użytkownikowi ewentualne śledzenie położenia odkurzacza za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

 

Roomba irobot

 

Oprócz powyższych zalet, Roomba 980 wykazuje również świetne przygotowanie do sprzątania różnych powierzchni: dzięki czujnikom umieszczonym na spodzie urządzenia, może ono automatycznie dostosowywać głowicę ssącą do rodzaju nawierzchni, po której się aktualnie porusza. Roomba przy sprzątaniu trudniejszych powłok (na przykład gęstych dywanów o długim włosiu) zwiększa moc ssania za sprawą nowoczesnego systemu Aero Force. System ten jest również zaprojektowany tak, by jak najefektywniej wspierać urządzenie w czyszczeniu z sierści zwierząt oraz innych, trudnych do usunięcia zabrudzeń. Odkurzacz automatyczny Roomba 980 to obecnie jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń dostępnych dla klienta indywidualnego – sprawdza się u wszystkich osób, które poszukują prawdziwie rewolucyjnej maszyny sprzątającej, która skutecznie wyręcza w sprzątaniu, której ruchy można śledzić i... zaplanować – a wszystko dzięki wygodnej aplikacji.

 

Electrolux Pure i9 – nowość wśród odkurzaczy automatycznych o niestandardowym kształcie

 

Do tej pory odkurzacze automatyczne projektowane były na planie okręgu. Marka Electrolux proponuje natomiast odkurzacz automatyczny o zupełnie nowym kształcie – obłego trójkąta. Według producenta taki projekt obudowy znacznie ułatwia odkurzaczowi nawigację, nawet w tych najbardziej niedostępnych i wąskich miejscach. Odkurzacz automatyczny Electrolux Pure i9 już na pierwszy rzut oka zachwyca designem. Jest dostępny w kilku eleganckich, a jednocześnie nierzucających się w oczy wersjach kolorystycznych, więc z pewnością każda pani domu (oraz kochający design pan domu) znajdzie w tej ofercie coś dla siebie. Ponadto, robot sprzątający Pure i9 to świetny wybór dla osób, które posiadają naprawdę duże mieszkania. Robot jest bowiem wyposażony w system ścieżki sprzątania XXL – oznacza to, że potrafi odkurzyć za jednym zamachem pas podłogi o szerokości aż 21 centymetrów.

 

odkurzacz electrolux

 

Model Pure i9 od Electrolux posiada dodatkowo system FlowMotion, który zapobiega zbędnej utracie energii, regulując pracę szczotek zbierających zabrudzenia oraz obroty wentylatora zawsze wtedy, gdy to konieczne. Oprócz tego, odkurzacz automatyczny marki Electrolux z powodzeniem pokonuje różnice terenu - nawet do wysokości 2,2 centymetra – nie są mu straszne więc progi czy inne przeszkody w mieszkaniu. Ten model podoba się wszystkim użytkownikom pragnącym idealnej czystości podłóg w... przystępnej cenie, ponieważ niewątpliwym atutem Pure i9 jest właśnie stosunek wysokiej jakości sprzętu do stosunkowo niedużej kwoty, jaką trzeba zapłacić za taki odkurzacz automatyczny.

 

Philips Smart Pro Easy – czyszczenie również na mokro

 

Ciekawą propozycją wśród odkurzaczy automatycznych jest również Philips SmartPro Easy. Ta innowacyjna konstrukcja jest wyposażona w dwie szczotki boczne, działające rotacyjnie dla jeszcze lepszego efektu zbierania kurzu i zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc. Po zebraniu brudu, silny mechanizm ssący kumuluje go w zbiorniku, a samo urządzenie może dodatkowo czyścić podłogę na mokro. Dzieje się tak za sprawą ściereczki z mikrofibry, która umiejscowiona jest na spodzie urządzenia. Bez problemu można zmoczyć ją wodą z delikatnym detergentem, dzięki czemu odkurzacz, jednocześnie czyszcząc podłogę z paprochów, dodatkowo ją myje. W przypadku, gdy ściereczka pozostaje sucha, użytkownik może zaobserwować jeszcze bardziej efektywne zbieranie drobnego kurzu.

 

Odkurzacz Philips

 

Oprócz tych wszystkich atutów, odkurzacz automatyczny Philips Smart Pro Easy ma jeszcze jedną zaletę - jest jednym z najniższych urządzeń tego typu dostępnych na rynku – oznacza to, że jest w stanie wjechać w nawet najwęższe szczeliny pod meblami i dokładnie je wyczyścić. Dzięki wydajnemu akumulatorowi odkurzacz może pracować na jednym ładowaniu nawet do ponad 100 minut (średni wynik osiągany przez inne urządzenia to około 60 minut nieprzerwanej pracy), a wysokiej jakości filtr Ultra Hygiene EPA12 zatrzymuje ponad 99% zanieczyszczeń wydostających się przez wentylator na zewnątrz odkurzacza, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowników oraz wydajność samego robota. Z modelu Smart Pro Easy od marki Philips z pewnością będą zadowolone osoby, które posiadają w swoim domu lub mieszkaniu niskie meble, a także te, które chcą jeszcze bardziej ułatwić sobie życie i, oprócz odkurzania, powierzyć robotowi również mycie podłogi.

 

Sprawdź naszą ofertę odkurzaczy automatycznych!