Poradniki Eksperta

Lodówki do 2000 zł – ranking [TOP10]

 2023-05-25 

Wybór lodówki powinien być uzależniony od liczby domowników i częstotliwości przygotowywania posiłków. Niemniej ważnym aspektem będą też możliwości przestrzenne naszej kuchni. Pierwszym ważnym parametrem w tym zakresie, będzie więc pojemność urządzenia chłodzącego. Warto też wziąć pod uwagę jej energooszczędność oraz dodatkowe systemy wspomagające prawidłowe przechowywanie żywności i jej niemarnowanie. Jakie modele oferują producenci, jeśli weźmiemy pod uwagę lodówki do 2000 zł? Przygotowaliśmy ranking 10 modeli w tym przedziale cenowym, który z pewnością będzie pomocny w wyborze sprzętu.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Typy lodówek do 2000 zł

Producenci urządzeń chłodniczych oferują je w rozmaitych konstrukcjach i gabarytach. Wszystko po to, aby jak najlepiej spełnić oczekiwania użytkowników w zakresie potrzeb wynikających z odpowiedniego przechowywania produktów spożywczych i przetworzonej żywności. Lodówki do 2000 zł dostępne są jako urządzenia jednodrzwiowe z wewnętrznym zamrażalnikiem lub komorą niskich temperatur oraz jako dwudrzwiowe chłodziarko-zamrażarki, wyposażone w oddzielną komorę mrożenia. W tym wypadku zamrażalnik, w zależności od konstrukcji, może być umiejscowiony na górze lub na dole urządzenia chłodniczego.


Wśród sprzętów jednodrzwiowych, znajdziemy również samodzielne chłodziarki bez zamrażalnika, a także lodówki kostki o szerokości, wysokości i głębokości około 50 cm. Najmniejsze konstrukcje spotkać można w pokojach hotelowych, pensjonatach, akademikach, a nawet w gabinetach lekarskich i kosmetycznych. Oferta lodówek w tym zakresie cenowym jest bardzo szeroka.

Wzornictwo i kolorystyka lodówek do 2000 zł

Ranking 10 modeli lodówek zawiera sprzęt o rozmaitym wzornictwie i kolorystyce. To również odpowiedź producentów na specjalne potrzeby użytkowników – tym razem w zakresie harmonijnego lub też kontrastowego wzornictwa względem przestrzeni kuchennej. Lodówki do 2000 zł oferowane są w najbardziej popularnych kolorach, takich jak biel i inox czy też stal, ale również w kolorach odważnych, takich jak czerwień, błękit, bordo, czy zieleń. Kolorowe lodówki najczęściej stylizowane są na lata pięćdziesiąte i sześćdziesiąte XX wieku. Takie konstrukcje idealnie wpisują się w styl retro i vintage.


Z kolei urządzenia chłodnicze w kolorze klasycznej czerni i śmietankowego beżu o charakterystycznych obłych kształtach retro, często wybierane są do przestrzeni kuchennych urządzonych w stylu skandynawskim, sielskim, czy loftowym. Wśród nowoczesnych konstrukcji nie brakuje lodówek, których fronty pokryte są barwionym szkłem. Takie wzornictwo pasuje zarówno do kuchni utrzymanych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. 

Praktyczna komora świeżości

Praktycznym wyposażeniem lodówki do 2000 zł jest tak zwana komora świeżości. Często stosowaną nazwą dla tej funkcjonalności jest również komora zero. Jak sama nazwa wskazuje, jest to komora, która pomimo znajdowania się w części chłodzącej, oferuje utrzymanie produktów spożywczych w temperaturze od 0 do 3 stopni Celsjusza. Taka temperatura jest odpowiednia do utrzymania świeżości mięsa, nabiału, a także ryb. W komorze świeżości nie tylko panuje odpowiednia dla danych produktów temperatura, ale również wilgotność. Jest to szczególnie przydatne podczas przechowywania w niej świeżych owoców i warzyw. Tak przetrzymywane świeże produkty, zachowują swój smak i aromat, a także kolor oraz chrupkość. W zależności od modelu i producenta chłodziarki, komora ta może nosić rozmaite nazwy, warto zatem zapytać o to sprzedawcę.

Szybkie chłodzenie i szybkie zamrażanie

Lodówki do 2000 zł mogą być wyposażone w praktyczne funkcjonalności, jakimi są szybkie chłodzenie oraz szybkie zamrażanie. O ile pierwsza z wymienionych funkcji powoli staje się standardem w sprzęcie chłodniczym, o tyle funkcja szybkiego zamrażania dostępna jest w niewielu modelach. Funkcja szybkiego chłodzenia jest dodatkową funkcjonalnością, która w krótkim czasie obniża temperaturę w komorze chłodzenia. Może być przydatna np. przy załadowaniu do lodówki dużej ilości zakupów w upalny dzień, gdy chcemy szybko schłodzić napoje, czy trunki. Uruchomiona funkcja szybkiego chłodzenia wyłączy się automatycznie po określonym fabrycznie czasie. Podobną zaletę posiada funkcja szybkiego zamrażalnika. Jej zadaniem jest szybkie obniżenie temperatury w komorze zamrażalnika. Może być wykorzystana np. podczas konieczności zamrożenia dużej ilości nowych produktów.

Blokady i bezpieczeństwo użytkowania

Wśród ważnych parametrów i funkcji, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru lodówki do 2000 zł, są rozmaite blokady oraz systemy gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania oraz prawidłowego przechowywania żywności. Jedną z takich funkcji jest np. alarm niedomkniętych drzwi, który informuje użytkownika o konieczności ich zamknięcia, w celu utrzymania odpowiedniej temperatury w komorze chłodzenia, czy zamrażania. Inną z ważnych blokad, jest blokada panelu sterowania. Zapobiega ona przypadkowemu przeprogramowaniu urządzenia, które mogłoby skutkować niewłaściwym przechowywaniem produktów lub też ich zepsuciem.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756