Poradniki Eksperta

Jaki dron dla początkujących do nauki?

Jaki dron dla początkujących wybrać, by w prosty sposób nauczyć się obsługi tego typu sprzętu? Wiele osób, szukając dronów do nauki latania nie wie, na jaki model się zdecydować i na jakie cechy urządzenia zwrócić uwagę przy zakupie. Oprócz parametrów technicznych i materiałów użytych do jego wykończenia, istotne jest również dopasowanie funkcji do indywidualnych potrzeb użytkownika. Na rynku są obecnie dostępne różne rodzaje takich maszyn – od dronów rekreacyjnych, po zaawansowane modele z wysokiej jakości kamerą. Jaki dron na początek wybrać, aby łatwo i szybko nauczyć się obsługi nowego gadżetu?


dron dla początkujących


Jaki dron na początek?


Zaawansowane drony z kamerą, duże modele bezzałogowe czy urządzenia wyposażone w elementy pomiarowe są już od kilku lat intensywnie eksploatowane w różnych branżach. Drony służą między innymi, jako urządzenia zwiadowcze – dzięki zastosowaniu zaawansowanych aparatów (często również z noktowizorem) mogą patrolować dany teren i przekazywać informacje o tym, co dzieje się na określonym obszarze. Inne urządzenia tego typu wykorzystuje się również do pomiaru jakości powietrza czy pomiarów geodezyjnych. Drony z kamerą obsługuje wojsko, prywatni przedsiębiorcy czy pracownicy z branży przemysłów kreatywnych. Z każdym rokiem wzrasta liczba sposobów na wykorzystanie tych maszyn, choć nadal bardzo popularne jest... użytkowanie dronów rekreacyjnych do nauki latania. To świetny sposób na połączenie nowej technologii oraz wspólnego spędzania czasu z bliskimi.Niezapomnianych przeżyć dostarczy również latanie dronem sportowym typu FPV. Wiele z nich wymaga jednak samodzielnego złożenia. Wyjątkiem jest nowy dron DJI FPV, którym możemy latać zaraz po wyjęciu z pudełka. Dołączone gogle oraz aparatura pozwolą poczuć się jak prawdziwy pilot.


dji fpv


Czym wyróżnia się dron dla początkujących?


Oczywistym jest, że pierwszych lotów nie powinno wykonywać się sprzętem o wartości kilku tysięcy złotych. Właśnie dlatego powstały drony dla początkujących – dla pasjonatów pragnących zacząć swoją przygodę ze sterowaniem takim urządzeniem. Dron rekreacyjny charakteryzuje się prostą konstrukcją, łatwą obsługą, niewielkimi rozmiarami a także... niską ceną, która nie będzie stanowić problemu nawet wtedy, gdy dron połamie się w wyniku nieumiejętnego sterowania nim. Nie oznacza to jednak, że podczas podejmowania decyzji o zakupie drona rekreacyjnego powinno kierować się jedynie ceną. Warto wybierać modele konkretnych firm z polską dystrybucją – w przypadku awarii maszyny zwiększa to szansę na wymianę części i rzetelne serwisowanie urządzenia. Dron rekreacyjny ma przede wszystkim sprawiać radość osobie początkującej i przysparzać jak najmniej problemów podczas eksploatacji. Takie właśnie są tańsze drony SYMA, polecane szczególnie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z lataniem najprostszymi maszynami. Ich konstrukcja oraz obsługa jest tak prosta, że zabawę z nimi mogą podjąć nawet starsze dzieci – oczywiście pod opieką dorosłych. Stosunkowo tanie modele marki SYMA są również niewielkie, co oznacza, że loty mogą odbywać się nawet w domowym zaciszu, a nie tylko na świeżym powietrzu.


dron dla początkujących


Jaki dron dla początkujących kupić?


Jaki dron na początkujących wybrać, by nauka latania dronem sprawiała przyjemność i przynosiła jak najmniej frustracji? Obecnie na rynku dostępne są już drony trzeciej generacji, które idealnie sprawdzą się dla osób początkujących. Dron do nauki latania powinien przede wszystkim posiadać możliwość wykorzystania funkcji autostartu i autolądowania, ponieważ znacząco ułatwia to jego obsługę i zapobiega rozbiciu maszyny (zwłaszcza w końcowej fazie lotu). Oprócz tego, warto postawić na dron do nauki, który posiada funkcję bezpiecznego powrotu do nadajnika (czyli do osoby, która obsługuje urządzenie). Jeśli podczas lotu operator zauważy, że na drodze jego „zabawki” pojawia się jakaś przeszkoda, może w szybki i prosty sposób – poprzez naciśnięcie jednego guzika – sprawić, by dron rekreacyjny zawrócił. Oprócz funkcji zapewniających bezpieczeństwo – zarówno osób postronnych, samego operatora, jak i maszyny – warto zastanowić się nad modelami dronów do nauki wyposażonych w naprawdę mocne akumulatory. W urządzeniach podstawowych czas zabawy maszyną jest dość krótki (moc akumulatora wystarcza na kilkanaście minut lotu). Aby uniknąć więc sytuacji, w której przyjemna nauka zostaje przerwana przez brak zasilania urządzenia, warto od razu zaopatrzyć się w kilka akumulatorów do dronów – najlepiej takich, które można naładować i zabrać ze sobą.


dron dla początkujących


Jeśli użytkownik wybrał już dron dla początkujących i nauczył się płynnie go obsługiwać, może skusić się na zakup drona z kamerą. Takie urządzenie pozwala tworzyć niezapomniane ujęcia do domowych albumów, a także kręcić niepowtarzalne filmy. Dron z kamerą to sprzęt popularny zwłaszcza wśród twórców internetowych, a także wśród osób obsługujących duże imprezy, takie jak konferencje czy wesela. Dron z kamerą jest niezwykłym urządzeniem, które – prędzej czy później – zapragnie mieć każda osoba interesująca się takim sprzętem.Przy wyborze drona z kamerą, oprócz mocy akumulatorów oraz dostępności części zamiennych, bardzo ważnym aspektem zakupu jest sposób nagrywania filmów czy robienia zdjęć. Najpopularniejsze rozwiązanie, stosowane zarówno w tanich modelach, jak i tych z wyższej półki, to nagrywanie na kartę SD. Dron z kamerą jest wówczas wyposażony w specjalne wejście, a po zakończonym locie można wyjąć kartę i odtworzyć zgromadzony na niej materiał na komputerze. Drugą opcją, jaką dają użytkownikom drony z kamerą, jest transmisja obrazu bezpośrednio na połączony z urządzeniem telefon lub tablet.Do tego typu rozwiązania potrzebne jest jedynie połączenie WiFi pomiędzy dronem, a sprzętem z ekranem. Nakręcony film lub wykonane zdjęcia można oczywiście zapisać na telefonie, przesyłać je innym użytkownikom lub na komputer stacjonarny. Dron z kamerą może również dawać podgląd na obraz z kamery w czasie rzeczywistym. Odbywa się to za pomocą częstotliwości 2,4 lub 5,8 GHz (częstotliwość sterowania drona wynosi 2,4 GHz). Funkcja ta jest pomocna zwłaszcza wtedy, gdy dron znika z zasięgu wzroku. Monitor, na którym widoczny jest obraz, zazwyczaj jest montowany w nadajniku, natomiast tego typu dron z kamerą powinien mieć dodatkowe wejście na kartę SD, by móc również nagrywać obraz.

Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert