Poradniki Eksperta

Kamera samochodowa do 300 zł – ranking [TOP10]

 2023-04-07 

Poruszając się samochodem po drogach, zapewne wielokrotnie byliście świadkami lub nawet uczestnikami przeróżnych zdarzeń. Wiele z nich powstało w wyniku błędu innych kierowców lub zwykłego nieszczęśliwego zbiegu okoliczności. W każdej sytuacji jednak narażone było czyjeś zdrowie, a także własność, w postaci auta. Jeszcze kilka lat temu dochodzenie swoich praw było utrudnione, ponieważ brakowało wystarczających dowodów. Obecnie możemy korzystać z kamer montowanych w samochodach, dzięki którym wszystko, co dzieje się podczas jazdy, będzie utrwalone. Jaka kamera samochodowa do 300 złotych najlepiej sprawdzi się do tego zadania?

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Niezbędny dodatek do auta

Wiele osób zdążyło już zauważyć, że na naszych drogach pojawia się coraz więcej pojazdów wszelakiej maści. Mówimy tutaj nie tylko o samochodach osobowych, ale także ciężarowych, motocyklach i rowerach. Każdy uczestnik ruchu musi wychodzić z założenia, że nie wszystkie sytuacje są do przewidzenia. Nawet jeśli pozostaniecie dobrej myśli, los może mieć co do Was nieco inne plany. Trudno płakać nad rozlanym mlekiem, kiedy w zasięgu ręki znajduje się idealne rozwiązanie, które może zabezpieczyć Was przed powstaniem niechcianej szkody. Kamera samochodowa do 300 złotych w zupełności spełni się w roli bazy danych, które będą w stanie rozstrzygnąć, co właściwie się stało i kto jest za to odpowiedzialny.


W wielu przypadkach nie jest to od razu jasne, ponieważ zadziała na Was adrenalina, która potrafi skutecznie wymazać z pamięci wiele szczegółów. Kamera samochodowa do 300 złotych nie ma tej wady i zawsze będzie pokazywać dokładnie to, co działo się przed jej obiektywem. Na jakie jej cechy należy zwrócić szczególną uwagę, jeszcze przed samym dokonaniem zakupu?

Rozdzielczość kamery

Maksymalna rozdzielczość nagrywanych filmów jest kluczem do uzyskania czytelnego i pozbawionego zakłóceń zapisu zdarzenia. W tym przypadku kamera samochodowa do 300 złotych będzie najczęściej rejestrowała obraz w jakości 1920 x 1080 pikseli, ale w naszych sklepach znajdziecie także inne modele operujące w wyższych lub mniejszych standardach. Maksymalnie może to być do 2560 x 1440 pikseli, co samo w sobie jest już gwarancją ostrego jak brzytwa obrazu. Nie zawsze jednak będzie to potrzebne, dlatego jeśli szukacie kamery, która łączy w sobie wysoką jakość nagrywania z pozostałymi funkcjami rejestrowania obrazu, zdecydowanie wystarczy wybrać jakość 1920 x 1080 pikseli.

Kąt widzenia

Z jakością nagrywania łączy się także kąt widzenia obiektywu zamontowanego w kamerze. Mimo, że wiele osób skupia się na tym, aby wybrane przez nich urządzenie było w stanie nagrać głównie to, co dzieje się przed maską samochodu, warto pomyśleć w nieco szerszej perspektywie. Możliwość rejestrowania wszystkiego na pasie, którym się poruszacie, a także na przeciwległym zdecydowanie jest ważna, ale w wielu przypadkach to, co dzieje się obok jezdni, również ma wpływ na wiele wydarzeń. Chodniki, ścieżki rowerowe, skrzyżowania czy przejścia dla pieszych to punkty, w których potencjalnie każdy może popełnić błąd, przez co dojdzie do wystąpienia zagrożenia. W najlepszym przypadku skończy się na strachu, ale gdy dojdzie do uszkodzenia auta, warto mieć asa w rękawie w postaci nagrania z kamery szerokokątnej. Dlatego też warto wybrać kamery oferujące nagrywanie pod kątem przynajmniej 120 stopni. Z powodzeniem zapewni Wam to dostęp do nagrania wszystkiego, co działo się na drodze i w jej najbliższej okolicy.

Tryb nocny

Z racji tego, że mieszkamy w takim, a nie innym rejonie geograficznym, często przyjdzie Wam poruszać się pojazdem po zmroku. Taka sytuacja jest szczególnie niebezpieczna, przez ograniczoną widoczność, na którą wpływ ma naprawdę dużo czynników. Nie jest trudno przeoczyć pewne schematy, czy zachowania innych uczestników ruchu i skończyć z uszkodzonym autem. W dochodzeniu Waszych praw może pomóc tryb nocny, który pozwoli na rejestrowanie otoczenia nawet przy bardzo niskim natężeniu światła lub w całkowitej ciemności. Kamera samochodowa do 300 złotych zdecydowanie powinna być wyposażona w taką funkcję.

Wyświetlacz

Wybrane modele mogą być wyposażone w bardziej zaawansowane funkcje, które wymagać będą od Was ręcznego ich ustawienia. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na rodzaj wyświetlacza zamontowanego w kamerze. Najczęściej będą to ekrany LCD, których przekątna nie przekraczać będzie 2,5 cala. W zupełności wystarczy to jednak do sprawnego nawigowania w ustawieniach kamery.

Łączność

Większość modeli kamer samochodowych wyposażona jest w gniazda na karty SD, które służą jako pamięć, w której przechowuje się zapisane nagrania. Przenoszenie takich kart i używanie ich w celu odtworzenia nagrań np. na komputerze nie jest szczególnie skomplikowane, ale można zupełnie ograniczyć tę czynność. Kamera samochodowa do 300 złotych może być wyposażona w moduł do łączności Wi-Fi, który pozwoli na szybkie połączenie się z wybranym urządzeniem zewnętrznym i przesłanie na nie plików. Wszystko to bez potrzeby ingerencji w sam wideorejestrator. Alternatywnie można skorzystać z portu USB i podłączyć kamerę do swojego komputera.


Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest także dedykowana aplikacja mobilna, z której poziomu będziecie mogli zarządzać praktycznie wszystkimi funkcjami. kamery.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756