Polityka prywatności

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby lepiej prezentować treści, zapewnić sprawne oraz bezpieczne działanie, przedstawiać spersonalizowane oferty i promocje, a także w celach statystycznych. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Zamknij

Poradniki Eksperta

Najlepsze kamery sportowe w 2019 roku – TOP 6!

Kamera sportowa umożliwia utrwalenie chwil spędzanych aktywnie – na rowerze, podczas rejsu, biegu, a nawet skoku na spadochronie. Który z licznych, dostępnych w sprzedaży modeli, warto nabyć? Jakie cechy powinna mieć dobra kamera sportowa?

Kamera sportowa – ważne cechy

Nowoczesne kamery sportowe oferują zapis obrazu nie tylko w jakości Full HD, ale także i najlepszym aktualnie używanym standardzie, czyli 4K. Jeśli cenisz sobie obraz w najwyższej rozdzielczości, zainwestuj właśnie w taki egzemplarz. Ważny czynnik to także wielkość kamery sportowej – powinna być niewielka, aby nie przeszkadzać w trakcie wyczynów sportowych, a zarazem na tyle duża, aby łatwo dało się obsługiwać wyświetlacz czy znajdujące na obudowie przyciski. Duże znaczenie mają również wytrzymałość i stopień ochrony IP. W warunkach terenowych mamy do czynienia z różnymi szkodliwymi dla elektroniki czynnikami, więc istotne jest, aby kamera akcji była chroniona przed kurzem, pyłem i wilgocią, a jeśli ma być używana na wodzie lub pod nią – wodoodporna.


Jaką kamerę sportowa?


Dlatego szukając kamery sportowej dla siebie, musisz określić, jaki stopień ochrony będzie potrzebny oraz w jakiej rozdzielczości chcesz mieć zapisywane klipy wideo – determinuje to pojemność pamięci, ponieważ im lepsza rozdzielczość, tym więcej miejsca zajmuje filmik. Duży wpływ na komfort obsługi kamery sportowej ma także oprogramowanie. Niektóre kamery mogą być obsługiwane przy pomocy smartfona, dzięki czemu możesz zdalnie włączać i wyłączać zapis, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem w wielu sytuacjach.


TOP 10 kamer sportowych 2019!

Oto 10 kamer sportowych, które w chwili obecnej można uznać za najlepsze dostępne na rynku, wraz z krótkim wymienieniem ich najważniejszych cech:

GOPRO HERO7 Black – kamera nagrywa w 4K, doskonale stabilizuje obraz, można sterować nią za pomocą komend głosowych, oferuje mnóstwo opcji pozwalających na optymalne dostosowanie jakości i efektów nagrywania.


Eken H9R – tania kamera sportowa, która doskonale utrwala obraz w jakości Full HD. Jest wyposażona w obiektyw z szerokim kątem widzenia 170 stopni, ma załączoną wodoszczelną obudowę, umożliwiającą zanurzenie się z urządzeniem do głębokości wynoszącej nawet 30 metrów oraz wbudowany moduł Wi-Fi.


Kamera sportowa EKEN H10

Tracer SJ4060 – zalety urządzenia to możliwość nagrywania filmów w jakości Full HD 1080p z prędkością 60 klatek na sekundę oraz 4K w 10 klatkach na sekundę. Posiada wbudowany moduł Wi-Fi, co umożliwia transfer nagrań i zdjęć na urządzenia mobilne lub do Internetu.


TRACER Explore SJ4560

SJCAM SJ7 Star – nagrania w rozdzielczości 4K i Full HD, 3 różne kąty widzenia, obudowa wykonana z wytrzymałego, polerowanego aluminium, tryb samochodowy oraz zdjęcia w trybie Anti Fish-Eye Mode to jej główne zalety.


Kamera sportowa SJCAM SJ7

Xblitz Move 4K – urządzenie jest wyposażone w obiektyw szerokokątny 170 stopni, zapisuje obraz w 4K, można wygodnie kontrolować je za pomocą pilota, a rozdzielczość wykonywanych zdjęć to 16 Mpix. Dobrze sprawdza się podczas nagrywania w nocy i warunkach słabego oświetlenia.


Kamera sportowa XBLITZ Move 4K

Gopro Hero 5 – nagrywanie w UltraHD 4K, interfejs głosowy, trzy wbudowane w kamerę mikrofony stereo oraz wysoka jakość wykonania to największe zalety tego modelu.


Powrót

Te poradniki mogą okazać się pomocne

Zobacz wszystkie poradniki

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną