Poradniki Eksperta

Najlepszy procesor do 1000 zł – ranking [TOP3]

 2023-02-20 

Chcesz poprawić osiągi swojego komputera? A może budujesz nowy zestaw? W takim razie przyda Ci się kilka porad. W tym rankingu podpowiadamy, jaki procesor do 1000 zł wybrać. Poniżej znajdziesz trzy ciekawe propozycje, które cieszą się największym uznaniem wśród użytkowników. Zapraszamy do lektury!

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Niskie zapotrzebowanie energii elektrycznej

Wysoka częstotliwość taktowania

Sześć rdzeni i dwanaście wątków

Brak zintegrowanego układu graficznego

Brak wsparcia technologii Hyper-Transport

Jednym z chętniej wybieranych procesorów w tym pułapie cenowym, jest AMD Ryzen 5 5600. Podzespół uzyskał także dobre opinie wśród Klientów, którzy dokonali zakupu w naszym sklepie internetowym. Procesor dysponuje sześcioma rdzeniami, dzięki czemu uzyskuje bardzo dobrą wydajność podczas obsługi różnego typu oprogramowania, a także grania. Częstotliwość taktowania osiąga 3,5 gigaherca w trybie bazowym. W trybie Boost jest to aż 4400 megaherców, a więc naprawdę dużo. Jak na procesor do 1000 zł, jest bardzo zaawansowaną konstrukcją. Wydajne chłodzenie zapewnia odpowiednio zaprojektowany radiator, a także wbudowany wentylator.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Wysoka częstotliwość taktowania

Sześć rdzeni i dwanaście wątków

Dołączony wentylator

Brak zintegrowanego układu graficznego

Mała ilość pamięci podręcznej

Najlepszy procesor do 1000 zł to ten, który gwarantuje parametry techniczne odpowiadające Twoim codziennym potrzebom. Zupełnie inne wymagania wobec sprzętu ma gracz, a odmienne – użytkownik biurowy. Procesor i5 dwunastej generacji to bardzo dobry wybór, jeśli szukasz niedrogiego, ale wydajnego podzespołu. Może być z powodzeniem używany także w gamingu. Jest wyprodukowany z wykorzystaniem nowoczesnego procesu technologicznego w standardzie 10 nanometrów. W trybie Turbo procesor osiąga taktowanie aż 4,4 gigaherca. Sześć rdzeni i dwanaście wątków zapewniają świetną wydajność, która przydaje się na przykład w grach.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Niskie zapotrzebowanie energii elektrycznej

Bardzo wysoka częstotliwość taktowania

Sześć rdzeni i dwanaście wątków

Brak wsparcia technologii Hyper-Treading

Brak zintegrowanego układu graficznego

Prezentowany procesor zebrał naprawdę świetne recenzje od naszych Klientów. Bazowa częstotliwość taktowania wynosi aż 3,7 gigaherca. Maksymalna wartość jest o wiele wyższa. Częstotliwość taktowania w trybie Boost to aż 4,6 gigaherca. Na uwagę zasługuje także wbudowany wentylator, który bardzo dobrze chłodzi podzespół, jednocześnie będąc bardzo cichym. AMD Ryzen 5 5600X to świetny wybór dla graczy. Sześć rdzeni i dwanaście wątków zapewniają doskonałą wydajność.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756