Poradniki Eksperta

Nie ma znaczenia, czy zawodowo zajmujesz się obróbką materiałów graficznych lub wideo, jesteś projektantem czy może po prostu lubisz w wolnym czasie zajmować się tworzeniem kompilacji z gier lub obrabiać filmy z wakacji. Poznaj laptopy i komputery z certyfikatem RTX Studio wyposażone w karty graficzne NVIDIA, które są stworzone właśnie dla Ciebie!

Dlaczego artyści potrzebują specjalnego sprzętu?


Czynności, jakie wykonują artyści, znacznie różnią się od standardowej pracy, a nawet gry. Profesjonalna edycja wideo, rendering, projektowanie graficzne, wizualizacje architektoniczne i prowadzenie transmisji w najwyższej jakości to czynności, które potrzebują odpowiedniego sprzętu. Oczywiste jest, że standardowy komputer biurowy nie ma wystarczająco mocy do wykonania profesjonalnych zadań graficznych. Jednak dlaczego artystom nie wystarczy dobry komputer gamingowy?


Odpowiedź jest prosta – graczom zależy przede wszystkim na osiągnięcie jak największej ilości klatek na sekundę podczas rozgrywki w najwyższej jakości pod względem graficznym gry. Osobom zajmującym się grafiką zależy na wykorzystaniu mocy komputera do płynnego działania programów,  osiągnięcia pięknych efektów wizualnych, na skróceniu czasu renderowania filmów i uzyskaniu jak największych możliwości obróbki graficznej.

Laptopy RTX STUDIO

NVIDIA STUDIO a NVIDIA RTX STUDIO


Na samym początku wytłumaczymy różnicę pomiędzy NVIDIA STUDIO, a NVIDIA RTX STUDIO. NVIDIA Studio to platforma, składająca się z produktu, aplikacji i sterownika Studio. Co ważne, sterownik można zainstalować na każdym komputerze z kartą graficzną NVIDIA RTX. RTX Studio to zaś certyfikacja sprzętu. 


Kupując komputer z certyfikatem RTX Studio mamy pewność, że jest przetestowany w aplikacjach kreatywnych, przy renderowaniu, streamowaniu czy obrabianiu grafiki i filmów nawet w jakości 4K HDR. Laptopy i komputery certyfikowane RTX Studio mają już preinstalowany sterownik Studio.

NVIDIA RTX STUDIO – wszystko, czego potrzebują twórcy!

NVIDIA przygotowała dla twórców sterownik NVIDIA Studio, dzięki któremu praca nad obróbką grafiki i wideo jest stabilna i płynna dzięki wielu dodatkowym narzędziom. 

Bez problemu obsłużysz takie oprogramowanie jak Autodesk, Blender, OBS, Lightroom lub Adobe Premiere PRO i wiele innych, które są wspierane przez sterowniki RTX STUDIO. Zaoszczędzisz ogromną ilość czasu dzięki kartom GeForce RTX, które są obecne w każdym certyfikowanym komputerze i laptopie studio podczas edycji i renderowania materiałów 3D, HDR, 4k lub 8k, gdzie w normalnych warunkach mogłoby to trwać nawet kilka godzin dłużej!

NVIDIA RTX STUDIO
NVIDIA RTX STUDIO

Komputery i laptopy z certyfikatem RTX STUDIO dzięki specjalnie dobranym podzespołom i zainstalowanym od początku sterownikom ukierunkowują moc komputera na skrócenie czasu oczekiwania na renderowanie, obrabianie filmów i zdjęć, wczytywanie się plików i wysyłanie ich na serwer lub streamowanie na żywo treści z własnego monitora w najwyższej jakości!

Dedykowane oprogramowanie NVIDIA RTX STUDIO

Komputery przygotowane dla twórców to nie tylko wydajna karta graficzna i ukierunkowanie mocy GPU dzięki sterownikom do celów obróbki grafiki i wideo. NVIDIA Studio to również dodatkowe narzędzia i oprogramowanie:

NVIDIA Broadcast – narzędzie stworzone z myślą o streamerach. Dzięki niemu nawet bez profesjonalnego przygotowania, posiadania greenscreenu i profesjonalnego mikrofonu możesz prowadzić najwyższej jakości streamy. Oprogramowanie zadba o usunięcie szumów i tła z twojego mikrofonu oraz umożliwi zmiany otoczenia za Tobą na dowolną grafikę lub po prostu rozmaże tło.


NVIDIA Canvas – narzędzie graficzne, które pozwala na dostosowanie i edycję obrazu. Korzysta z rdzeni tensor układów GeForce RTX do generowania realistycznych pejzaży.


NVIDIA Omniverse – platforma współpracy graficznej w czasie rzeczywistym. Wykorzystuje się ją do tworzenia symulacji, animacji oraz grafiki 3D.

Komputery RTX STUDIO

Poznaj ofertę przygotowaną specjalnie dla artystów i twórców!

Pracujesz zawodowo obrabiając grafikę? Hobbystycznie zajmujesz się streamingiem i obróbką filmów? Poznaj naszą ofertę najwyższej jakości laptopów RTX STUDIO oraz komputerów stacjonarnych RTX STUDIO z kartą graficzną i sterownikami ukierunkowanymi na twórczość! Wybraliśmy dla Ciebie tylko najlepsze modele spełniające wszystkie potrzeby najbardziej wymagających grafików, streamerów i monterów wideo!

Karty graficzne w naszej ofercie:

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756