Tablet jako monitor. Jak podłączyć i skonfigurować?

Tablet jako monitor. Jak podłączyć i skonfigurować?

Poradniki Eksperta

Tablet jako monitor. Jak podłączyć i skonfigurować?

Potrzebujesz w swojej pracy dodatkowego monitora, ale nie chcesz kupować nowego sprzętu? Zastanawiasz się, czy możesz wykorzystać swój tablet jako dodatkowy monitor przy komputerze? A może po prostu chcesz skorzystać z dodatkowego monitora w postaci tabletu, ale nie wiesz, jak go podłączyć do swojego komputera i odpowiednio skonfigurować? Sprawdź dokładnie, na czym polega parowanie tabletu z komputerem i czy to rozwiązanie dla Ciebie!
Tablet jako drugi monitor, czy to może się udać?


Chociaż tablet ma mniejszą powierzchnię niż ekran większości monitorów komputerowych, jego również można wykorzystywać w takim celu. Co więcej, nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy ani pomocy fachowca, żeby dokonać takiego połączenia! Chcesz zainstalować tablet jako drugi albo po prostu dodatkowy monitor? Pierwsze, co musisz wziąć pod uwagę, to, że tablet nie jest w stanie go w pełni naśladować, nie tylko przez swoje rozmiary, lecz także specyfikację techniczną. Tablet dobrze sprawdzi się jako dodatkowy monitor do wyświetlania dokumentów czy przeglądania stron internetowych, ale filmy, gry i inne zadania wymagające szybkiej reakcji mogą się na nim zacinać lub działać powoli. Takie zadania lepiej realizować na typowym ekranie komputera, żeby uniknąć niepotrzebnej frustracji, jeśli coś będzie działać zbyt wolno, lub ryzykować, że nagle się zawiesi.
Jak podłączyć tablet do komputera jako monitor?


Nie potrzebujesz specjalisty, żeby zmienić tablet w monitor. Tablet jako monitor hdmi - jak to zrobić? W tym celu wystarczy pobrać i zainstalować odpowiedni program, umożliwiający sparowanie ze sobą tych dwóch urządzeń. Czasem może być konieczne także zainstalowanie kilku dodatkowych sterowników. Jeśli pojawi się taka konieczność, program powiadomi Cię o tym w trakcie instalacji, sugerując bezpieczne źródło do pobrania wskazanego sterownika. Programy umożliwiające przesyłanie danych są zarówno darmowe, jak i płatne. Warto przetestować najpierw te pierwsze i sprawdzić, czy wystarczą, żeby tablet jako monitor się sprawdzał do zadań, jakie dla niego przygotujesz. Jeżeli nie, warto rozważyć płatne programy. 


Program zainstalowany? W takim razie czas na połączenie komputera z tabletem. Jak można to zrobić? Są dwa sposoby. Pierwszą opcją jest tablet jako monitor USB, czyli przewodowe podłączenie jednego urządzenia z drugim. Druga opcja zakłada skorzystanie z sieci WiFi i bezprzewodowe sparowanie ze sobą sprzętów. 


Połączenie się udało? W takim razie czas wybrać sposób wyświetlania treści na ekranach. Do wyboru jest kilka opcji, obraz można powielić lub rozszerzyć. Sprawdź w ustawieniach, który układ najlepiej Ci podpasuje. Na tym kończy się proces konfiguracji urządzenia. Jeśli na którymś etapie łączenia urządzeń pojawi się problem, warto skonsultować się z supportem programu parującego. 


Telefon i tablet jako monitor podglądowy sprawdzają się bardzo dobrze przez swoją niewielką powierzchnię. W obu przypadkach proces łączenia przebiega podobnie. Urządzenia można parować wedle swoich potrzeb, tyle razy, ile jest to konieczne, nie ma limitu połączeń. Rozwiązanie sprawdza się świetnie zarówno w domu, do użytku prywatnego, jak i w firmach czy korporacjach. Dzięki większej ilości monitorów łatwo kontrolować dużą ilość zadań i projektów. To także świetna gratka dla wszystkich graczy oraz projektantów, którzy potrzebują większej ilości monitorów wokół siebie.Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert