Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Wszystko co musisz wiedzieć o platformie NVIDIA Studio

  2024-02-20


NVIDIA Studio to platforma, która wspomaga twórców, pozwalając im zwiększyć efektywność i wydajność swojej pracy. NVIDIA Studio to zarówno certyfikowane laptopy oraz komputery stacjonarne, wsparcie twojego sprzęt o wydajne karty graficzne NVIDIA GeForce RTX z serii 40, jak i akceleracje aplikacji, sterowniki oraz specjalne narzędzia NVIDIA Studio wspomagające i przyspieszające prace.

Dla kogo jest NVIDIA Studio?

Platforma Studio to wszechstronne rozwiązanie, które zapewnia wszystko, czego potrzebują twórcy. W skład tej platformy wchodzą między innymi specjalne sterowniki, które zapewniają stabilność układu GPU w zastosowaniach kreatywnych, aplikacje oraz oprogramowanie.


NVIDIA Studio jest skierowana zarówno dla amatorów próbujących swoich sił w pracy twórczej, jak i profesjonalistów, którzy zawodowo przygotowują treści graficzne. Głównymi odbiorcami są m.in.:

 • Projektanci graficzni, którzy przygotowują wszelkiego rodzaju grafiki, w tym trójwymiarowe czy projektują interfejsy użytkowników.
 • Producenci wideo, czyli twórcy filmów, montażyści czy streamerzy. NVIDIA Studio wspomaga zarówno obróbkę i montaż wideo, jak i prowadzenie wszelkich transmisji na żywo.
 • Fotografowie, którzy znacznie szybciej i efektywniej mogą retuszować i obrabiać zdjęcia, które to czynności są kluczowe w ich pracy.
 • Architekci 3D zajmujący się tworzeniem wirtualnych modeli trójwymiarowych oraz wizualizacją projektów. 
 • I wielu innych profesjonalnych twórców i entuzjastów pracy twórczej.

Z czego składa się NVIDIA Studio?

NVIDIA Studio to platforma, która pozwala twórcom na efektywną i wydajną pracę bez konieczności pojedynczego doboru sterowników, aplikacji, narzędzi czy oprogramowania pod konkretną kartę graficzną. To wszystko dostarcza NVIDIA Studio. Platforma składa się z:

 1. Gotowe, certyfikowane laptopy i komputery stacjonarne NVIDIA RTX Studio, które są stworzony do pracy twórczej i nastawione przede wszystkim na wysoką wydajność i zoptymalizowanie pod kątem pracy z aplikacjami graficznymi i wideo.
 2. Kart graficznych GeForce RTX z akceleracją sprzętową w dziedzinie wideo, edycji 3D z ray tracingiem i wykorzystaniem sztucznej inteligencji. 
 3. Sterowników NVIDIA Studio, które są zoptymalizowane pod kątem stabilności w pracy twórczej.
 4. Przyspieszenia dla Twoich ulubionych aplikacji – ponad 200 aplikacji przyspieszanych układamy GeForce RTX
 5. Narzędzia programu NVIDIA Studio, które przyspieszają pracę czyniąc ją bardziej efektywną i przyjemniejszą.
  • NVIDIA Omniverse, czyli platformę umożliwiającą grafikom 3D współpracę w czasie rzeczywistym pomiędzy różnymi aplikacjami przy jednoczesnym wykorzystaniu narzędzi sztucznej inteligencji.
  • Aplikacje takie jak NVIDIA Broadcast czy NVIDIA Canvas. Pierwsza wspomaga streamerów pozwalając im zmienić pomieszczenie domowe w półprofesjonalne studio wspomagane sztuczną inteligencją. Druga zaś daje wiele inspiracji twórcom pozwalając tworzyć w prosty sposób krajobrazy czy tła.

Aplikacje i oprogramowanie NVIDIA Studio

NVIDIA dla twórców przygotowała nie tylko wydajne karty graficzne, sterowniki i kompatybilność z najpopularniejszymi aplikacjami, ale również wiele swoich rozwiązań - aplikacje i oprogramowania. Są to najnowsze rozwiązania na rynku, które wykorzystują innowacyjne technologie.

 

NVIDIA Omniverse to platforma projektowania w 3D, która pozwala łączyć zasoby, biblioteki i narzędzia, by móc jeszcze szybciej zobrazować swoje pomysły. Dzięki NVIDIA Omniverse możemy połączyć takie aplikacje jak Adobe, Autodesk czy Epic.

 

NVIDIA Broadcast to idealna aplikacja dla streamerów - zarówno profesjonalistów i amatorów. Wykorzystuje ona sztuczną inteligencję do odszumiania niechcianych dźwięków, poprawy jakości obrazu i dźwięku z mikrofonu, potrafi zamienić domową scenerię w profesjonalne studio dzięki wychwytywaniu tła i posiada takie funkcje jak utrzymywanie kontaktu wzrokowego. 

 

NVIDIA Canvas, czyli raj dla grafików, pozwala wykorzystać sztuczną inteligencję do zamiany najprostszych pociągnięć pędzla na przepiękne pejzaże i grafiki. Dzięki NVIDIA Canvas możesz szybko wizualizować swoje pomysły.

 

RTX Remix to aplikacja, która pozwala odświeżać gry i wykonać ich remastering. To wszystko przy wykorzystaniu ray tracingu i DLSS. Dzięki RTX Remix klasyczne tytuły z przeszłości mogą zyskać nowe życie.

 

GeForce Experience to oprogramowanie stworzone dla układów GPU RTX, które oferuje możliwość nagrywania rozgrywki w 4k, ale również zwiększa produktywność sprzętu, powiadamia o najnowszych aktualizacjach sterowników i optymalizacjach gier, a dodatkowo zapewnia narzędzia do zarządzania pulpitem i rozgrywką oraz streamingiem. 

 

Oczywiście powyższe aplikacje i oprogramowania to jedne z wielu, najchętniej wykorzystywane, jednak oprócz nich NVIDIA posiada szereg innych. Omniverse Create do tworzenia zaawansowanych światów, Omniverse Machinima do tworzenia sekwencji filmowych w grach czy NVIDIA Texture Tools Exporter do tworzenia plików z wysoce skompresowanymi teksturami pozwalające ograniczyć wykorzystanie pamięci i zmniejszyć rozmiar aplikacji. W połączeniu z odpowiednimi sterownikami i całą platformą NVIDIA Studio uzyskujemy idealne warunki do pracy twórczej czy streamingu połączonego z rozgrywką w najbardziej wymagające tytuły.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756