Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

EA Sports FC 24 - Premiera i wymagania gry. Dlaczego nie nazywa się FIFA 24?

 2023-09-08


Wielkimi krokami nadchodzi EA Sports FC! Premiera jest planowana jeszcze w tym roku. Choć to nowa gra piłkarska, została ona stworzona przez doświadczonego na tym polu producenta. Dobrej zabawy z pewnością nie zabraknie! Już niedługo będzie miała miejsce oficjalna prezentacja gry.

EA Sports FC – czas na wielkie, sportowe emocje!

EA Sports FC to świeży tytuł potwierdzony przez Electronic Arts, studio znane z produkcji gier sportowych. Już w pierwszym półroczu 2022 roku było jasne, że nadchodzi znacząca przemiana. Po trzydziestu edycjach dotychczasowego tytułu Fify 24, nadszedł moment na odświeżenie. EA Sports zrobiło wszystko, co w ich mocy, aby entuzjaści piłki nożnej byli maksymalnie zadowoleni.


Sporo graczy zastanawia się, czy zmiana dotyczy tylko nazwy gry, czy też twórcy wprowadzą nowatorskie rozwiązania, dając sobie więcej swobody? Na takie przypuszczenia warto najprawdopodobniej poczekać do oficjalnej prezentacji nowego tytułu. 

EA Sports FC – premiera gry nadchodzi wielkimi krokami

Chciałbyś już zagrać w EA Sports FC? Kiedy będzie to możliwe? Data premiery nie jest jeszcze potwierdzona, choć nie brakuje spekulacji na ten temat. Dopiero w lipcu producent przedstawi więcej szczegółów, w tym także czas, kiedy nowa gra trafi na półki sklepowe.


Na pewno zaistnieje możliwość składania zamówień w przedsprzedaży. Zakup preorderu z pewnością będzie wiązał się z dodatkową zawartością. Mogą to być dodatkowe punkty FUT, limitowane stroje lub inne dodatki. Premiera gry będzie miała miejsce 29 września 2023 r. Dotychczasowe odsłony piłkarskiej serii gier sportowych trafiały do regularnej sprzedaży przeważnie na przełomie września i października. Ewentualnie twórcy mogą zdecydować się na nieco późniejszą datę, aby połączyć sprzedaż ze zbliżającymi się świętami. To w końcu świetna okazja na zakup gry jako prezent. Standardowo, gracze mogą także zyskać wcześniej dostęp w przypadku zamówień preorderowych. 


Kto wie, być może gra będzie dostępna także w więcej, niż jednej wersji. Znane są już z przeszłości limitowane wersje specjalne. Tę informację musi jednak potwierdzić producent EA Sports FC. Premiera będzie wielkim wydarzeniem w branży. Wszak rozstanie z dotychczasowym partnerem, międzynarodową federacją piłkarską, na pewno było zapalnikiem motywującym do jeszcze intensywniejszych prac.

EA Sports Football Club – wymagania sprzętowe

Niestety, nie wiemy jeszcze jakie warunki będzie trzeba spełnić, aby zagrać w EA Sports FC. Wymagania sprzętowe nie powinny jednak przerażać właścicieli komputerów. Dotychczasowe gry piłkarskie zapewniały dobrą jakość grafiki, jednocześnie nie wymagając od graczy super rozbudowanego zestawu komputerowego. Poprzednia część popularnej serii potrzebowała zaledwie 8 gigabajtów pamięci RAM i procesora Intel Core i5 szóstej generacji. Na pewno wymagania te ulegną zmianie, ale nie powinny zwalić z nóg. Łatwiej mają gracze konsolowi. W ich przypadku nie trzeba spełniać żadnych wymogów. Wystarczy dysponować edycją gry na posiadaną platformę. To niewątpliwie duża wygoda. 

Na jakie platformy będzie wydana gra EA Sports Football Club?

Zastanawiasz się, które platformy będą obsługiwać EA Sports FC? Na pewno tytuł będzie dostępny na PC. Użytkownicy komputerów stanowią rozległe grono, które obejmuje dużą część graczy na całym globie. Informacje dotyczące wymagań sprzętowych nie są jeszcze dostępne. Szczegóły te zostaną podane przez twórców w późniejszym czasie.

Na pewno można się ich spodziewać jeszcze w lipcu, kiedy tytuł zostanie szerzej zaprezentowany. Niemniej jednak, poprzednie tytuły piłkarskie nie zmuszały graczy do posiadania szczególnie wydajnego sprzętu. Kilkuletni komputer stacjonarny powinien dać sobie radę bez większych kłopotów. Na pewno pojawią się również wersje konsolowe. PlayStation 5 to jedna z platform, na których z pewnością można oczekiwać gry. Właściciele tej konsoli entuzjastycznie oczekują na niesamowite wrażenia graficzne. Również posiadacze konsoli Microsoft będą mogli cieszyć się grą EA Sports FC. Xbox Series X czy Xbox Series S to również dość pewny wybór, jeśli chodzi o dostępność tytułu.


Nie wiadomo jeszcze, jak będzie z starszymi konsolami. Ich właściciele z pewnością byliby zadowoleni z wersji na Xbox One i PlayStation 4. Jeśli twórcy dostrzegli biznesową szansę w tym kierunku, to z pewnością takie edycje się pojawią. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że nowa generacja konsol jest dostępna po ponad 2 latach od premiery i taki ruch może nie mieć umocowania finansowego. Również nie jest pewne, czy pojawi się wersja na Nintendo Switch, chociaż jest to dość prawdopodobne. Dotychczasowy tytuł piłkarski pojawiał się na tej platformie. Nawet, jeśli nie będzie dostępny od razu, po czasie powinien pojawić się w regularnej ofercie. W końcu konsola Nintendo ma bardzo wielu fanów!

Jedno jest pewne – w sklepie Media Expert dostępne będą wszystkie wersje wyczekiwanego tytułu. Jeśli chcesz być jednym z pierwszych graczy, sprawdzaj dostępność preorderów, dostępnych w ofercie od mniej więcej połowy lipca.

Co już wiemy na temat EA Sports FC?

Na stronie internetowej Electronic Arts można sprawdzić pierwsze informacje na temat nowego tytułu. Póki co, potwierdzono oficjalnie między innymi poniższe ligi. Łącznie ma być ich około trzydziestu. To z kolei przekłada się na dostęp do ponad 700 drużyn i aż 19 000 piłkarzy.


Do czasu oficjalnej prezentacji, ciężko prognozować na co rzeczywiście mogą liczyć gracze. Wielu z nich spodziewa się jednak, że producent będzie chciał pokazać swoją dominację i dojdzie do istotnych zmian, które będą znacznie większe, aniżeli tylko nowa nazwa. Poprzednia seria gier piłkarskich towarzyszyła całym pokoleniom. Pierwszą część wydano bowiem 28 lat temu! Kiedy w sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat problemów w porozumieniu się pomiędzy federacją piłkarską, a EA Sports, wiele osób zastanawiało się nad przyszłością gry. Na całe szczęście dla producenta, udało im się dopiąć wiele kontraktów na licencję. Tym samym EA Sports FC będzie pełna prawdziwych klubów i zawodników.


A co z nowościami? Spekulacji nie brakuje. Twitter i grupy dyskusyjne pękają w szwach od doniesień, ale żadne z nich nie są możliwe do zweryfikowania na tym etapie. Swego czasu pojawiła się informacja na temat rzekomego, nowatorskiego systemu, który miałby gwarantować nowe, specyficzne umiejętności piłkarzom dostępnym w grze. Indywidualne atrybuty miałyby mieć wpływ na zachowanie boiskowe. Niektórzy piłkarze mieliby wyróżniać się indywidualnymi animacjami. Taki mechanizm funkcjonuje już w innych grach sportowych. Mowa o NBA 2K23 i NHL 23. Dlaczego więc tutaj miałoby go zabraknąć? Warto się jednak wstrzymać z radością do czasu prezentacji gry przez producenta.


Pojawiły się także głosy, dotyczące możliwości kooperacji pomiędzy graczami z różnych platform. Jeśli okaże się, że będą mogli ze sobą grać użytkownicy PC, Xboxa i PlayStation, to producent zrobi duży krok ku spełnieniu ambicji graczy. Tryb współpracy jest długo oczekiwany i wielu fanów o niego dopytywało. Zdecydowanie jest to zatem element, który mógł być wzięty pod lupę przez EA Sports. To jednak nie wszystko, o co gorąco proszą gracze. Sporo mówi się o trybie kariery online. Miałaby polegać ona na rywalizacji klubowej w ramach jednej ligi. Nie wiemy, czy producent zdecydował się na ten krok, zwłaszcza w przypadku dalszego rozwijania FUT. Fani gry szybko jednak dotarli do ogłoszenia o pracę, poprzez które EA Sports miało szukać programisty zajmującego się właśnie takim trybem rozgrywki. Z potwierdzonych informacji wiadomo jednak, że jednym z komentatorów na pewno pozostanie Tomasz Smokowski. Dziennikarz potwierdził to podczas jednego z programów emitowanych w Kanale Sportowym.

Gry sportowe w naszej ofercie:

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756