Poradniki Eksperta

Ranking zabawek dla 2-latka [TOP10]

 2023-09-04 

Wybór zabawki dla dziecka, które osiągnęło 2 latka to nie lada wyzwanie. W tym wieku dziecko zaczyna naprawdę intensywnie się rozwijać i trudno utrzymać je w jednym miejscu. Chęć poznawania świata jest na tyle silna, że dziecko chłonie niczym gąbka wszelkie bodźce. Odpowiednie ukierunkowanie tej wrodzonej ciekawości może pomóc dziecku w odpowiednim rozwoju, a co za tym idzie, ułatwi mu wiele codziennych czynności. Ranking zabawek dla 2-latka zawiera wiele interesujących produktów – które z nich warto wybrać?

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Prawidłowy rozwój dziecka

Na samym początku poszukiwań idealnej zabawki dla 2-latka musisz zdać sobie sprawę z tego, jakie potrzeby należy zaspokoić u takiego dziecka. W tym wieku najważniejsze jest zadbanie o to, aby dziecko mogło rozwijać motorykę, ale także swoje umiejętności poznawcze i społeczne. Nie jest to proste zadanie i na pewno zajmuje sporo czasu, ale jeśli wręczy się dziecku odpowiednie narzędzia do ćwiczeń w postaci zabawek, wówczas efekty mogą przerosnąć oczekiwania każdego rodzica. Zacznijmy jednak od wspomnianej motoryki, która może być ćwiczona na wielu płaszczyznach, nie tylko tych oczywistych.

Ranking zabawek dla 2-latka – motoryka

Ranking zabawek dla 2-latka, które pozytywnie wpłyną na rozwój jego sprawności fizycznej, zdecydowanie wygrywają wszelkiego rodzaju sprzęty sportowe. Wbrew pozorom dziecko w tym wieku może poradzić sobie z prostymi aktywnościami, jak łapanie piłki, odbijanie jej, a także kopanie. Naturalnie nasuwa się zatem pomysł, aby to właśnie piłka trafiła w ręce i pod nogi dziecka. Można wybrać tutaj specjalne modele, które wykonane zostały z miękkich materiałów, co pomoże dziecku w łapaniu, a także zapewni bezpieczeństwo, w razie, gdyby jednak nie zdołało zawczasu złapać rzuconej piłki. Zabawy w ogrodzie można prowadzić dokładnie w ten sam sposób szczególnie, jeśli dziecko potrafi już wstawać i przemieszczać się na krótkich dystansach.


Skoro mowa o motoryce, to nie można tutaj również pominąć bardzo ważnego aspektu, którym jest praca nad zręcznością. Najlepiej na tym polu sprawdzają się stare dobre klocki, które wymagają od dziecka pracy nad chwytaniem i precyzją tegoż uchwytu. Świetnym przykładem są tutaj klocki, które należy nakładać, układać i przeciskać przez odpowiednie otwory. Wówczas dziecko szybko zrozumie, na czym polega zadanie i chętnie je wykona, mając przy tym masę zabawy. Nie zapominaj rodzicu, o klockach Lego Duplo, które idealnie nadają się dla dziecka w tym wieku.


Na podobnej zasadzie, co klocki, działają puzzle. Ten typ zabawek cieszy się ogromną popularnością wśród każdej grupy wiekowej, ale szczególnie istotny jest właśnie dla 2 latków. Zestaw składający się z kilku lub kilkunastu elementów może być sporym wyzwaniem dla dziecka, ale jeśli pomoże w tym rodzic, wówczas zabawa będzie niezwykle pasjonująca. Łączenie elementów pozwoli dziecku na rozwijanie zwinności rąk i przede wszystkim palców. Wpłynie również pozytywnie na postrzeganie zależności wynikających z łączenia ze sobą dwóch elementów.

Zabawki edukacyjne

Czy można połączyć zalety ćwiczeń motorycznych z edukacyjnymi? Ranking zabawek dla 2-latka koniecznie musi zawierać książki przeznaczone dla malucha, które doskonale połączą wspomniane przed chwilą cele ćwiczeń. W takich książkach dziecko będzie mogło przyjrzeć się z bliska wielu interesującym rzeczom, pojazdom i zwierzętom. Pomimo że 2 latek może jeszcze nie do końca rozumieć wszystkie informacje, które chcesz mu przekazać, doskonale zrozumie zabawę. W międzyczasie zacznie podświadomie przyswajać przedstawiane mu informacje, co rozwinie jego umysł. Dziecko w tym wieku nie ma jeszcze na tyle rozwiniętej motoryki, aby kolorować i rysować z dużą precyzją, co nie znaczy, że w czymkolwiek mu to przeszkadza. Ekspresja twórcza stanowi również bardzo ważny aspekt rozwoju dziecka, dlatego wybranie książek dla dzieci, które posłużą do jego radosnej twórczości, to tak samo dobry pomysł.


Ranking zabawek dla 2-latka musi zawierać książki, które pomogą dziecku w rozpoznawaniu rzeczy z otaczającego go świata. W takich ćwiczeniach to dorosły zadaje pytanie, o to, gdzie znajduje się dana rzecz, a dziecko musi je odszukać. Rozwinie to jego spostrzegawczość i pozwoli na poznanie wielu nowych informacji.

Zabawki sensoryczne oraz interaktywne

Doskonałym pomysłem będą tutaj wszelkiego rodzaju klocki sensoryczne.W tej dziedzinie nie ma ograniczeń i każda zabawka tego typu będzie dobrym wyborem. Dziecko pozna dzięki temu świat poprzez dotyk, co jest najważniejszym zmysłem używanym w tym wieku. Ściskanie, macanie, głaskanie, wszystko to wzbudzi w 2-latku wielki zachwyt.


W podobny sposób zadziałają tutaj zabawki interaktywne, które rozbudzą w dziecku ciekawość. Ranking zabawek dla 2-latka mógłby dotyczyć właściwie nawet samych produktów interaktywnych. Każde dziecko na tym etapie rozwoju uwielbia wszelkiego rodzaju melodie, światła, a także dźwięki imitujące zwierzęta czy pojazdy. Najlepszym wyborem będą tutaj zabawki kreatywne, które wymagać będą od dziecka jego udziału, w celu wywołania pożądanego efektu dźwiękowego czy świetlnego. Sprawi to, że 2-latek szybko zauważy zależność pomiędzy tym, co robi, a efektem w postaci uruchomionej sekwencji w zabawce. Dziecko nauczy się, że jego działania mają realny wpływ na otaczający je świat.

Sprawdzony przyjaciel, czyli pluszak

Drugi rok życia to okres, kiedy dziecko potrzebuje bardzo silnego poczucia bezpieczeństwa. Zapewniają je oczywiście rodzice i bliscy, ale w tym wieku często nadchodzi już czas, aby dziecko zaczęło spać we własnym łóżku. Wtedy też pojawiają się liczne lęki, które należy w odpowiedni sposób załagodzić. Najlepszym sposobem na to, jest podarowanie dziecku odpowiedniego kompana, który towarzyszyć będzie mu podczas wieczornego zasypiania, popołudniowej drzemki lub całonocnego spania.


Nic nie może się tutaj równać z pluszakiem, który jest miły w dotyku, ma przyjemny wygląd i można go przytulać przez cały czas. Wybór odpowiedniego pluszaka nie powinien sprawiać większych kłopotów, ponieważ dziecko zaakceptuje najchętniej wszelkiego rodzaju zwierzaki, ale także bohaterów z ulubionych bajek czy kreskówek. W wielu przypadkach taki pluszak może być nieocenionym prezentem, ponieważ dziecko wiąże się z nim na tyle silnie, że nawet poza domem będzie gwarantował poczucie bezpieczeństwa.

Pamiętaj o jakości materiałów

Ranking zabawek dla 2-latka warto również rozszerzyć o bardzo ważną kwestię, którą jest jakość materiałów. Kupując zabawkę dla dziecka, koniecznie należy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób została wyprodukowana. W przypadku marek, które istnieją na rynku od dłuższego czasu, jak chociażby Lego Duplo, nie masz się czego obawiać. Wszystkie zabawki, które znajdziesz w naszych sklepach, są w pełni bezpieczne dla dziecka i wiele z nich może pochwalić się tym, że powstały z ekologicznych produktów.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756