Poradniki Eksperta

The Sims 4 – wymagania


Zastanawiasz się nad zakupem gry The Sims 4? Wymagania minimalne tej produkcji, pozwolą Ci określić, czy Twój komputer poradzi sobie z obsługa tego już kultowego tytułu. Wymagania Sims 4 nie są zbyt wygórowane i gra powinna zadziałać na większości komputerów (w tym laptopów).


The Sims 4 – wymagania


Kultowa gra


Seria gier The Sims na stałe zapisała się nie tylko w kanonie klasycznych gier symulacyjnych, ale przede wszystkim w sercach fanów z całego świata. Symulatory życia wydawane przez Electronic Arts doczekały się czterech odsłon głównej serii, kilku tak zwanych spin offów, czyli gier nawiązujących do pierwowzoru (warto wymienić tu chociażby niezwykle popularne wśród młodszych odbiorców MySims, czy klasyczne już The Sims Historie, czy The Sims Średniowiecze) oraz niezliczonych zawartości dodatkowych w postaci dodatków, akcesoriów, czy pakietów rozgrywki. The Sims stało się marką samą w sobie, zrzeszając ogromne grupy fanów, którzy do dziś wracają nawet do najstarszych odsłon serii. Obecnie flagowym produktem, który cieszy się niesłabnącą popularnością od 2014 roku, jest The Sims 4. Czwarta część gry pozwala graczom na tworzenie własnych historii i chwilowe oderwanie się od codzienności. Bardziej zapaleni gracze, mogą pochwalić się przegraniem tysięcy godzin w poszczególne tytuły i stworzenie ogromnych rodzin, liczących nawet kilkadziesiąt pokoleń!


Wydawca serii The Sims – Electronic Arts wraz ze studiami towarzyszącymi, zajmującymi się produkowaniem poszczególnych tytułów – Maxis i The Sims Studio, co chwila zaskakują swoich fanów dodawaniem przeróżnego rodzaju zawartości dodatkowych. Twoi Simowie mogą stawać się nadnaturalnymi postaciami, szaleć na mieście, łapać złoczyńców, czy prowadzić spokojne życie na farmie. Tak naprawdę, jedyna bariera, która stoi na drodze do stworzenia niezwykłego życia dla Twoich podopiecznych, jest Twoja własna wyobraźnia! Jeżeli chcesz stworzyć nowe życie w innym, pełnym barw świecie, nie ma lepszego wyboru niż The Sims 4. Wymagania jednak dotyczą nie tylko Twojej kreatywności, ale również możliwości Twojego komputera. Jakie są wymagania minimalne i optymalne?


The Sims 4 w naszej ofercie:The Sims 4 – wymagania minimalne


The Sims 4 nie jest najnowszą grą, gdyż jej premiera miała miejsce w 2014 roku. Oznacza to, że jej minimalne wymagania nie powinny być zbyt wysokie – i rzeczywiście tak jest. Warto jednak zauważyć, że wymagania minimalne dotyczą wyłącznie podstawowej wersji gry. Seria The Sims stała się kultowa między innymi dzięki przelicznym dodatkom, akcesoriom i pakietom rozgrywki, które dodają nową wartość grze. Każdy zainstalowany i używany dodatek bardziej obciąża komputer, przez co wymagania minimalne podane przez producenta, mogą z czasem okazać się nieco wyższe. Problemem tym nie należy się jednak zbytnio przejmować, jeżeli posiadasz relatywnie nowy komputer stacjonarny lub laptop – te wyposażone są w rozwiązania technologiczne nowsze od samej gry, przez co istnieje duża szansa, że gra z licznymi dodatkami nadal będzie działała płynnie i szybko.


Na co pozwalają wymagania minimalne? Jeżeli Twój komputer posiada tylko minimum rekomendowane przez producenta, powinieneś pogodzić się z tym, że miejscami gra nie będzie działała idealnie. Ekrany ładowania mogą trwać dłużej niż byśmy tego chcieli, a rozgrywka od czasu do czasu może nam się zaciąć. Nie zagramy również na najwyższych ustawieniach graficznych, choć dla wielu osób nie będzie to dużym problemem. Przed Tobą lista minimum, które musi spełnić Twój komputer, by The Sims 4 działało poprawnie. Pamiętaj jednak o tym, że podane minima dotyczą tylko wersji podstawowej gry!


The Sims 4 – wymagania minimalne na PC


Wymagany jest system Windows 7/8/8.1/10/11 w wersjach 64-bitowych oraz procesor Intel Core 2 Duo 1,8 GHz, AMD Athlon 64 4000+ lub odpowiednik (w wypadku, gdy Twój komputer posiada wbudowane układy graficzne: Intel Core 2 Duo 2,0 GHz, AMD Turion 64 X2 TL-62 2,0 GHz lub odpowiednik). Odpowiednia będą: pamięć RAM: minimum 4 GB, dysk twardy – minimum 15 GB na dysku twardym i minimum 1 GB miejsca na zapisy gry i zawartości zmodyfikowane. Stacja dysków: DVD-ROM do instalacji z płyty oraz karta graficzna 128 MB pamięci VRAM z możliwością obsługi Pixel Shader 3.0 (przykładowo: NVIDIA GeForce 6600, ATI Radeon X1300, Intel GMA X4500 lub lepsze). Wersja DirectX: kompatybilna z DirectX 9.0, 10 oraz 11.


The Sims 4 – wymagania minimalne na MAC


Jeśli grasz na komputerze MAC, to potrzebujesz macOS X 10.11 (El Capitan), procesora Intel Core 2 Duo 2,4 GHz lub lepszego oraz pamięci RAM o wartości minimum 4 GB, dysku twardego minimum 15 GB na dysku twardym i minimum 1 GB miejsca na zapisy gry i zawartości zmodyfikowane. Jeśli chodzi o kartę graficzną, to wystarczy 256 MB pamięci VRAM (przykładowo: NVIDIA GeForce 9600 GT, ATI Radeon HD 2600 Pro lub lepsze)

The Sims 4 – wymagania zalecane


Przejdźmy do wymagań, zalecanych przez producenta. Electronic Arts przedstawiło rekomendowany sprzęt, który powinien idealne współgrać z grą The Sims 4. Pamiętajmy jednak o tym, że współczesne komputery i laptopy gamingowe zazwyczaj posiadają lepsze specyfikacje od niżej wymienionych, dlatego dobry i nowy komputer, powinien poradzić sobie z obsługiwaniem The Sims 4 bardzo dobrze. Posiadając dobry komputer, możesz nie tylko przestać martwić się zacinaniem gry. Ekrany ładowania powinny być dużo krótsze, a także będziesz mógł grać na wysokich detalach grafiki (szczególnie godne polecenia jest włączenie opcji wygładzania krawędzi oraz zaawansowanych cieni). Nie można zapomnieć również o tym, że podobnie jak w wypadku wymagań minimalnych, wymagania zalecane dotyczą tylko podstawowej wersji gry. Wraz z kupowaniem nowych dodatków, akcesoriów i pakietów rozgrywki, obciążenie komputera będzie wzrastać.


The Sims 4 – wymagania zalecane na PC


Do wymagań zalecanych należy system Windows 7/8.1/10/11 w wersjach 64-bitowych, procesor Intel Core i5, AMD Athlon X4 lub lepszy, pamięć RAM minimum 4 GB, dysk twardy minimum 18 GB, stacja dysków DVD-ROM do instalacji z płyty oraz karta graficzna NVIDIA GTX 650 lub lepsza, jak i wersja DirectX kompatybilna z DirectX 9.0c.


The Sims 4 – wymagania zalecane na MAC


Jeśli masz w domu komputer od APPLE, to potrzebujesz macOS X 10.11 lub nowszy, procesora Intel Core i5 lub lepszego, pamięci RAM o wartości 8 GB, dysku twardego minimum 18 GB oraz dla idealnego obrazu karty graficznej NVIDIA GTX 650 lub lepszej.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756