Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Wiedźmin 3 – mody, jakie musisz znać

 2023-03-16 

Fraza „Wiedźmin 3 – mody” ostatnimi czasy mocno zyskała na popularności. Mody do Wiedźmina 3 są liczne oraz bardzo różnorodne. Na które z nich warto postawić? Które są najciekawsze?

Wiedźmin 3 – mody, które zmienią rozgrywkę

Wiedźmin 3 jest grą niesowicie popularną w Polsce i na całym świecie. Mimo, że premiera gry miała miejsce już w 2015 roku, cała rzesza fanów tytułu nadal przeżywa przygody z wiedźminem Geraltem i całą masą jego wiernych kompanów. Ostatnimi czasy popularność gry znów stała się mocno zauważalna za sprawą wydania aktualizacji Next-Gen oraz zapowiedzi remasteru najstarszej części trylogii, a także wspominek o najnowszym tytule z serii. Grając w grę „Wiedźmin 3”, mody nie są dla graczy aż tak istotne, gdyż gra sama w sobie uważana jest za dopracowaną w najmniejszym calu. Jeżeli jednak chcesz wzbogacić, utrudnić albo może ułatwić sobie rozrywkę, możesz postawić na różnego rodzaju mody. Te są bardzo różnorodne. Od tych, które wpływają bezpośrednio na rozgrywkę, przez te ułatwiające nawigowanie po mapie, po liczne modyfikacje broni, pancerza, wyglądu bohaterów czy potworów.

Wiedźmin 3 w naszej ofercie:

Wiedźmin 3 – gdzie znaleźć mody?

Prawdopodobnie najpopularniejszą stroną internetową, na której znajdziemy mody nie tylko do „Wiedźmina 3”, ale również innych, mniej lub bardziej popularnych tytułów, jest Nexus Mods. Według liczby pobrań oraz liczby modyfikacji dostępnych na stronie, „Wiedźmin 3”, mimo swojego wieku, jest ósmą najpopularniejszą modyfikowaną grą. Znajdziemy tutaj aż ponad 5600 modyfikacji, które łącznie zostały pobrane ponad 118 milionów razy. Wszystko to wyraźnie świadczy o popularności polskiego tytułu wśród graczy komputerowych (co ciekawe, tuż za „Wiedźminem 3” w rankingu znajduje się gra „Cyberpunk 2077” – kolejny tytuł od polskiego producenta CD Projekt Red). Dziś zajmiemy się najpopularniejszymi modyfikacjami właśnie z tej strony. Ich ogromna popularność świadczy o tym, że mody te nie będą nas zawodziły, nie popsują rozgrywki (co jest częstym minusem mniejszych i mniej popularnych modyfikacji), a także będą dobrze działały wraz z innymi modyfikacjami. Pamiętajmy jednak o tym, że wszelkie mody dostępne są wyłącznie dla posiadaczy komputerów stacjonarnych. Niestety, gracze konsolowi muszą obyć się tzw. „waniliową” wersją gry, czyli pozbawioną wszelkich modyfikacji (nie mówimy tutaj o zawartościach dodatkowych, czyli między innymi Wiedźmin 3: Serca z kamienia i Wiedźmin 3: Krew i wino).

The Witcher 3 HD Reworked Project

Wciąż najpopularniejszą modyfikacją do gry „Wiedźmin 3” pozostaje The Witcher 3 HD Reworked Project. Dziś można zastanowić się, czy modyfikacja ta ma dla nas duże znaczenie. Rewolucję w tym zakresie przyniosła darmowa aktualizacja gry do tzw. Next-Gen. Jedną z najważniejszych nowości gwarantowanych przez najnowszą wersję gry jest ulepszenie grafiki tytułu. Właśnie na tym polega również omawiana przez nas modyfikacja. Różnice między najnowszą wersją „Wieśka”, a tą na modach są jednak dość zauważalne. To od Ciebie zależy, która z wersji bardziej Ci się podoba i którą z nich wybierzesz.

Mod "All Quest Objectives on Map"

Jedną z cech „Wiedźmina 3”, za którą gra została pokochana przez miliony, jest jej rozbudowanie. Gra przepełniona jest nie tylko fascynującymi zadaniami głównymi, ale również ogromną ilością wcale nie mniej barwnych misji pobocznych. Tak duża ilość treści jest jednak nieco ograniczona przez możliwość śledzenia jednocześnie tylko jednego zadania, co wpływa na brak oznaczeń misji na mapie. Jeżeli chcesz, by nieco usprawnić rozgrywkę pod tym względem, modyfikacja All Quest Objectives on Map rozwiąże Twój problem raz na zawsze.

Mod zdejmujący limit wagi Wiedźmina

Gry RPG bardzo często starają się postawić na realizm rozgrywki. Zabiegi wykorzystywane przez producentów można liczyć w nieskończoność – paski głodu, pragnienia, zmarznięcia, przegrzania, potrzeba snu – to tylko kilka z nich. Jedną z najpopularniejszych jest stworzenie limitu przechowywanych przedmiotów. Część z graczy jednak nie przepada za tego rodzaju utrudnieniami, przez co limit noszonych przez Geralta ciężarów jest według nich zbędny. Jeśli należysz do tej grupy, mod Over 9000 – Weight limit mod jest stworzony właśnie dla Ciebie. Maksymalny limit obciążenia wynosi aż 9999, dzięki czemu konieczność wyrzucania lub sprzedawania przedmiotów „odchodzi do lamusa”.

Komputery stacjonarne w naszej ofercie:

Mod na szybką podróż 

"Fast Travel form Anywhere" - Sposobem na urealnienie rozgrywki, a tym samym zapewnienie wygody graczom, są popularne punkty szybkiej podróży. Każdy fan gier RPG z pewnością nie raz spotkał się z tego rodzaju rozwiązaniem. Również Wiedźmin 3 wykorzystuje ten system, korzystając z obecnych na mapie drogowskazów. Aby jednak z nich skorzystać, trzeba się do nich dostać. Mod Fast Travel form Anywhere pozwala na teleportowanie się z dowolnego miejsca na mapie do każdego, wybranego przez gracza drogowskazu.

Mod "Always Full Exp"

Systemu Punktów Doświadczenia (popularnego „expa”) nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi gier RPG. System Punktów Doświadczenia w grze „Wiedźmin 3” nie jest jednak według wielu osób zoptymalizowany. Problem ten ma rozwiązać mod Always Full Exp. Na co możemy liczyć? Modyfikacja automatycznie dostosowuje liczbę zdobywanego „expa” do poziomu głównego bohatera na podstawie trudności oraz rodzaju zadania, a także poziomu Geralta. Jeżeli system wynagradzania Wiedźmina za przeżyte przygody Cię nie zadawala, być może ten mod będzie w stanie to zmienić.

Mod "Friendly HUD"

Mimo już, można powiedzieć, sędziwego wieku gry „Wiedźmin 3”, wiele z widoków nadal zachwyca graczy. Między innymi przez to wielu miłośników „Wieśka” pragnie uchwycić najpiękniejsze widoki i sytuacje z pomocą screenów. Przeszkodą okazują się wszelkie elementy interfejsu – mapa, wskaźniki wyposażonych przedmiotów itd. Modyfikacja Friendly HUD pozwala nam w łatwy sposób chwilowo pozbyć się niechcianych elementów, by wykonać wyjątkowe, niepowtarzalne screeny.

The Stable - Horse Customization Mod

Prawdopodobnie, gdyby zbadać wśród graczy „Wiedźmina 3”, która z postaci z uniwersum gier jest ich ulubioną, klacz Geralta – Płotka, byłaby jedną z najczęściej wybieranych. Idąc tym tropem, twórcy modyfikacji The Stable - Horse Customization Mod pozwalają nam na znaczne zmiany w wyglądzie Płotki. Włosy, maść, uczesanie – to tylko początek zmian, które możemy zmienić w wyglądzie rumaka Geralta.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756