Poradniki Eksperta

Falownica czy lokówka – co wybrać?

Piękne i zadbane włosy to atut każdej kobiety. Poza pielęgnacją włosów bardzo ważna jest również odpowiednio dobrana fryzura. Popularnym sposobem jest stylizacja włosów na gorąco. Dzięki tej technice można uzyskać zadowalające efekty. Niewątpliwie fale i loki dodają wiele uroku. Można je stworzyć używając falownicy lub lokówki. Każdy z tych sprzętów spełnia określoną funkcję i jest niezwykle pomocy przy tworzeniu wymarzonej fryzury. Zatem, co jest lepsze: falownica czy lokówka? Który sprzęt wybrać? Na jakie funkcje zwrócić uwagę? Oto kilka porad, które przybliżą Ci tematykę tych praktycznych sprzętów służących do stylizacji włosów.


Falownica czy lokówka


Do czego służy falownica?


Zanim odpowiesz sobie na pytanie falownica czy lokówka, warto zapoznać się z charakterystyką obydwu sprzętów. Falownica jest urządzeniem, które za pomocą rurek grzejnych lub pofalowanych płytek nadaje włosom formę pięknych fal. W zależności od rodzaju falownicy można stworzyć duże fale lub drobne fale. Ważna jest również sama technika robienia fal. Jeśli podczas stylizacji przeciągniesz falownicą grube pasma włosów uzyskasz delikatną falę. Natomiast cienkie pasmo włosów poddane temperaturze z falownicy sprawi, że Twoje fale będą się częściej załamywały. W niektórych modelach zastosowano regulowaną grzałkę, która umożliwia stworzenie np. czterech rodzajów fal (głębokie i wyraziste, zwiewne, luźne czy potargane). Sposób stylizacji włosów zależy tylko i wyłącznie od Twojego gustu. Falownica jest łatwa w użyciu i umożliwia tworzenie naturalnych fal na włosach o każdej długości.


Do czego służy lokówka?


Lokówka czy falownica? Jeśli już wiesz, co możesz zrobić za pomocą falownicy, teraz zapoznaj się z możliwościami lokówki. Lokówka to urządzenie, które pomoże Ci stworzyć różnorodne loki od mocno skręconych po grube i nadające objętości włosom. Ponadto używając tego urządzenia możesz uzyskać również efekt miękkich fal, które nadadzą Twojej fryzurze niezwykle romantycznego stylu. W zależności od Twoich potrzeb i preferencji możesz wybrać określony rodzaj lokówki. Najbardziej popularne są lokówki tradycyjne, które mogą mieć różną średnicę wałka. Im większa średnica, tym grubsze loki. Używając tego modelu uzyskasz na całej długości włosów takie same loki lub fale. Natomiast za pomocą lokówki stożkowej uzyskasz loki nieco grubsze u nasady, a cieńsze u dołu. Do stworzenia sprężystych i cienkich loków, dedykowane są lokówki spiralne. Niezwykle wygodnym rozwiązaniem są również lokówki automatyczne.

 Urządzenia te same nawijają włosy na wałek, by w efekcie końcowym uzyskać perfekcyjne loki lub fale. Fryzury wykonane przy pomocy lokówek są niezwykle efektowne i trwałe. Zatem falownica czy lokówka? Oba urządzenia służą do stylizacji włosów na gorąco. Z pomocą lokówki wykonasz zarówno loki, jaki i fale. Jednak bardziej efektywna podczas tworzenia fal jest falownica. To, które urządzenie wybierzesz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.


Lokówki w naszej ofercie:Na co zwrócić uwagę wybierając falownicę?


Wybierając falownicę warto zwrócić uwagę na moc urządzenia. Parametr ten decyduje, jaką temperaturę może ono osiągnąć. Im większa moc, tym sprzęt jest bardziej wydajny i poradzi sobie nawet z grubymi włosami. Przydatna jest również funkcja regulacji temperatury. Umożliwia ona dostosowanie wysokości temperatury do rodzaju włosów. Niższa będzie odpowiednia dla cienkich włosów, zaś wyższa dla bardziej sztywnych i prostych. Zapewni to ochronę włosów i jednocześnie pożądany efekt w postaci pięknych fal. W tego rodzaju urządzeniach bardzo ważne są również bezpieczne dla włosów i ułatwiające stylizację, powłoki (np. ceramiczna). Na komfort użytkowania falownicy wpływa również błyskawiczne jej nagrzewanie się (np. w 30 sekund), obrotowy przewód, sygnalizacja diodowa czy opcja blokady temperatury. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej obudowie, nienagrzewającej się końcówce oraz funkcji automatycznego wyłączenia falownice są bezpieczne podczas użytkowania.


Na co zwrócić uwagę wybierając lokówkę?


Podobnie, jak w przypadku falownicy również lokówka powinna mieć odpowiednią moc. To od niej zależy czas nagrzewania się lokówki. W niektórych modelach dużym ułatwieniem jest dioda sygnalizująca gotowość urządzenia do pracy. Istotna jest również regulacja temperatury, która umożliwia dostosowanie tego parametru do grubości włosów. Niektóre urządzenia zostały wyposażone w 3, 4, 6, czy 10 poziomów temperatury, a nawet w możliwość automatycznego ustawienia temperatury na bezpiecznym poziomie. Wybierając urządzenie warto zwrócić uwagę na funkcję jonizacji. Zapobiega ona elektryzowaniu się włosów, wygładza je i nadaje blasku. Wałek pokryty ceramiczną powłoką nie niszczy włosów. Dodatkowo lokówki mogą być wyposażone w powłokę zapobiegającą ześlizgiwaniu włosów czy powłokę wzbogaconą olejkiem arganowym. Ułatwienie podczas użytkowania lokówki gwarantują również takie funkcje jak np. automatyczne wyłączanie, błyskawiczne nagrzewanie, ergonomiczny obrotowy przewód, wyświetlacz LCD, czy zabezpieczenie przed przegrzaniem.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756