Popularność
30 produktów
Moc [W]: 210
Powłoka płytek: Turmalinowo-ceramiczna
Liczba poziomów temperatury: 10
Funkcje: Automatyczne wyłączenie, Błyskawiczne nagrzewanie, Zabezpieczenie przed przegrzaniem
Płytki turmalinowo-ceramiczne
Ochrona przed przegrzaniem
139 00
13,90 zł x 11 rat
U Ciebie
W sklepie w sobotę
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Moc [W]: 31
Powłoka płytek: Turmalinowo-ceramiczna
Liczba poziomów temperatury: 7
Funkcje: Automatyczne wyłączenie, Błyskawiczne nagrzewanie, Obrotowy przewód
170 86
Moc [W]: 55
Powłoka płytek: Ceramiczna
Liczba poziomów temperatury: 1
Funkcje: Błyskawiczne nagrzewanie, Obrotowy przewód, Zabezpieczenie przed przegrzaniem
Moc [W]: 30
Powłoka płytek: Ceramiczna
Liczba poziomów temperatury: 1
Funkcje: Błyskawiczne nagrzewanie, Obrotowy przewód, Zabezpieczenie przed przegrzaniem, Wymienne płytki
Moc [W]: 80
Powłoka płytek: Ceramiczna
Liczba poziomów temperatury: 5
Funkcje: Automatyczne wyłączenie, Błyskawiczne nagrzewanie, Obrotowy przewód, Zabezpieczenie przed przegrzaniem
Model producenta: Beach&Volume
549 99
Moc [W]: 58
Powłoka płytek: Ceramiczna
Liczba poziomów temperatury: 5
Funkcje: Automatyczne wyłączenie, Błyskawiczne nagrzewanie, Obrotowy przewód, Zabezpieczenie przed przegrzaniem
Model producenta: Volume&Lift
549 00
Moc [W]: 52
Powłoka płytek: Turmalinowo-ceramiczna
Liczba poziomów temperatury: 1
Funkcje: Błyskawiczne nagrzewanie, Zabezpieczenie przed przegrzaniem
157 89

Poradniki eksperta

Małe AGD
Wśród fryzur na sezon jesień/zima 2021-2022, są przynajmniej trzy takie, do których na pewno przyda się karbownica, bo właśnie one prezentują, obok dobrego obcięcia, pofalowane włosy. Jest wśród nich m.in. Wolf Cut (wilc...
Małe AGD
Suszarki do włosów z jonizacją to urządzenia, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Zastosowanie pielęgnacji jonowej podczas suszenia włosów, ma wprost zbawienny wpływ na nasze pasma. Stają się one lśniące, zdrows...
Małe AGD
Jednym z najpopularniejszych urządzeń do domowej stylizacji włosów są lokówki, dostępne w kilku rodzajach. Najnowszym z nich, który zaprojektowano zaledwie kilka lat temu, jest lokówka automatyczna. Ranking sześciu urząd...
Najczęściej zadawane pytania
Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie karbownicy?

Przede wszystkim dany model trzeba dostosować do własnych włosów. Karbownice mają określoną moc – im jest ona większa, tym urządzenie szybciej się nagrzewa, ale to nie znaczy, że będzie odpowiednia do danego typu włosów. Trzeba zatem zwrócić uwagę na to, czy urządzenie ma regulację zakresu temperatur, ta regulacja bowiem jest bardzo ważnym parametrem, który wpływa na strukturę włosa i od niej też zależy końcowy efekt. Przy włosach zniszczonych, jak też przy cienkich wystarczy ustawić 170 st. C, przy grubych można ustawić nawet ok. 200 st. C. W sumie tych poziomów, zależnie od modelu, może być od jednego do dziesięciu. Każda karbownica ma pewną liczbę płytek (nasadek) wymiennych, nawet do dziesięciu. Ich kształt wpływa na szybkość wykonania fryzury, im zatem płytki (nasadki) są szersze, tym szybciej ją zrobimy. Istotna, dla wygody korzystania, jest także długość kabla zasilającego. Warto jest także zwrócić uwagę na obudowę – nie powinna się nagrzewać oraz mieć wygodny uchwyt do trzymania podczas stylizacji.

Jak działa karbownica?

Musi być podłączona do prądu – akumulatorowe niezbyt dobrze się sprawdzają. Ma uchwyt i pofalowaną końcówkę, a są i takie z kilkoma wymiennymi, do grubszych lub drobniejszych fal. Każda z końcówek ma specjalną powłokę oraz jest pofałdowana. Niektóre modele mają zabezpieczenia przeciw przegrzaniu. Po włączeniu przez ok. 30 sek. trwa nagrzewanie (ustawiamy wysokość temperatury i montujemy przedtem właściwe końcówki). Chwytamy pasmo włosów i „przejeżdżamy” karbownicą na takiej długości, na jakiej chcemy.

Czy karbownica niszczy włosy?

Jeśli wybierzesz niewłaściwy model, możesz zniszczyć sobie włosy. Tak jest, gdy nie można w modelu ustawić temperatury, a włosy są zniszczone lub bardzo słabe. Są jednak modele, które same dostosowują temperaturę do jakości włosów. Warto wiedzieć, że karbownica może włosy nieco wysuszać, więc po jej użyciu nie czesz ich, tylko porusz palcami. Na stan włosów ma też wpływ powłoka końcówek. Najlepsze są turmalinowe, turmalinowo-ceramiczne albo ceramiczne. Sprawiają, że włosy się nie elektryzują i mają wpływ na zamykanie się łusek.

Karbownica – co potrafi?


Gofrownica do włosów, którą możesz znać również pod nazwą karbownica, to urządzenie, które pomoże Ci w stylizacji fryzury. Jaki efekt możesz uzyskać za jego pomocą? Otóż ze sprzętu tego warto skorzystać, jeśli chcesz unieść włosy u nasady. Pokarbowane włosy wyglądają bardzo efektownie, a przede wszystkim taki sposób modelowania jest obecnie na czasie. Czujesz, że i Tobie będzie pasować taka fryzura? Wybierz odpowiednią gofrownicę do włosów i oczekiwany efekt osiągaj sama. 


Nie jest to trudne. Być może nie od razu Twoje włosy będą tak pofalowane, jak byś tego chciała, ale z pewnością szybko nauczysz się odpowiednio manewrować urządzeniem. Pamiętaj jednak, że bardzo duże znaczenie dla uzyskania atrakcyjnego rezultatu ma użycie do tego celu dobrej karbownicy. Na jaki sprzęt się zdecydować?


Na co zwrócić uwagę przy zakupie gofrownicy do włosów?


Jednym z istotnych czynników przy wyborze sprzętu jest jego moc. Ma ona wpływ przede wszystkim na to, w jakim czasie nagrzewać się będą płytki gofrownicy do włosów. Bardzo duża moc oznaczać będzie szybkie nagrzewanie się, ale jednocześnie stosunkowo duże zużycie prądu. Warto, żeby urządzenie było wyposażone w regulację temperatury, dzięki czemu dopasujesz jej wysokość do stanu swoich włosów. Jeśli są cienkie i zniszczone, to powinnaś używać niższej temperatury, by nie uszkodzić ich struktury. 


Przydatną funkcją karbownicy może być zabezpieczenie urządzenia przed przegrzaniem – sprzęt automatycznie wyłączy się po danym czasie. Nie wiesz, jaki produkt wybrać? Skontaktuj się z nami – doradzimy Ci karbownicę adekwatną do Twoich potrzeb. Zapoznaj się z ofertą Media Expert i wybierz gofrownicę do włosów, która spełni Twoje wymagania! Zobacz także produkty z kategorii: prostownice, prostownice parowe, prostownice z jonizacją, prostownice ceramiczne, szczotki prostujące, lokówki, suszarki do włosów, suszarko-lokówki, depilatory, depilatory laserowe, maszynki do golenia, maszynki do strzyżenia, trymery i szczoteczki soniczne do twarzy.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756