Poradniki Eksperta

Oczyszczacz powietrza do 500 zł – ranking [TOP5] 

 2023-11-07 

Okres grzewczy to czas, kiedy zastanawiamy się nad zakupem oczyszczacza powietrza. Chodzi nie tylko o pozbycie się z powietrza alergenów czy bakterii, ale również smogu. Producenci oferują nam szereg urządzeń z tej grupy asortymentowej. Jaki będzie najlepszy oczyszczacz powietrza do 500 zł? Ranking 5 modeli, który przygotowaliśmy, z pewnością będzie pomocny w wyborze odpowiedniego dla nas sprzętu.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Dotykowy panel sterowania

Pilot zdalnego sterowania

Kompaktowe wymiary

Brak możliwości sterowania smartfonem

Ranking otwiera oczyszczacz powietrza do 500 zł marki Hisense. Model AP220H skutecznie oczyści powietrze w pomieszczeniu, którego powierzchnia nie przekracza 20 metrów kwadratowych. Wyposażony jest w filtr HEPA oraz filtr węglowy. Takie połączenie sprawia, że urządzenie jest bardzo wydajne. Wśród udogodnień warto wymienić intuicyjne sterowanie. Urządzeniem można również wygodnie sterować przy pomocy pilota zdalnego sterowania. Producent zapewnia, że model AP220H sprawdzi się nie tylko w domu czy mieszkaniu, ale również pomieszczeniach biurowych. Zastosowanie dwóch filtrów skutecznie oczyszcza powietrze z pyłów PM 2,5, kurzu, nieprzyjemnych zapachów, a także alergenów. Dużą zaletą urządzenia są kompaktowe wymiary oraz niewielka waga, co sprzyja łatwemu transportowaniu, a także wygodnemu przechowywaniu.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Wskaźnik wymiany filtra

Eleganckie wzornictwo

Intuicyjne sterowanie

Brak wskaźnika zanieczyszczenia powietrza

Kolejną propozycją w naszym rankingu jest oczyszczacz powietrza do 500 zł marki Sharp. Model UA-PE30E-WB jest nie tylko skuteczny w oczyszczaniu powietrza, ale również niezwykle elegancki. Ciekawa wzorniczo konstrukcja sprawia, że będzie doskonałym dodatkiem praktycznym do nowoczesnych przestrzeni. Model UA-PE30E-WB marki Sharp oferuje użytkownikowi podwójny system filtracji, który skutecznie usuwa z powietrza kurz, pyły, a także alergeny i nieprzyjemne zapachy. Ten oczyszczacz usunie z powietrza również pleśń oraz grzyby. Zaletą tego urządzenia jest cicha praca, co powoduje, że z powodzeniem można go umiejscowić w sypialni.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Usuwa najdrobniejsze zanieczyszczenia, w tym bakterie i wirusy

Bardzo cicha praca nieprzekraczająca głośności 20 dB

Możliwość programowania przy pomocy smartfonu

Brak jonizatora

Model KJ120F marki TCL, to oczyszczacz powietrza do 500 zł, który spośród wszystkich prezentowanych w rankingu sprzętów, odznacza się najniższym poziomem wytwarzanego hałasu. Podczas pracy głośność sprzętu nie przekracza 20 dB. To bardzo dobry parametr wśród urządzeń z tej grupy asortymentowej. Urządzenie wyposażone jest w potrójny system oczyszczania powietrza, w skład którego wchodzą filtr wstępny, filtr HEPA oraz filtr węglowy. Dzięki temu oczyszczacz usuwa z powietrza nie tylko kurz czy alergeny, ale również smog, na który składają się rozmaite pyły. Model KJ120F skutecznie poradzi sobie zarówno z dużymi, jak i średnimi oraz małymi cząstkami pyłu, które oznaczane są symbolami PM 10, PM 2,5 oraz PM 1,0. Pyły oznaczone symbolem PM 10 to przede wszystkim kurz, zarodniki pleśni oraz pyłki. PM 2,5 oznacza inne zanieczyszczenia organiczne, drobny pył oraz duże zarodniki. Najbardziej ciekawą funkcją jest oczyszczanie powietrza z pyłów PM 1,0 i mniejszych, do których zalicza się małe zarodniki, nanocząsteczki, bardzo drobny pył, cząstki spalin, a także bakterie i wirusy. Tak wieloetapowa i wszechstronna filtracja, jest bardzo skuteczna i zapewnia czyste, wolne od zanieczyszczeń powietrze w naszym domu, czy mieszkaniu. Urządzenie jest bezpieczne dla dzieci i zwierząt domowych. Można je programować za pomocą intuicyjnego panelu dotykowego, a także używając do tego smartfonu, czy tabletu i specjalnej aplikacji.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 24 metrów kw.

Cyfrowy wskaźnik zanieczyszczeń powietrza

Laserowy pomiar jakości powietrza

Brak timera

Poszukując urządzenia z tej grupy asortymentowej, warto również zwrócić uwagę na oczyszczacz powietrza do 500 zł marki Beko. Model ATP3100N, jako jedyny spośród prezentowanych w rankingu sprzętów, rekomendowany jest do pomieszczeń o powierzchni 24 metrów kwadratowych. Oznacza to, że z powodzeniem może zostać ustawiony w salonie otwartym np. na inne pomieszczenia lub w biurze, czy sali konferencyjnej. Co więcej, wyposażony jest dodatkowo w jonizator oraz wskaźnik zanieczyszczenia powietrza. Ciekawym rozwiązaniem jest laserowy czujnik jakości powietrza. Na wyświetlaczu urządzenia umieszczony jest cyfrowy wskaźnik, który w czasie rzeczywistym wyświetla stężenie szkodliwych cząsteczek PM 2,5 w zakresie od 0 do 500 ug/metr sześcienny. Taka informacja pozwala użytkownikowi na dopasowanie pracy sprzętu do jakości powietrza w pomieszczeniu.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Wielostopniowa technologia oczyszczania powietrza

Dodatkowy filtr HEPA

Tryb pracy nocnej

Brak wskaźnika wymiany filtra

Ranking polecanych urządzeń zamyka oczyszczacz powietrza do 500 zł marki TCL. To już drugi sprzęt tego producenta, który prezentujemy. Urządzenie jest kompaktowe i polecane do pomieszczeń, których powierzchnia nie przekracza 12 metrów kwadratowych. Będzie on idealnym sprzętem np. do dziecięcego pokoju. Dzięki specjalnej filtracji usuwa z powietrza do 99,97 proc. zanieczyszczeń. Pomimo niewielkich rozmiarów model KJ65F filtruje 65,3 metry sześcienne powietrza na godzinę. Głośność na poziomie 28 dB sprawia, że z powodzeniem może pracować nawet podczas snu. Urządzenie jest nie tylko bardzo intuicyjne w obsłudze, ale również efektownie zaprojektowane. Wyposażone jest np. w komfortowy tryb pracy nocnej, podczas której obniża się poziom jego głośności pracy i uruchamia niebieskie podświetlenie górnego panelu, które może służyć jako lampka nocna. W razie potrzeby, światło można wyłączyć zarówno na panelu sterowania, jak i przy pomocy smartfonu i darmowej aplikacji oferowanej przez producenta.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756