Poradniki Eksperta

Odkurzacz dla alergika – ranking [TOP10]

 2022-12-22 

W pomieszczeniach, w których przebywają alergicy, bardzo ważne jest dbanie o porządek i czystość. To właśnie wszechobecny kurz jest pożywką dla roztoczy. U osób uczulonych często wywołują one reakcje alergiczne, dlatego tak ważne jest codzienne odkurzanie. Istotny jest tu wybór odpowiedniego sprzętu, który nie wydmuchuje powietrza z cząsteczkami kurzu na zewnątrz. Dla tej grupy osób, ale również dla każdego, kto dba o zdrowie, polecany jest odkurzacz dla alergika. Ten rodzaj urządzeń został wyposażony zazwyczaj w specjalny system filtracji, który zatrzymuje szkodliwy kurz, roztocza i inne alergeny. Warto, aby odkurzacze były przeznaczone do sprzątania różnego rodzaju powierzchni. Dzięki temu pomieszczenia będą perfekcyjnie czyste, a powietrze odświeżone. Poniżej zostało przedstawionych kilka modeli odkurzaczy, stworzonych z myślą właśnie o alergikach.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Wielofunkcyjna ssawka

Zmywalny filtr

Automatyczna regulacja mocy

Nieduża pojemność worka

Dość mała moc

Electrolux Silence PD82-ALRG to nowoczesny i funkcjonalny odkurzacz, z którym praca jest przyjemnością. Rewelacyjnie radzi sobie z kurzem, roztoczami oraz innymi alergenami. Dzięki zmywalnemu filtrowi Allergy Plus zatrzymuje nawet najmniejsze pyłki. Dodatkowo do odkurzacza dołączono antyalergiczny worek o wysokiej skuteczności. Dokładne odkurzanie powierzchni ułatwia ssawka z możliwością zmiany ustawień. Gwarantuje to precyzyjne zbieranie zabrudzeń z różnego rodzaju podłóg. Wygodę podczas sprzątania zapewnia obracający się o 360 stopni wąż czy zwijacz przewodu. Na uwagę zasługuje również nowoczesny design odkurzacza i jego solidne wykonanie.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Sprzątanie na mokro i na sucho

Skuteczny filtr wodny

Możliwość regulacji mocy

Nieduży zbiornik na wodę

Dość krótki przewód

Ten odkurzacz piorący zatrzymuje w wodzie wszelkie roztocza, pyłki i alergeny. Dzięki temu w pomieszczeniu nie unosi się kurz i odczuwalna jest przyjemna świeżość. Naturalny filtr, jakim jest woda, skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia, ale również zapachy. To właśnie filtr wodny wraz z systemem dysz nawilżających dba o to, by zapewnić alergikom jak największy komfort. Ten model odkurzacza został wyposażony w dużą moc, co przekłada się na jego wydajność. Urządzenie możemy przechowywać zarówno w pionie, jak i w poziomie. To duże ułatwienie, zwłaszcza gdy musimy go schować w szafce. Warto zwrócić uwagę właśnie na ten odkurzacz dla alergika.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Przeznaczony do różnych powierzchni

Kompaktowe wymiary

Skuteczny filtr

Dość krótki przewód

Należy pamiętać o systematycznej wymianie filtra

Ten odkurzacz dla alergika zapewnia odpowiednią filtrację powietrza, wyłapując nawet najdrobniejsze cząsteczki. Zastosowany w urządzeniu filtr Ultra 16 zapewnia skuteczność na najwyższym poziomie. Wydmuchiwane z odkurzacza powietrze jest dobrej jakości. Dzięki temu alergicy mogą czuć się komfortowo. W zestawie z odkurzaczem znajdują się ssawki do tapicerki, szczotka do parkietu, szczotka do szczelin oraz przeznaczona do zadań specjalnych turboszczotka. Ta ostatnia końcówka idealnie radzi sobie z trudnymi zabrudzeniami jak np. włosy czy sierść zwierząt. Wygodę podczas użytkowania zapewnia elastyczny wąż oraz specjalny schowek na akcesoria.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Funkcja odkurzania i prania

Długi zasięg pracy

Podwójny system filtracji

Mała pojemność zbiornika

Dość ciężki

Bosch BWD421PRO to wielofunkcyjny sprzęt, który idealnie zadba o czystość w Twoim domu. Poza podstawową funkcją, jaką jest odkurzanie, urządzenie spierze uporczywe plamy np. z dywanu oraz zbierze rozlaną na podłodze herbatę czy kawę. W zależności od potrzeb można odkurzać z workiem lub filtrem wodnym. Dla alergików szczególnie ważna jest podwójna filtracja. Odkurzacz został wyposażony w filtr wodny, wspierany filtrem HEPA, który zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia. W przypadku odkurzania na sucho idealnie sprawdza się specjalny worek filtrujący. Na uwagę zasługuje również duża moc urządzenia, którą można w prosty sposób regulować. To niezwykle efektywny i wydajny model z wieloma przydatnymi funkcjami.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Skuteczny filtr HEPA

Wskaźnik wymiany worka

Automatyczne pozycjonowanie worka

Dość głośna praca

Nie posiada turboszczotki

Ten profesjonalny sprzęt szczególnie polecany jest alergikom. Poza efektywnym czyszczeniem odkurzacz skutecznie eliminuje większość alergenów. Dzięki temu objawy alergii, zwłaszcza wziewnej są mniejsze. Zastosowany w tym modelu filtr HEPA usuwa kurz, bakterie i roztocza, pozostawiając perfekcyjnie czyste powietrze. W zależności od rodzaju sprzątanej powierzchni można regulować moc ssania. Podczas pracy dzięki trzem skrętnym kółkom odkurzacz łatwo przemieszcza się po podłodze. W razie potrzeby urządzenie można przenieść za pomocą ergonomicznej rączki. Po zakończeniu pracy przewód zwija się automatycznie. Ten model odkurzacza jest solidnie wykonany i funkcjonalny.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Zmywalny filtr

Przeznaczony do różnych powierzchni

Regulacja mocy

Dość krótki przewód

Nie posiada w zestawie odkurzacza ręcznego

Hoover Telios Extra TX52ALG to niezwykle wygodny i poręczny sprzęt, który bez problemu dotrze do wszystkich zakamarków. Dzięki temu Twój dom będzie lśnił czystością, a uporczywy kurz zniknie w oka mgnieniu. Odkurzacz został wyposażony w kilka rodzajów ssawek przeznaczonych do różnych powierzchni. Usuwają one zabrudzenia, alergeny, jak i trudne do usunięcia włosy czy sierści zwierząt. Sprzęt potrafi zebrać aż 91 procent kurzu z miękkich powierzchni. Specjalny zmywalny filtr HEPA zapobiega przedostawaniu się kurzu do powietrza. Gwarantuje to uczucie świeżości w pomieszczeniu. Dodatkowo ten model to bardzo energooszczędny odkurzacz.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Wysoka efektywność odkurzania

Regulacja mocy

Filtr antyalergiczny

Wymaga wymiany worka

Dość krótka długość przewodu

Ten odkurzacz dla alergika może być trafionym wyborem. Worki nie ulegają zatykaniu, a moc ssania nie zmniejsza się wraz z ich zapełnieniem. Niezwykle skuteczny filtr antyalergiczny wychwytuje 99,99 procent cząsteczek kurzu. Na uwagę zasługuje to również nasadka TriActive+. Ze względu na swą budowę perfekcyjnie zbiera zabrudzenia z różnych rodzajów podłóg. Z tym odkurzaczem bez problemu pozbędziesz się więc kurzu nawet z głębi dywanów, ze ścian czy mebli. Przydatna do tego jest specjalna szczotka do kurzu, wbudowana w uchwyt urządzenia. Wygodę zapewnia również rura teleskopowa, która się składa i zajmuje mało miejsca podczas przechowywania.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Szybkie i skuteczne odkurzanie

Łatwe opróżnianie komory

Praktyczna turboszczotka

Nieduża pojemność zbiornika

Dość ciężki

Ten model odkurzacza z funkcją prania został wyposażony w niezwykle skuteczny filtr wodny. Specjalny system dysz wodnych idealnie radzi sobie z grubszymi, jak i bardzo drobnymi zanieczyszczeniami. Żadne z nich nie wydostaje się z powrotem do pomieszczenia. Poza usuwaniem brudu odkurzacz dodatkowo nawilża i odświeża powietrze. Natomiast podstawowym zadaniem filtra cyklonowego jest oddzielenie dużych zanieczyszczeń od drobnego kurzu. Ten wysokiej jakości bezworkowy i hybrydowy odkurzacz w stu procentach sprawdzi się w mieszkaniach w których przebywają zwierzęta. Specjalne szczotki przeznaczone do usuwania sierści z różnych powierzchni, gwarantują idealną czystość.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Pierze różne powierzchnie

Trzy rodzaje filtrów

Automatyczne zwijanie kabla

Dość ciężki

Dość duże wymiary

Ten model odkurzacza o dużej mocy i wyjątkowej funkcjonalności, gwarantuje idealną czystość i świeżość. Usuwa sierść zwierząt z dywanów i tapicerek. Doskonale radzi sobie z brudem wnoszonym przez zwierzęta na łapach po spacerze. Pracę ułatwiają specjalne szczotki i ssawki oraz możliwość wiązania kurzu i brudu w wodzie. Nie unosi się on w powietrzu, a plamy i brud skutecznie są usuwane dzięki specjalnemu systemowi natrysku pod ciśnieniem. Bogaty zestaw akcesoriów oraz różne tryby pracy zapewniają wszechstronne działanie odkurzacza. Dzięki temu spełni on oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników, jakimi są alergicy.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Skuteczny system filtracji

Przeznaczony do różnych powierzchni

Wygodna rura teleskopowa

Nie posiada turboszczotki

Nieduża pojemność zbiornika na wodę

Ten model odkurzacza został wyposażony w filtr wodny Aqua-Pure, który nie tylko precyzyjnie odkurza, ale również oczyszcza powietrze. Filtr wodny wspomagany jest kilkoma innymi rodzajami filtrów. Cały ich zestaw zapewnia doskonałą filtrację alergenów. Dzięki temu po zakończeniu pracy można poczuć przyjemną świeżość unoszącą się w powietrzu. Dodatkowo wygodna przełączalna szczotka dopasowuje się do rodzaju czyszczonej powierzchni. Tym sprzętem odkurzymy nie tylko twarde powierzchnie, ale również dywany, tapicerki, materace czy książki. To dobry wybór dla osób, które cenią wygodę i efektywne odkurzanie bez nadmiaru wysiłki.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756