Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Peeling kawitacyjny – efekty zabiegów w domu

Data dodania: 01-05-2023

Zabiegi pielęgnacyjne, pozwalają zachować zdrową i pięknie wyglądającą cerę. Część z nich możesz wykonać samodzielnie. Przykładem jest między innymi peeling kawitacyjny. Efekty mogą zwalić Cię z nóg! W poniższym poradniku, wskazujemy przeciwskazania, zalecenia i efekty zabiegu.

Co to jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny, to jeden z popularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach odnowy biologicznej i kosmetycznych. Jego działanie pozwala na oczyszczenie porów, usunięcie zrogowaciałego naskórka oraz dotlenienie tkanek. Co ważne, proces ten jest bezpieczny i delikatny. Nie powoduje uszkodzenia skóry, co jest bardzo istotne. Mimo delikatności, skuteczność działania jest bardzo wysoka. Efekty widać już po pierwszym zabiegu. Panie decydujące się na peeling kawitacyjny, chwalą go także za działanie relaksacyjne. Cera po sesji wygląda wspaniale i jest jednocześnie przygotowana do aplikacji kosmetyków, które dodatkowo ją upiększą. Peeling kawitacyjny ułatwia wchłanianie specyfików, pozwalających na zachowanie pięknego wyglądu na wiele lat.


Do zabiegu wykorzystywane są ultradźwięki. Peeling kawitacyjny, za ich pośrednictwem, usuwa martwe tkanki. Dzieje się tak, gdyż ultradźwięki powodują pękanie pęcherzyków wody, które z kolei rozbijają zrogowaciałe warstwy skórne. Z dobrodziejstw peelingu kawitacyjnego, mogą korzystać osoby o różnym typie cery. To delikatny zabieg, który nie ogranicza grupy odbiorców. Nawet jeśli Twoja skóra jest bardzo wrażliwa, nie musisz unikać kawitacji. Jest ona bardzo pomocna w przypadku porowatej oraz tłustej cery. W połączeniu z odpowiednią kuracją kosmetyczną, peeling może przynieść doskonałe rezultaty, które będziesz z dumą podziwiać przed lustrem.


Z kawitacji muszą jednak zrezygnować osoby, które borykają się z uciążliwym trądzikiem. Zabieg mógłby poskutkować przenoszeniem bakterii na pozostałe miejsca na twarzy, rozprzestrzeniając ogniska zapalne. Ultradźwięków powinny także unikać osoby, którym mogą one szkodzić ze względów medycznych. Chodzi głównie o osoby chorujące na nowotwory, choroby wieńcowe oraz walczących ze schorzeniami tarczycy. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, także powinny poczekać z kawitacją.

Urządzenia do peelingu kawitacyjnego w naszej ofercie:

Peeling kawitacyjny w domu – jak zrobić? Krótka instrukcja

Zastanawiasz się jak wykonać peeling kawitacyjny w domu? To wcale nie jest takie trudne! Podstawą jest oczywiście zakup odpowiedniego urządzenia do peelingu kawitacyjnego, o czym piszemy w innych poradnikach, przygotowanych specjalnie dla Ciebie. Oprócz sprzętu, potrzebujesz tylko wacików kosmetycznych oraz płynu do zwilżenia skóry. Może to być kosmetyk, przystosowany do stosowania przed rozpoczęciem kawitacji. Nie ma także przeszkód, przed wykorzystaniem wody źródlanej lub przegotowanej. Kranowa się nie nadaje, ze względu na zawartość m.in. chloru. Bardzo często wybierana jest woda różana lub tonik bezalkoholowy. Po namoczeniu skóry, kolejnym krokiem, jest przesuwanie szpatułką urządzenia po cerze. Sprzęt powinien znajdować się pod kątem około 45 stopni, w stosunku do twarzy. Waciki kosmetyczne służą do usuwania zanieczyszczeń, pozostających na skórze. Zbieraj je co jakiś czas, podobnie jak i nawilżaj cerę jeśli wyschnie. Pilnuj, aby szpatułka aparatu do kawitacji była w ruchu. Zbyt długie przytrzymanie jej w jednym miejscu, mogłoby poskutkować nieprzyjemnym oparzeniem. Unikaj także okolic oczu. Kawitacja w domu powinna odbywać się przy lustrze, aby łatwiej było Ci obsługiwać sprzęt.

Peeling kawitacyjny – efekty domowych zabiegów

Wiesz już mniej więcej, jak wygląda peeling kawitacyjny. Efekty będą lepsze, jeśli zastosujesz się do instruktażu. Osoby poddające się kawitacji, mogą na pewno spodziewać się odblokowania porów i zredukowania ilości zaskórników. Wiele pań z nimi walczy, gdyż wyglądają mało estetycznie. Mają postać czarnych punkcików, które są po prostu zabrudzeniami cery. Regularne odblokowywanie porów, pozwala na oczyszczenie skóry, a odpowiednie kosmetyki, umożliwiają zmianę jej struktury. Ważnym efektem domowego zabiegu, jest także dotlenienie cery, co można zauważyć dzięki ładnemu, równemu kolorowi na całej twarzy. Skóra jest także wyraźniej miękka i gładka, co na pewno doceni każda z Pań. Jeśli chcesz pozbyć się brzydkich przebarwień, kawitacja także jest odpowiedzią na Twoje problemy. Pisaliśmy już o tym, lecz dzięki zabiegowi, o wiele lepiej wchłaniane są kosmetyki pielęgnacyjne. Jeśli chcesz zaaplikować serum lub maseczkę odżywczą, poprzedź je kawitacją. Czy warto robić peeling kawitacyjny w domu? Efekty mówią same za siebie. Zamiast wycieczek do salonów kosmetycznych, kup urządzenie peelingujące i ciesz się relaksem we własnych, czterech kątach.

Urządzenia do peelingu kawitacyjnego w naszej ofercie:

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 943 750,00 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756