Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Pistolet do masażu – jaki wybrać?

 2022-10-04 

Pistolet do masażu, to niewielkie urządzenie wyposażone w kilka wymiennych końcówek. Ma wszechstronne zastosowanie i może być stosowany samodzielnie na wybrane partie ciała. Dodatkowym atutem jest to, że pistolet do masażu można zawsze mieć przy sobie. Umożliwia to wykonanie masażu w dowolnym miejscu i czasie, np. po treningu. Wybierając ten przyrząd, warto zwrócić uwagę na kilka praktycznych kwestii. Zatem, czy warto kupić pistolet do masażu? Jaki wybrać, by spełnił Twoje oczekiwania? Na jakie parametry i funkcje zwrócić uwagę? Niewątpliwie pistolet do masażu powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Oto kilka wskazówek, które ułatwią Ci podjęcie trafnej decyzji.

Pistolet do masażu i jego zastosowanie


Pistolet do masażu to małe urządzenie, które jest niezwykle proste w obsłudze. Wytwarza ono bodźce mechaniczne, które w postaci drgań przenoszone są na tkanki. Dzięki temu, w naturalny sposób można się zregenerować i odzyskać dobre samopoczucie. 


Ten niewielki przyrząd ma szerokie zastosowanie. Sprawdzi się dla osób intensywnie ćwiczących, zmagających się z różnego rodzaju dolegliwościami, jak również dla osób potrzebujących regeneracji po długim dniu pracy. 


Przydatny jest także w pracy trenera personalnego czy fizjoterapeuty, gdyż niweluje napięcie mięśniowe. Wpływa to przede wszystkim na zmniejszenie wszelkiego rodzaju dolegliwości narządu ruchu. Pomaga dodatkowo złagodzić ból osobom, które doznały kontuzji, czy urazów. 


Jest niezwykle przydatny dla osób uprawiających sport (zarówno profesjonalistów, jak i amatorów), gdyż wspomaga regenerację po intensywnych ćwiczeniach, np. na siłowni.


Poza tym, używanie tego urządzenia wpływa m.in. na: odżywienie tkanek, redukcję uczucia sztywności, złagodzenie napięciowych bólów, np. pleców oraz przyspieszenie rozgrzewki. Zatem warto mieć pod ręką pistolet do masażu. Jaki wybrać ? To kolejna istotna kwestia.

Pistolety do masażu w naszej ofercie:

Moc i prędkość uderzenia – ważne parametry


Skuteczność pistoletu do masażu, w dużej mierze zależy od jego mocy i regulacji prędkości. Warto wybrać urządzenie o optymalnej ilości uderzeń na sekundę oraz odpowiedniej ilości dostępnych poziomów masażu. Urządzenia posiadają różne stopnie mocy, umożliwiające regulację pracy. Dzięki temu, można w zależności od potrzeb, zmniejszyć lub zwiększyć ilość uderzeń na sekundę. 


Dużą mocą charakteryzują się modele wyposażone np. w podwójne głowice masujące. Biorąc pod uwagę moc działania urządzenia, możesz wybrać pistolet do masażu perkusyjny lub wibracyjny. Pierwszy model został wyposażony w wysoki zakres wibracji, a jego działanie jest dość silne. Natomiast drugi model, charakteryzuje się delikatniejszym działaniem, dlatego sprawdzi się dla osób, które wcześniej nie miały do czynienia z tego typu urządzeniem.


 Warto wybrać model, który nie generuje zbyt dużego hałasu. Zapewni to komfort podczas użytkowania i umożliwi korzystanie z niego późnym wieczorem. Dla osób ceniących ciszę i lubiących relaksujący masaż ciała, sprawdzi się pistolet wyposażony w funkcję redukcji hałasu.

Nakładki i rodzaje masażu

Pistolet może zawierać różnorodne końcówki i nasadki, przeznaczone do masażu określonych partii ciała. Zmieniając głowicę, można dostosować rodzaj masażu do własnych potrzeb. Występują różne rodzaje nakładek, np.: kulista, płaska, pocisk, czy widełki. Z ich pomocą można wykonać masaż mięśni, stawów, ścięgien, kręgów, czy innych partii ciała. 


Wybierając pistolet do masażu, warto zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj masażu wykonuje urządzenie. Może to być np. masaż pulsacyjny, punktowy, wyszczuplający, relaksacyjny, czy też wibracyjny. 


Przyjrzeć się należy także urządzeniom z funkcją redukcji cellulitu. Regularny masaż niewątpliwie polepszy wygląd skóry i zapobiegnie powstawaniu charakterystycznej pomarańczowej skórki. Większa ilość różnych końcówek do masażu sprawia, że urządzenie staje się wielofunkcyjne. Warto więc wybrać bardziej rozbudowaną wersję sprzętu.

Czas pracy urządzenia

Czas pracy pistoletu do masażu zależy od rodzaju zasilania. Najczęściej urządzenie zasilane jest przez akumulator i gwarantuje dłuższy czas pracy. Warto więc sprawdzić pojemność baterii oraz to, jak długo urządzenie może pracować na jednym naładowaniu. Jest to istotne zwłaszcza dla osób regularnie korzystających z tego sprzętu, np. po ćwiczeniach na siłowni. Dzięki temu, pistolet nie rozładuje się w najmniej odpowiednim momencie. Komfort użytkowania zapewnia również w bardzo wielu modelach bezprzewodowa obsługa. Do zestawu często dołączona jest wygodna stacja ładująca. W nowoczesnych pistoletach, poziom naładowania można sprawdzić na czytelnym wyświetlaczu LED. Decydując się na zakup tego praktycznego urządzenia, warto również zwrócić uwagę na jego wagę, ergonomiczny kształt, czy rękojeść pokrytą antypoślizgowym materiałem.


Niewątpliwie warto mieć pistolet do masażu. Jaki wybrać? W naszej ofercie możesz znaleźć model, który będzie odpowiadał Twoim indywidulanym potrzebom. Może to być bardziej zaawansowany sprzęt lub taki, który wyposażony jest w podstawowe funkcje.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756