Poradniki Eksperta

Osuszacz powietrza do łazienki – ranking [TOP10]

 2023-11-13 

Osuszacz powietrza do łazienki to urządzenie, które pozwoli ograniczyć ryzyko utrzymywania się nadmiernej wilgoci w łazience, a co za tym idzie – narastania w niej grzybów. Te nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale nierzadko stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia domowników. W dzisiejszym artykule zebraliśmy top dziesięć osuszaczy do łazienki, które różnią się od siebie wydajnością, wielkością zbiorników na wodę, ilością trybów automatycznych, sposobem sterowania, czy ceną. Dowiedz się, jaki osuszacz powietrza do łazienki wybrać.

10.0  / 10
149,00 zł
10.0  / 10
1099,99 zł
9.5  / 10
1999,00 zł
9.5  / 10
999,99 zł
8.5  / 10
1549,99 zł
8.5  / 10
1299,99 zł
8.5  / 10
1368,99 zł

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Automatyczne wyłączanie

Kompaktowe wymiary

Cicha praca

Brak możliwości zamontowania na ścianie

To osuszacz kondensacyjny, czyli taki, który przepuszcza powietrze znajdujące się w danym pomieszczeniu (między innymi) przez filtr i oddaje je z powrotem, suche. Wykorzystuje do tego sprężarkowy układ chłodniczy, który umożliwia obniżenie ilości wody w powietrzu. Ten osuszacz powietrza do łazienki ma zbiornik o pojemności pół litra i emituje jedynie trzydzieści siedem decybeli hałasu, co można porównać do szumu wentylatora w komputerze. Model ten automatycznie się wyłącza i osuszy skutecznie pomieszczenia o powierzchni do 15 metrów kwadratowych. Urządzenie jest niewielkie – z powodzeniem zmieści się na półce w łazience, czy stoliku nocnym. Kiedy zbiornik na wodę się zapełni, urządzenie poinformuje o tym użytkownika przy pomocy kolorowej diody LED.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Obecność funkcji dodatkowych

Duża powierzchnia osuszania

Duży zbiornik na wodę

Duże gabaryty

Osuszacz powietrza Stadler Form to duże, białe urządzenie, które poradzi sobie z osuszaniem powierzchni wielkości nawet 40 metrów kwadratowych. Generuje jedynie 42 decybele hałasu, zatem nie będzie nadmiernie przeszkadzał. Ma duży zbiornik o pojemności nieco ponad 2 litry. Posiada funkcje dodatkowe takie jak higrostat, minutnik i automatyczne wyłączanie. W zestawie znajduje się również wąż do odprowadzania wody, co daje możliwość pozostawienia włączonego urządzenia, kiedy użytkownik wychodzi z domu. Sterowanie odbywa się tu mechanicznie, czyli za pomocą intuicyjnych, oznaczonych piktogramami przycisków. Cechuje się on wysoką wydajnością, ponieważ może usunąć nawet 10 litrów wody z powietrza na dobę.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Możliwość zaprogramowania docelowej wilgotności

Automatyczne wyłączanie

Tryb suszenia ubrań

Duży rozmiar

Ten produkt osuszy pokój o powierzchni do 46 metrów kwadratowych. Generuje hałas na poziomie 48 decybeli, zatem nie będzie szczególnie uciążliwy w czasie osuszania pomieszczeń. Wyłącza się automatycznie po zakończeniu pracy, jednocześnie stale monitorując poziom wilgoci w pomieszczeniu. To model stojący, kondensacyjny. Ma funkcje takie jak automatyczne odszranianie, czy automatyczny restart. Można założyć na nim blokadę rodzicielską oraz ustawić czas działania, z pomocą timera. Posiada kółka ułatwiające transport, a jego zbiornik na wodę ma pojemność 3,8 l.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Timer i automatyczne wyłączanie

Osuszanie do 20 litrów na dobę

Obecność trybu nocnego

Cena wyższa niż innych modeli

To osuszacz do łazienki kondensacyjny, sterowany elektronicznie. Ma bardzo pojemny zbiornik na wodę, który pomieści 4,6 litra wody. Może osuszać powierzchnię wielkości 175 metrów sześciennych (70 metrów kwadratowych), co sprawia, że nada się również do zastosowań przemysłowych. Wyłączy się po zakończeniu pracy i posiada wbudowany higrostat.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Kontrola wilgotności i czasu suszenia

Uniwersalne zastosowanie

Tryb suszenia odzieży

Zajmuje dość dużo miejsca

To wysokiej jakości osuszacz powietrza do łazienki, którego zbiornik na wodę pomieści 3,8 l wody. Można używać go w pomieszczeniach do 38metrów kwadratowych. Generuje 48 decybeli hałasu, zatem nie jest szczególnie uciążliwy, ale lepiej wyłączać go na noc. Posiada humidistat (zaawansowany rodzaj higrostatu), czy automatyczne wyłączanie. Samodzielnie kontroluje czas suszenia i wilgotność w domu. Ma też tryb suszenia odzieży.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Samodzielnie wybiera tryb suszenia

Automatyczne wyłączanie

Obecność higrostatu

Stosunkowo głośny

Model marki Whirlpool to produkt kondensacyjny, ze sterowaniem elektronicznym. Ma zbiornik o pojemności 6,5 litra oraz może osuszać pomieszczenia do 30 metrów kwadratowych. Generuje hałas do 57 decybeli. Ma higrostat, termometr i funkcję automatycznego wyłączania. Urządzenie posiada piktogramy ułatwiające samodzielne ustawianie programów, ale może również automatycznie dobierać ten odpowiedni.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

System automatycznego wyłączania

Bardzo cicha praca

Niska cena

Nadaje się do średniej wielkości pomieszczeń

To sterowany elektronicznie osuszacz powietrza do łazienki, który ma pojemnik na wodę o pojemności 2,5 litra. Doskonale poradzi sobie z osuszaniem powierzchni do 25 metrów kwadratowych i generuje hałas na poziomie 37 decybeli. Dodatkowo może oczyszczać powietrze, ponieważ posiada wbudowaną lampę UV.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Dwie prędkości obrotowe wentylatora

Wydajność 25 litrów na dobę

Trzy różne tryby pracy

Stosunkowo nieduży pojemnik na wodę

To kolejny kondensacyjny osuszacz do łazienki o pojemności zbiornika 3,5 litra. Skutecznie osuszy pomieszczenia o wielkości do 65 metrów kwadratowych i generuje hałas rzędu 49 decybeli. Nie można zamontować go na ścianie, ale za to ma wbudowany higrostat i funkcję automatycznego wyłączania po zakończeniu pracy. Posiada okienko do kontroli zapełnienia zbiornika na wodę.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Timer i automatyczne wyłączanie

Minimalistyczny design

Suszenie ubrań

Nie można zamontować go na ścianie

Ten osuszacz ma zbiornik na wodę o pojemności 4,2 l oraz generuje hałas rzędu 41 decybeli. Posiada funkcję automatycznego wyłączania i higrostat. Osuszy skutecznie powierzchnię do 50 metrów kw. Zastosowano w nim bezpieczny czynnik chłodniczy, a dodatkowo ma funkcję suszenia ubrań.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Posiada kółka z osią obrotu do trzystu sześćdziesięciu stopni

Możliwość sterowania przy pomocy aplikacji mobilnej

Ma czterostopniową filtrację powietrza

Wyższa cena, ale adekwatna do jakości

Ten model ma zbiornik o pojemności 3,5 litra, co pozwala rzadko go opróżniać. Generuje hałas rzędu 45 decybeli. Ma higrometr, higrostat, humidistat oraz opcję automatycznego wyłączania, co zapewnia ponadprzeciętny komfort użytkowania. Osuszy powierzchnię do 100 metrów kwadratowych.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756