Poradniki Eksperta

Robot do mycia okien – ranking [TOP 5]


Okna są jednym z najbardziej wrażliwych na zabrudzenia miejsc w domu. Głównie dlatego, że ich przezroczysta natura uwidacznia nawet najmniejszą drobinkę kurzu. Szyby nie są niestety proste w czyszczeniu i nietrudno pozostawić na nich liczne smugi, które skutecznie zburzą naszą wizję idealnie doczyszczonych okien w domu. Naprzeciw tym wymaganiom wyszli producenci robotów do mycia okien. Urządzenia te mogą wydawać się dla niektórych futurystycznym wynalazkiem, ale w dokładnym czyszczeniu doskonale sprawdzi się właśnie robot do mycia okien. Ranking, który prezentujemy jest obowiązkową lekturą dla osób szukających rozwiązania ich problemów z czyszczeniem szyb.


Robot do mycia okien HOBOT 298


Ranking robotów do mycia okien otwiera urządzenie przystosowane do czyszczenia powierzchni do 30 metrów kwadratowych, co w zupełności wystarczy na wszystkie okna w naszym domu lub mieszkaniu. Hobot 298 nebulizuje cząsteczki wody do postaci mgły o gęstości 15 mikrometrów, dzięki temu mamy pewność, że zmyje każdą, nawet najmniejszą drobinkę kurzu. Robot zużywa zaledwie 1 centymetr sześcienny detergentu/wody destylowanej na metr kwadratowy, pozwalając dyszy ultradźwiękowej na wydajniejszą pracę. Powierzchnia czyszcząca wyposażona jest w ścierkę z mikrofibry, która nie pozostawia żadnych smug. Robot może być kontrolowany przez aplikację mobilną, co znacznie ułatwia dopasowanie godzin pracy do naszego trybu życia. Nawet jeśli zapomnimy uruchomić go przed wyjściem z domu, możemy to zrobić z dowolnej lokalizacji.HOBOT 298 Dane techniczne:


Szerokość ssawki: 240 mm

Waga: 1.2 kg

Wydajność: 30 metrów kwadratowych

Czas pracy: 20 minutUdogodnienia:


Aplikacja mobilna

Wymienny zbiornik wody

Czas ładowania: 5 h

Niskie zużycie wodyRobot do mycia okien ECOVACS Winbot X


Winbot X z powodzeniem poradzi sobie z powierzchnią o wymiarach 50 x 50 cm. Dzięki wyjątkowo krótkiemu czasowi ładowania, który wynosi 3 godziny, urządzenie może pracować przez 50 minut. Robot pracuje bezprzewodowo, jednak wciąż pozostaje w połączeniu ze swoją stacją bazową, która kontroluje poziom baterii. W razie zbyt niskiego naładowania, robot otrzyma polecenie przerwania pracy i powrotu do stacji. Winbot sam decyduje, jaką obrać trasę po mytej powierzchni, co skutecznie pozwala uporać się z nawet najtrudniejszymi zabrudzeniami, również tymi w rogach okien i największych zakamarkach czyszczonej szyby.ECOVACS Winbot X Dane techniczne:


Waga: 2.9 kg

Wydajność: 50 x 50 cm

Czas pracy: 50 minut

Czas ładowania: 3 godzinyUdogodnienia:


Krótki czas ładowania

Automatyczny powrót do stacji dokującej

Wymienny zbiornik wody

Automatyczny wybór trasy czyszczeniaRobot do mycia okien HOBOT 388


Hobot 388 to skutecznie działający robot do mycia okien, ranking nie może go więc pominąć. Podobnie jak swój poprzednik, również i ten model wykorzystuje nebulizację wody do postaci mgły o gęstości 15 mikrometrów. Robot przeznaczony jest do czyszczenia małych powierzchni, nie przekraczających 5 metrów kwadratowych. Doskonale nada się dzięki temu do pracy na szybach np. w łazience, garażu lub poddaszu. Model Hobot 388 posiada aż dwie ścierki z mikrofibry, zamontowane na dwóch niezależnych kołach czyszczących, co pozwala na jeszcze skuteczniejsze czyszczenie powierzchni.HOBOT 388 Dane techniczne:


Szerokość ssawki: 350 mm

Waga: 0.9 kg

Wydajność: 5 metrów kwadratowych

Czas pracy na akumulatorze: 20 minutUdogodnienia:


Możliwość pracy bezprzewodowej

Ścierki czyszczące z mikrofibry

Krótki czas ładowania

Funkcja nebulizacji wodyRobot do mycia okien HUTT W66


Hutt W66 to idealne rozwiązanie do czyszczenia średnich i większych powierzchni. Robot potrafi obsłużyć do 8.3 metrów kwadratowych. Urządzenie zasilane jest prądem z sieci, dlatego nie musimy się martwić ciągłą potrzebą ładowania. W razie braku zasilania Hutt W66 będzie kontynuować pracę przez kolejne 20 minut. Robot posiada pojemny zbiornik na wodę o objętości 150 ml, co wystarczy na ok. 70 metrów kwadratowych. Sam decyduje o mocy potrzebnej do wyczyszczenia zabrudzeń, gwarantując uporanie się nawet z największymi plamami na szybach. Jeśli napotka trudniejsze miejsce, poświęci mu więcej czasu, ale wykona swoje zadanie.HUTT W66 Dane techniczne:


Szerokość ssawki: 231.5 mm

Waga: 3 kg

Wydajność: 8.3 metrów kwadratowych

Czas pracy na akumulatorze: 20 minutUdogodnienia:


Pojemny zbiornik na wodę

Kontynuacja pracy pomimo braku zasilania sieciowego

Pilot sterujący

 Automatyczne dostosowywanie mocy czyszczeniaRobot do mycia okien HOBOT 268


Oto ostatni prezentowany przez nas robot do mycia okien. Ranking, w którym go przedstawiamy, nie byłby bez niego kompletny. W odróżnieniu od innych modeli firmy Hobot, to urządzenie zasilane jest prądem sieciowym. Znacząco podniosło to jego wydajność, która wynosi 30 metrów kwadratowych, przy czyszczeniu 1 metra kwadratowego w ciągu 2,4 minuty. Robotowi zaprogramowano dwie fazy czyszczenia: najpierw poziomo, a dopiero potem pionowo. Hobot 268 posiada czujniki laserowe oraz system nawigacji, pozwalający mu na automatyczne rozpoznawanie rozmiarów czyszczonej powierzchni. Robot nie posiada akumulatora, ale w zamian za to wyposażony został w baterię, która w razie awarii zasilania pozwoli na zabezpieczenie urządzenia.HOBOT 268 Dane techniczne:


Szerokość ssawki: 240 mm

Waga: 1.2 kg

Wydajność: 30 metrów kwadratowych

Zasilanie: prąd sieciowyUdogodnienia:


Zabezpieczenie w razie awarii zasilania

System nawigacji

Dwie fazy czyszczenia (w poziomie i w pionie)

Wysoka wydajność czyszczenia


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756