Poradniki Eksperta

Hulajnoga dla 10 latka - ranking [TOP10]

 2023-08-30 

Hulajnoga to w ostatnim czasie dość popularny pojazd. Na ulicach bardzo często spotykamy osoby poruszające się właśnie na tych pojazdach. Nic więc dziwnego, że i wśród dzieci cieszy się dużo popularnością. W ostatnim czasie na topie są hulajnogi elektryczne, ale pomimo ich popularności większość użytkowników wciąż stawia na tradycyjne rozwiązania, zwłaszcza dla dzieci. Chcą one zazwyczaj mieć swój pojazd, aby móc jeździć wspólnie z kolegami. Większość 10-latków potrafi na nich tak doskonale jeździć, że wykonuje różne ewolucje. Jeśli jesteś rodzicem, który zastanawia się nad zakupem i nie wiesz, jaka będzie najodpowiedniejsza hulajnoga dla 10-latka, ranking pomoże wskazać najodpowiedniejszy model.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Jaką hulajnogę wybrać dla 10-latka?

Wydawać by się mogło, że każda hulajnoga jest taka sama, a tymczasem „diabeł”, jak zwykle, „tkwi w szczegółach”. To, jaką hulajnogę powinniśmy wybrać dla naszej pociechy, zależeć powinno od tego, do czego będzie ona wykorzystywana. Jeśli nasze dziecko będzie pokonywało na hulajnodze dłuższe dystanse, może nawet drogę z domu do szkoły i z powrotem, dobrym wyborem będzie hulajnoga rekreacyjna. Taki model przeznaczony jest do spokojnej jazdy po dość równych nawierzchniach. Z kolei hulajnogi wyczynowe zdadzą egzamin podczas intensywnego użytkowania i świetnie nadają się do wykonywania różnego rodzaju trików w skateparkach.


Dziecko w wieku 10 lat jest już świetnie rozwinięte fizycznie i ma dobrą koordynację ruchową, a więc wszelkie niezbędne do jazdy na hulajnodze predyspozycje. Może z powodzeniem jeździć zarówno na hulajnodze rekreacyjnej, jak i próbować swoich sił wykonując triki na hulajnodze wyczynowej.

Hulajnoga dla 10 latka - ranking podpowie co wybrać

Jeżeli nasz 10-latek potrzebuje hulajnogi elektrycznej dla dzieci na dojazdy do szkoły, czyli tak zwanego modelu rekreacyjnego, warto zwrócić uwagę na kilka ułatwiających jazdę. Model na dojazdy powinien mieć możliwość składania. Ta funkcja przyda się zarówno w domu, jak i w szkole. Łatwiej wtedy znaleźć miejsce na jej przechowanie. Zdarzą się też na pewno takie sytuacje, w których trzeba będzie szybciej wrócić z wyprawy hulajnogą lub będzie padał deszcz – wtedy, ze złożoną hulajnogą, będziemy mogli łatwo skorzystać z transportu miejskiego. Taki pojazd zajmuje naprawdę niewiele miejsca.


Ważna w tego typu hulajnogach jest również regulacja wysokości kierownicy, w celu dobrania odpowiedniej pozycji. Nie jest wskazana jazda na zbyt małej ani zbyt dużej hulajnodze – nie tylko ze względu na komfort, ale także ze względu na nabieranie prawidłowych nawyków i jazdy z wyprostowaną, zdrową sylwetką. Regulacja kierownicy jest również dobrym rozwiązaniem, ponieważ wtedy hulajnoga tradycyjna przez jakiś czas „rośnie” z naszym dzieckiem. Do jazdy na dłuższych dystansach sprawdzą się koła o większej średnicy. Nie tylko łatwiej pokonują wszelkiego rodzaju nierówności, ale łatwiej je wprowadzić w ruch. Jazda jest też wówczas znacznie bardziej komfortowa. Warto rozejrzeć się za modelami, których kółka wykonane są z gumy, a nawet pompowane. Dodatkowo zwiększa to komfort, ale też przyczepność do drogi. Pewnie zastanawiamy się, co jeszcze powinna mieć rekreacyjna hulajnoga dla 10-latka? Ranking pomoże nam zapoznać się ze przeróżnymi modelami.

Cechy dobrej hulajnogi wyczynowej dla 10-latka

Hulajnoga wyczynowa to zupełnie inny pojazd. Możemy powiedzieć, że jej najlepszy model jest przeciwieństwem tej rekreacyjnej. Nie powinna mieć regulowanej kierownicy, w żadnym wypadku nie powinna być składana, a kółka powinny być mniejszej średnicy. Hulajnogi wyczynowe mają dzięki temu stabilniejszą i trwalszą konstrukcję, która jest odporna na uszkodzenia.


W tym sporcie o wiele lepiej sprawdzą się elementy jednoczęściowe. Wszystkie rozwiązania mają na celu zwiększenie wytrzymałości hulajnogi podczas wykonywania wymyślnych skoków i trików. Kółka powinny mieć metalowy rdzeń, a opony – być z wytrzymałego i przyczepnego kauczuku. Materiał, z którego jest wykonana, powinien być lekki, ale jednocześnie bardzo wytrzymały. Przeważnie wytwarza się je z aluminium. Podest powinien być wyłożony materiałem antypoślizgowym. Wszystko to w trosce o możliwość jak najbezpieczniejszej jazdy. Hulajnoga do trików powinna posiadać stery, które umożliwiają jej swobodny obrót.


Chociaż modele te nie mają regulacji wysokości kierownicy, tutaj również ważne jest odpowiednie dopasowanie do wzrostu, aby kierownica nie była za wysoka. Większość riderów dobiera wysokość tak, aby górny koniec kierownicy znajdował się pomiędzy biodrami, a pępkiem. Ważna jest także waga i rozmiar hulajnogi. Jeśli zastanawiamy się, co jeszcze powinna mieć wyczynowa hulajnoga dla 10-latka, ranking pomoże nam zapoznać się z rozmaitymi modelami – mniej lub bardziej zaawansowanymi.


Kupując hulajnogę dla dziecka, nie zapomnijmy też o bezpieczeństwie. Zarówno podczas jazdy hulajnogą rekreacyjną po ulicach, jak i podczas wykonywania akrobacji na hulajnodze wyczynowej, powinniśmy mieć założony kask na głowę.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756