Polityka prywatności

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby lepiej prezentować treści, zapewnić sprawne oraz bezpieczne działanie, przedstawiać spersonalizowane oferty i promocje, a także w celach statystycznych. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Zamknij

Poradniki Eksperta

Smartfon z iOS – jaki kupić?

Smartfony z iOS od Apple wzbudzają skrajne emocje, jednak nadal uważane są za najbardziej niezawodne urządzenia w swojej kategorii. Posiadają wiele innowacyjnych rozwiązań i to one kreują trendy, za którymi podążają inni producenci. System iOS jest ceniony za swoją łatwość w obsłudze i zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa, dlatego jest dobrym wyborem dla szerokiego grona odbiorców. Na co zwracać uwagę przy zakupie nowego smartfona z iOS


Rozmiar ekranu

 

Smartfony z iOS dostępne są w różnych wielkościach, co nie dotyczy wyłącznie porównania nowych modeli ze starszymi, ale również te najbardziej aktualne modele co pewien czas przechodzą modyfikację w tym zakresie. Większy ekran sprawdzi się wszystkim tym, którzy na smartfonie spędzają wiele godzin na oglądaniu filmów, graniu czy wykonywaniu części obowiązków służbowych, natomiast mniejszy jest o wiele wygodniejszy w użytkowaniu. Wyróżnia się trzy rozmiary ekranów w smartfonach z iOS:

- Mały ekran (od 3 do 4,4 cala) Główną zaletą takich urządzeń jest ich kompaktowa konstrukcja. Można je bez problemu zmieścić w kieszeni i komfortowo obsługiwać jedną ręką.

- Średni ekran (4,5 do 5,4 cala) Jest to najpopularniejszy rozmiar, gdyż umożliwia on wykonanie wszystkich niezbędnych czynności, a jednocześnie zapewnia świetne wrażenia podczas oglądania filmów. Większość telefonów w tej kategorii jest wygodna w użyciu, jednak wiele zależy tu od rozmieszczenia przycisków. iPhone 6 ma ekran w tym rozmiarze.

- Duży ekran (5,5 cala i więcej) Smartfony z iOS z ekranem 5,5 cala lub większym często przekornie nazywa się tabletami. Jest bowiem całkiem prawdopodobne, że do ich obsługa jest niemożliwa jedną ręką, ale jest wiele osób, które wolą większe wyświetlacze do oglądania filmów, czytania e-booków, a nawet uruchamiania dwóch aplikacji obok siebie.Rozdzielczość ekranu

 

Najlepszym sposobem oceny ekranu smartfona z iOS jest oglądanie go z różnych kątów widzenia. Pozwala to ocenić zmiany kolorów, a także sprawdzić, jak zachowuje się on w różnych warunkach oświetlenia. Ważne jest, aby smartfon miał wyświetlacz, który jest wystarczająco jasny, aby można było z niego korzystać przy bezpośrednim światle słonecznym. Ekran Full HD (1080p) sprawdza się najlepiej na urządzeniach, które są większe niż pięć cali. Z kolei wyświetlacz HD (720p) będzie wystarczający dla wszystkich mniejszych smartfonów z iOS.


Jakość kamery

 

Coraz więcej smartfonów ma aparaty fotograficzne o rozdzielczości 8, 12 lub 16 megapikseli, jednak te liczby nie mają większego zastosowania w rzeczywistości. Zamiast tego należy zwracać uwagę na jakość obrazu, przysłonę, szybkość autofocusu, stabilizację i inne funkcje. Dla przykładu starsze modele smartfonów z iOS mają rozdzielczość aparatu tylnego na poziomie 12 mpx, ale przechwytują obraz o wiele lepiej i jest w stanie bardziej dokładniej oddać kolory niż urządzenia z aparatem 16 mpx. Smartfony Apple stały się tak bardzo popularne właśnie dlatego, że zamontowane w nich kamery były zawsze na tak wysokim poziomie, że mogły stać się alternatywą dla drogich i profesjonalnych urządzeń. Dlatego też w każdym, nawet starszym modelu, dostępny jest aparat o wysokiej jakości, który idealnie sprawdzi się do codziennej fotografii czy kręcenia amatorskich filmów.

 

Podzespoły w smartfonach z iOS

 

Decydując się na nowy smartfon z iOS należy wziąć pod uwagę zawarte w nim komponenty. To bowiem od nich zależy prędkość ładowania się aplikacji, możliwość wykonywania wielu czynności jednocześnie, a także bezproblemowe używanie najnowszych programów. Telefony posiadające większe ilości pamięci RAM dają swobodę przełączania między aplikacjami, jednak ważne są też takie kwestie jak procesor i pamięć wewnętrzna. Szybkość RAM jest mierzona ogólnie w MHz i im wyższy jest ten współczynnik, tym można spodziewać się lepszego działania. Aktualnie dostępne są na rynku smartfony z iOS posiadające do 4 GB RAM-u i 64 GB wolnej przestrzeni użytkowej. Wartości te są w zupełności wystarczające, by korzystać ze wszystkich aplikacji, gier i programów.Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną