Polityka prywatności

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby lepiej prezentować treści, zapewnić sprawne oraz bezpieczne działanie, przedstawiać spersonalizowane oferty i promocje, a także w celach statystycznych. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Zamknij

Poradniki Eksperta

Jaki projektor LED kupić?

Projektor LED to świetny pomysł na wieczór przy dobry filmie czy serialu. Jak wybrać najlepszy projektor i na jakie parametry zwracać uwagę?


Projektor LED w twoim domu

W obecnych czasach różnego rodzaju nowoczesne rozwiązania są w coraz większym stopniu wdrażane do życia codziennego. Najbardziej widać to w przypadku telefonów komórkowych, których rozwój obserwuje się niemal z miesiąca na miesiąc, a nowoczesne smartfony zastępują komputery osobiste. Innym ciekawym przykładem urządzenia tego typu są projektory LED, dzięki którym możesz stworzyć swoje własne kino w domowym zaciszu. Warto zauważyć, że w przypadku tego typu sprzętu, postęp jest także niezwykle zauważalny. O ile wszyscy pamiętają, że projektor filmowy powstał w 1890 roku za sprawą Thomasa Edisona, to mało kto wie, że pierwsze projekty tego typu urządzeń pojawiały się już nawet w XV wieku. Jeszcze kilkanaście lat temu rzutniki były bardzo drogie i raczej mało kto posiadał swój prywatny egzemplarz. Obecnie, dzięki rozpowszechnieniu i unowocześnieniu technologii, projektor ledowy można nabyć w naprawdę przystępnej cenie.Projektor LED – czy warto kupić?

Wiele osób staje przed dylematem dotyczącym tego, na jaki zakup się zdecydować – projektor LED czy telewizor. Trzeba wyraźnie podkreślić, że żadne z tych urządzeń nie zastąpi drugiego. Projektor pozwala na uzyskanie dużego obrazu w wysokiej jakości, wymaga jednak dużego ograniczenia oświetlenia, aby w ten sposób uzyskać właściwą jasność obrazu oraz nasycenie i kontrast kolorów. Z pewnością jednak zakup projektora jest świetnym pomysłem, jeśli chociaż co pewien czas chcesz obejrzeć film, wydarzenie sportowe lub inny program w wyjątkowych warunkach oraz jakości we własnych czterech ścianach. Tym bardziej, że nowoczesne projektory cechują się coraz większymi możliwościami technologicznymi – i to nie tylko z zakresu obrazu, ale też korzystania z oferty stacji telewizyjnych.

 

Jak wybrać projektor multimedialny?

Przeglądając dostępne projektory multimedialne, należy przyjrzeć się kilku podstawowym parametrom, które decydują o rzeczywistych możliwościach urządzenia. Bez wątpienia jednym z najważniejszych jest rozdzielczość ekranu. Można przyjąć, że im jest większa, tym lepsza będzie jakość wyświetlanego obrazu i jego ostrość. Wśród najpopularniejszych ostrości trzeba wymienić m.in. 1024 x 768 px, 1280 x 800 px, 1920 x 1200 px oraz 1920 x 1080 px. Nie bez znaczenia jest też format obrazu, w przypadku wielu projektorów multimedialnych parametr ten można nawet zmieniać. Przed podjęciem ostatecznej decyzji można porównać wartości kontrastu oraz jasności, co również wpływa na wrażenia podczas oglądania ulubionego filmu czy serialu. Kolejny aspekt, o którym warto pamiętać, to np. liczba złącz. Dzięki temu możesz podłączyć do projektora LED różne dodatkowe akcesoria i wyposażenie. Często dużo uwagi poświęca się żywotności lampy. Co ciekawe jednak, parametr ten nie zawsze jest bardzo istotny – szczególnego znaczenia nabiera tylko w sytuacjach, gdy projektor LED jest bardzo często użytkowany. Przeciętna żywotność lampy w projektorze wynosi około 2000 godzin. Przykładem urządzenia wartego zakupu jest projektor LG PH550G. Produkt ten posiada matrycę DLP, wartość jasności na poziomie 550 lumen, współczynnik kontrastu 100000:1 oraz rozdzielczość podstawową 1280 x 720 px. Do tego cechuje się bardzo estetycznym wykończeniem. Alternatywą ze znacznie wyższej półki jest natomiast projektor LG PF1000U. Produkt wyposażono w 2 matryce: DLP i LED oraz współczynnik jasności 1000 lumen. Ma także wysoką rozdzielczość podstawową 1920 x 1080 px oraz współczynnik kontrastu 150000:1. Wybierz najlepszy projektor i zapewnij sobie niezapomniane wrażenia podczas każdego seansu.Projektor LG PF1000U
Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną