Poradniki Eksperta

Słuchawki do 100 zł – ranking [TOP10]

 2023-11-28 

Słuchawki stają się wyjątkowo przydatne w pracy biurowej, podczas nauki, czy codziennej chwili relaksu. Świetnie sprawdzają się do słuchania ulubionej muzyki, podcastów, a nawet prowadzenia rozmów telefonicznych. Nie można też zapomnieć o gamingu, który bez odpowiednich słuchawek nie byłby taki prosty. Czy słuchawki do 100 zł są w stanie zaoferować wysoką jakość dźwięku i wszystkie wspomniane aktywności będą przez nie w pełni wspierane? W naszym rankingu znajdziesz modele przystosowane do konkretnego zadania oraz te wielofunkcyjne. Ważne, abyś wiedział, na jakie cechy należy zwrócić uwagę. Wtedy możesz liczyć na sprzęt wysokiej klasy, mieszczący się w omawianym przedziale cenowym.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Pasmo przenoszenie od 20 do 20 000 Hz

Odporne na zachlapanie i deszcz

Odbieranie połączeń

Nie oferują aktywnej redukcji szumów

Apple Airpods to słuchawki do 100 zł, przystosowane do obsługi smartfonów i urządzeń z systemem iOS. Dzięki zastosowaniu złącza Lightning, możesz liczyć na szybki i bezstratny przesył danych, co przekłada się na wysoką jakość dźwięku. W tym modelu za wysokie i niskie tony odpowiada pasmo przenoszenia, wynoszące od 20 do 20 000 Hz. Unikatowy kształt każdej słuchawki sprawia, że potrafi się ona dopasować do każdego ucha. Dużym atutem jest odporność na zachlapanie, pot, a także obecność wilgoci. Pozwoli Ci to na korzystanie ze słuchawek w każdych warunkach pogodowych. Na kablu umieszczono przycisk sterujący, który pozwala na regulację głośności, a także obsługę połączeń przychodzących.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Pilot do sterowania funkcjami słuchawek

Dynamika 98 dB

Składane

Model nie jest odporny na wodę

Słuchawki nauszne oferujące łączność przewodową, jak Sony MDRZX110APB to doskonały wybór dla osób szukających rozwiązań typowo stacjonarnych. Muszle w tym modelu są w pełni obrotowe, co przekłada się na możliwość ustawienia ich w dowolnej pozycji. Częstotliwość przenoszenia wynosi od 12 do 22 000 HZ, czyli możesz liczyć na świetną słyszalność zarówno niskich, jak i wysokich tonów. Wbudowany mikrofon umieszczono wraz z przyciskiem sterującym w pilocie, znajdującym się na kablu. Składana konstrukcja umożliwia łatwe i bezpieczne transportowanie słuchawek, nawet w plecaku, czy torebce.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Łączność Bluetooth 5.2

Dwa wbudowane mikrofony

Czas pracy do 18 godzin

Słuchawek nie można ładować indukcyjnie

Xiaomi Redmi Buds 3 Lite to słuchawki do 100 zł o konstrukcji dokanałowej. Oznacza to, że sam kształt słuchawek pozwala na osiągniecie odpowiedniego poziomu odcięcia dźwięków z otoczenia. Łączność bezprzewodowa Bluetooth 5.2, gwarantuje szybki transfer danych na odległość do 10 metrów. Wbudowany akumulator pozwala na pracę przez 18 godzin – jeśli skorzystasz z etui ładującego dołączonego do zestawu. Pasmo przenoszenia wynoszące od 20 do 20 000 Hz w połączeniu z dynamiką na poziomie 98 dB, pozwoli cieszyć się czystym i wyraźnym dźwiękiem odtwarzanej muzyki. Dwa wbudowane mikrofony dają Ci dostęp do zarządzania połączeniami, a technologia przeciwzakłóceniowa gwarantuje, że Twój głos będzie dobrze słyszalny. Słuchawki są odporne na kurz oraz wodę.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Funkcja znajdź słuchawki

Czujnik zużycia baterii

Asystent głosowy

Słuchawki nie oferują certyfikatów ochrony przed kurzem i wilgocią

Firma Baseus stworzyła słuchawki do 100 zł, działające w możliwe jak najbardziej intuicyjny sposób. Na obudowie znajdziesz wskaźnik naładowania każdej słuchawki, której bateria pozwala na 5 godzin pracy. Etui ładujące wydłuża ten czas nawet do 25 godzin. Dzięki zastosowaniu technologii Bluetooth 5.3, słuchawki mogą być szybko sparowane ze smartfonem, co otwiera zupełnie nowe możliwości. Do najciekawszych funkcji należy tutaj zaliczyć tryb niskiego opóźnienia (60 ms). Za pomocą słuchawek, otrzymasz ponadto dostęp do zarządzania połączeniami, obsługi asystenta głosowego, a także niezwykle przydatnej funkcji znajdowania zagubionych słuchawek, poprzez aplikację na telefonie.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Możliwość łatwego złożenia słuchawek

Szerokie pasmo przenoszenia

Obrotowa konstrukcja

Nie można skorzystać z mikrofonu

Kolejne w naszym rankingu słuchawki do 100 zł, przeznaczone są głównie do użytku domowego. Nauszna konstrukcja zapewnia doskonałe odcięcie dźwięków otoczenia, dzięki dużym muszlom wspieranym przez miękki materiał wykończenia. Znacząco wpływa to na jakość odtwarzanej muzyki, o co dodatkowo zadbano, oferując pasmo przenoszenia wynoszące od 12 do 22 000 Hz i dynamikę na poziomie 98 dB. Model może być wykorzystywany w gamingu, pracy, a także nauce. Obrotowa konstrukcja umożliwia ustawienie muszli pod dowolnym kątem, a składana konstrukcja pozwala na bezpieczne przechowywanie słuchawek.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Słuchawki do telefonów, TV, PC i zestawów audio

Impedancja 32 omów

Regulowany pałąk

Brak wsparcia dla asystentów głosowych

Panasonic RP-HT161E-K to wyjątkowe słuchawki na naszej liście. Najistotniejszą cechą tego modelu, jest jego wielozadaniowość. Z łatwością może być połączony ze smartfonem, telewizorem, komputerem, konsolą, a także profesjonalnym zestawem audio. W każdym z tych przypadków, możesz liczyć na wyjątkowo wysoką jakość dźwięku, co zapewnia szerokie pasmo przenoszenia, wynoszące od 10 do 27 000 Hz. Przekłada się to zatem na możliwość usłyszenia niskich i wysokich tonów, niedostępnych dla innych modeli słuchawek. Dodatkowo wspomaga to dynamika na poziomie 98 dB oraz impedancja 32 omów, która zapewnia niemal całkowite wyeliminowanie szumów i zakłóceń.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

28 godzin pracy wraz z etui ładującym

Dedykowana aplikacja

Low-latency mode

Słuchawki bez wskaźników naładowania

Słuchawki do 100 zł również mogą oferować funkcje najczęściej zarezerwowane dla modeli z najwyższej półki cenowej. Doskonałym dowodem na to, jest Xiaomi Redmi Buds 4 Active. Wśród ich najważniejszych funkcji, znajdziesz tryb niskiego opóźnienia, co szczególnie przydatne będzie w gamingu. Łączność Bluetooth 5.3 zapewnia świetną jakość komunikacji ze sparowanym urządzeniem, co następuje po jednym dotknięciu przycisku wielofunkcyjnego. Słuchawki wraz z etui ładującym oferują do 28 godzin nieprzerwanej pracy po jednym pełnym naładowaniu. W razie braku energii, bateria może zostać uzupełniona w trybie szybkiego ładowania. Zaledwie 10 minut wystarczy na prawie 2 godziny dalszej pracy urządzenia. Wbudowany mikrofon skutecznie eliminuje zakłócenia z otoczenia, pozwalając na prowadzenie świetnych jakościowo rozmów.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Wielofunkcyjny przycisk sterujący funkcjami

Możliwość odbierania połączeń

Technologia PureBass

W tym modelu nie można regulować głośności

JBL Tune 500 to słuchawki do 100 zł przeznaczone dla melomanów. Nauszna konstrukcja sprawia, że możesz całkowicie odciąć się od świata zewnętrznego i cieszyć muzyką w świetnej jakości. Pozwala na to pasmo przenoszenia wynoszące od 20 do 20 000 Hz, a także dynamika na poziomie 95 dB. Unikatowa technologia PureBass podkręca brzmienie basu, nadając każdej piosence wyjątkowej głębi. Wbudowany mikrofon pozwala na odbieranie połączeń, a także daje Ci dostęp do wsparcia ze strony asystentów głosowych. Sterowanie funkcjami słuchawek należy do niezwykle prostych, ponieważ odbywa się za pomocą jednego dotykowego przycisku wielofunkcyjnego. Składana konstrukcja znacznie ułatwia przechowywanie, a także transport słuchawek, bez obawy o ich uszkodzenie.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Odporne na wodę i wilgoć

Bateria 300 mAh

Niska waga 42 g

Model bez redukcji szumów otoczenia

Forever FBE-02 TWS to słuchawki do 100 zł w pełni True Wireless. Łączność Bluetooth zapewnia szybkie parowanie ze smartfonem i doskonałą jakość połączenia, dochodzącą do 10 metrów. Tuż po wyjęciu z etui ładującego, słuchawki automatycznie połączą się z urządzeniem, bez żadnej dodatkowej ingerencji z Twojej strony. Etui oferuje całkowity czas pracy sięgający 8 godzin. Pojedyncza słuchawka będzie pracować przez 4 godziny. Wbudowany mikrofon to świetna okazja, by wykorzystać słuchawki do obsługi połączeń. Wszystkimi ustawieniami możesz sterować za pomocą intuicyjnego dotykowego przycisku. Słuchawki są odporne na pojawianie się wilgoci.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Funkcja przełączania utworów

Etui na słuchawki w zestawie

Wbudowany mikrofon

Słuchawki nie są True Wireless

Ostatnie słuchawki do 100 zł w naszym rankingu, to model przeznaczony dla aktywnych fizycznie osób. Ciekawa konstrukcja pozwala na założenie słuchawek w taki sposób, aby przewód dodatkowo chronił je przed zgubieniem. Co więcej, sam przewód nie może się splątać. Pilot sterujący zamontowany na omawianym przewodzie, umożliwia skorzystanie z przycisku pomijania utworów, zwiększania lub zmniejszania głośności, a także na odbieranie połączeń. W jego wnętrzu skrywa się bowiem mikrofon. Pomimo tego, słuchawki są w pełni bezprzewodowe i korzystają z łączności Bluetooth. Jedno pełne naładowanie wystarcza na 6 godzin nieprzerwanej pracy. W zestawie znajdziesz etui do przenoszenia słuchawek, a także zestaw silikonowych nakładek pasujących do każdego rodzaju ucha.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756