Poradniki Eksperta

Co to jest Android TV?

System Android to oprogramowanie znane przede wszystkim z telefonów komórkowych. Na rynku pojawia się jednak coraz więcej telewizorów z Android TV, a samo rozwiązanie zyskuje coraz większą popularność wśród użytkowników. Co to jest Android TV i jak wybrać taki sprzęt?
Co to jest Android TV?

Android TV to system z zakresu Smart TV, który oferuje użytkownikom ogromne możliwości rozrywki, łatwość obsługi oraz przejrzystość działania. Choć sam kod źródłowy nie odbiega znacząco od systemu operacyjnego znanego ze smartfonów, to już jego funkcje czy interfejs są zupełnie inne. Zasadniczą zaletą Android TV jest uniwersalność zastosowań, dlatego też to oprogramowanie znajdziemy na przykład w telewizorach Philips czy telewizorach Sony, a także w innych urządzeniach, np. konsolach czy odtwarzaczach multimedialnych.


Telewizory z Androidem cechują się dużą funkcjonalnością. Android TV to m.in. dostęp do Google Play, czyli sklepu z aplikacjami, gdzie dostępne są różnorodne programy, m.in. do odtwarzania filmów, w tym również Netflix, YouTube, Player.pl czy Ipla. Można także pobrać gry, w których steruje się za pomocą pilota do telewizora lub pada, należy jednak przy tym pamiętać, że Android TV nie ma na celu zastąpienia tradycyjnej konsoli do gier. Mocną stroną telewizorów Android jest też Chromecast, czyli opcja komfortowego i sprawnego przesyłania zdjęć i obrazów z poziomu komórki czy tabletu, a także odtwarzanie YouTube obsługiwanego z poziomu komputera. Warto również wspomnieć o możliwości obsługi głosem.
Telewizory z Android TV


Wybór telewizorów z Androidem jest dość duży, a co być może ważniejsze, oferta z tym systemem stale się powiększa. Świadczy to o wzroście popularności tego oprogramowania, stałym rozszerzaniu jego funkcjonalności oraz dość dobrych perspektywach na przyszłość w zakresie rozwoju tej technologii. Decydując się na telewizor z Androidem należy wziąć pod uwagę wiele czynników, z których część nie jest bezpośrednio związana z systemem. Chodzi tu np. o przekątną ekranu urządzenia (duży telewizor z 4K nie jest najlepszym pomysłem w małym pokoju), parametry jego wyświetlania i zastosowana matryca, rozdzielczość, liczba złącz HDMI czy klasa energetyczna.


Wskazując konkretne modele godne polecenia, z pewnością warto wspomnieć o jeszcze jednym producencie – TCL. Telewizory TLC to stosunkowo niedrogie urządzenia z bardzo dobrymi parametrami i Android TV. Doskonałe opinie zbiera telewizor TCL LED 55C7026, który został wyposażony w 4K i posiada rozdzielczość wyświetlania a poziomie 3840 x 2160 pikseli. Ponadto współpracuje z trybem HDR i ma technologię odświeżania Picture Performance Index 1600, co gwarantuje niesamowite doznania podczas oglądania filmów czy transmisji sportowych. Warto też dodać, że telewizor dostępny jest w trzech wersjach przekątnych ekranu: 49 cali, 55 cali i 65 cali.


Sprawdź również: Jaki telewizor z Androidem? Ranking 2021 [TOP10]


Innym modelem, cieszącym się świetnymi recenzjami jest telewizor Philips LED 55PUS7303/12. Co ciekawe posiada on parametry dosyć zbliżone do wspomnianego już urządzenia TCL, jego przewagą jest natomiast m.in. większa liczba złącz HDMI. Przykładem TV z Androidem z wyższej półki jest Philips OLED 55POS9002. Srebrne wykończenie jest bardzo nowoczesne i świetnie pasuje do każdego wnętrza, najważniejsze są jednak takie parametry, jak wyświetlanie w formacie UHD/4K, zastosowanie technologii odświeżania PPI 3800, czterordzeniowy procesor i wykorzystanie funkcji poprawy obrazu, takich jak Ultra Resolution, Micro Drimming Perfect czy Perfect Natural Motion. Dzięki temu oglądane programy czy seriale prezentują się niczym rzeczywisty obraz.Telewizory z Androidem to z pewnością nowa jakość obsługi i rozrywki w zakresie RTV. Dlatego też warto skorzystać z niesamowitych możliwości tworzonych przez to oprogramowanie i cieszyć się doskonałym poziomem funkcjonalności.

Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert