Poradniki Eksperta

Apple TV – co to jest i jak z niego skorzystać?

Apple TV to nie nowa marka telewizora, ale platforma multimedialna, która w postaci aplikacji dostępna jest na wielu urządzeniach. W założeniach, ma stanowić konkurencję dla takich uznanych serwisów VoD, jak Netflix, HBO GO czy Amazon Prime Video. Apple TV oferuje filmy, seriale i gry oraz wiele innych materiałów wideo, w tym własne produkcje filmowe Apple Oryginal, które mają zachęcić nowych klientów do korzystania z „telewizji internetowej od Apple”.apple tv


Apple TV 4K, co to jest za telewizja?


Firma Apple jest znana z doskonałych smartfonów iPhone, tabletów iPad, czy komputerów iMac oraz laptopów Mac. W roku 2019 uruchomiła platformę multimedialną z usługą Apple TV+, która działa na wielu urządzeniach. Są to przede wszystkim smartfony iPhone, iPad czy komputery iMac, działające pod systemami iOS, macOS czy na przystawce Apple TV do telewizorów. Aplikację znajdziemy na telewizorach smart TV znanych marek: LG, Samsung, Sony i Vizio. 


Jest oferowana także na urządzeniach sieciowych, np. Roku TV, Amazon Fire TV, czy Google TV. Mogą z niej korzystać fani konsol PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Na dowolnych laptopach czy komputerach stacjonarnych można uruchomić stronę internetową tv.apple.com. Jeśli posiadamy urządzenie Apple, warto sprawdzić wersję systemu operacyjnego przed instalacją aplikacji Apple TV+. Powinna być to wersja iOS 14 lub nowsza dla iPhone-ów i iPad-ów, a na przystawce Apple TV 4K, tvOS14 lub nowsza.Najważniejsze usługi w Apple TV


W aplikacji Apple TV+ możemy korzystać z czterech głównych usług:

  • Apple Music, to ponad 70 milionów utworów muzycznych do strumieniowania i pobierania oraz radio internetowe;
  • Apple TV+, to różnorodny wybór filmów i seriali dla dzieci i dorosłych z premierami, co miesiąc;
  • Apple Arcade, to ponad 100 gier o różnej tematyce, od gier logicznych, przygodowych po gry akcji dla wielu graczy;
  • Chmura iCloud służąca do przechowywania zdjęć, filmów i plików w pamięci nawet do 200 GB. Pozwala organizować pliki w folderach, zmieniać ich nazwy, oznaczać kolorami. Zasoby chmury mogą być synchronizowane pomiędzy różnymi urządzeniami Apple.


Jeśli macie pakiet dla rodziny, to usługami Apple TV+ możesz się podzielić nawet z pięcioma użytkownikami.


apple tv


Współdzielenie mediów w Apple TV


Z laptopów i komputerów firmy Apple oraz iPhona lub iPada można strumieniować filmy lub klonować ekran na przystawkę Apple TV lub do telewizora Smart TV, zgodnego z funkcją AirPlay 2. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest możliwość rozpoczęcia oglądania, np. serialu na urządzeniu mobilnym, a dokończenie na aplikacji na telewizorze. Zaletą aplikacji Apple TV+, np. na smartfonie, jest też zapisywanie ulubionych filmów do pamięci urządzenia mobilnego i oglądanie ich (bez dostępu do Wi-Fi) w dowolnym czasie, np. w podróży.


Jakość obrazu Ultra HD 4K


Produkcje filmowe Apple Original są realizowane w jakości 4K HDR, więc najlepiej korzystać z telewizora Ultra HD 4K z HDR (Dolby Vision) i soundbaru z Dolby Atmos.


Odtwarzacz multimedialny Apple TV 4K 32/ 64 GB


Z pomocą przystawki Apple, starszy model telewizora można zamienić w smart TV. Najnowszy odtwarzacz multimedialny Apple TV 4K jest oferowany w wersji z pamięcią 32 lub 64 GB. Gdy niewielkiego set top boxa dołączamy do dowolnego telewizora lub monitora z wejściem HDMI, ale najlepiej niech będzie to telewizor Ultra HD 4K o dużej przekątnej (55 cali i większej) z funkcją HDR i systemem audio typu kino domowe, możemy liczyć na wrażenia wizualne podobne do tych z sali kinowej. Z siecią internetową łączymy się przewodowo (wejście Gigabit Ethernet) lub bezprzewodowo (Wi-Fi 2,4 i 5 Gz). Ze sklepu APP store można pobrać dodatkowo aplikacje najpopularniejszych serwisów VOD, takich jak: Netflix, Amazon Prime Video, Mubi oraz wiele najlepszych aplikacji sportowych, fitnessowych oraz gier.


Zgrabny pilot komunikuje się z przystawką za pomocą łącza Bluetooth, dzięki czemu nie trzeba kierować go bezpośrednio w stronę „boxa”. Dotykowy panel na pilocie ułatwia sterowanie kursorem po menu aplikacji. Jest przycisk wyszukiwania głosowego, ale funkcja nie jest aktywna. Pilot ma akumulator zasilany z dowolnego urządzenia USB lub zasilacza, więc nie trzeba kupować baterii zanieczyszczających środowisko.


apple tv co to


iPhone jako pilot


Po połączeniu przystawki z iPhonem, aplikacja Apple TV Remote automatycznie jest instalowana na smartfonie, który staje się pilotem. Przy pomocy funkcji AirPlay 2 można odtwarzać filmy na dużym ekranie telewizora. Po zainstalowaniu na smartfonie aplikacji Apple Dom, możemy sterować urządzeniami inteligentnego domu.


Apple TV+ na telewizorach LG


Aplikacja jest dostępna w menu głównym telewizora i pozwala użytkownikom LG na subskrypcję usługi streamingowej Apple TV+ oraz Apple TV Channels.


Można korzystać z najlepszej jakości obrazu 4K HDR, w formacie Dolby Vision. Na telewizory LG możemy bezpośrednio strumieniować treści z urządzeń iPhone’a, iPada lub komputerów iMac, a także klonować ekran. Zapewniona jest też obsługa urządzeń (zgodnych z Apple HomeKit) w inteligentnym domu, np. kamer, oświetlenia, stacji pogody.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert