Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Jaką kuchenkę mikrofalową do zabudowy kupić?

 2023-05-01 

Czym różni się mikrofalówka do zabudowy od zwykłej, wolnostojącej? Zasadniczo nie ma między nimi różnicy w działaniu. Jak wskazuje sama nazwa, tego typu modele przeznaczone są do zabudowy, czyli do wkomponowania w zabudowę kuchenną. Pozwala to na umieszczenie urządzenia na wybranej wysokości, a nawet wbudowanie w słupek czy ukrycie za frontem meblowym. Ma to duże zalety praktyczne i estetyczne, jednak nie brak i aspektów mniej pozytywnych – kuchenki tego typu są zazwyczaj droższe od zwykłych, a czyszczenie ich elementów może być niewygodne.

Czym powinna cechować się dobra kuchenka mikrofalowa do zabudowy?

Wybór dobrej kuchenki mikrofalowej do zabudowy nie różni się od wybierania zwykłego modelu. Istotne cechy urządzenia to:


- moc kuchenki – na rynku dostępne są modele mające ją w zakresie 700–1200 W; warto postawić na większą moc, która pozwala na szybsze przygotowanie potraw,
- pojemność – powinna być dopasowana do ilości osób w gospodarstwie domowym,
- zastosowanie – jeśli kuchenka ma posłużyć tylko do podgrzewania dań, nie wymaga wielu dodatkowych funkcji, a jeśli ma stać się domowym centrum kulinarnym, wówczas im jest ich więcej, tym lepiej,
- wnętrze mikrofalówki – najtańsze wykończenia są emaliowane, co ma pozytywny wpływ na szybkość przygotowywania potraw, ale są one podatne na zarysowania; warto dołożyć i postawić na modele z wnętrzem ze stali nierdzewnej lub najdroższe – ceramiczne; we wszystkich opcjach ważny jest termoobieg, pozwalający na równomierne rozprowadzenie ciepła po wnętrzu komory,
- sposób sterowania – obsługa mikrofalówek może być mechaniczna (pokrętła regulacyjne), elektroniczna (panel sterujący) lub – co jest najrzadziej spotykanym rozwiązaniem – mieć automatykę wagową (zamontowane czujniki samoczynnie dobierają czas przygotowywania potrawy i moc na podstawie jej wagi).

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy w naszej ofercie:

Praktyczne funkcje

Jeśli kuchenka mikrofalowa do zabudowy ma służyć nie tylko do podgrzewana jedzenia, warto wybrać model posiadający takie funkcje, jak rozmrażanie, grill, crisp (służy nadaniu chrupkości potrawom), pizza, gotowanie na parze.

Polecane modele kuchenek do zabudowy

Szeroki wybór modeli kuchenek do zabudowy sprawia, że każdy może znaleźć urządzenie dopasowane do własnych potrzeb. Wśród licznych propozycji znajdują się między innymi:


Samsung FW87SUB kuchenka mikrofalowa do zabudowy o pojemności 23 l, sterowana elektronicznie przy użyciu dotykowego wyświetlacza TFT LCD. Wyposażona w unikatowy system dystrybucji mikrofal – dzięki dodatkowym dwóm antenom efektywnie dostarcza ciepło do całej potrawy. Oferuje pięć automatycznych trybów rozmrażania i funkcję gotowania na parze. W Auto Menu znajdują się przepisy kulinarne stworzone we współpracy z najlepszymi szefami kuchni na świecie.

AMICA AMGB20E1GB Fusion – 20-litrowa kuchenka do zabudowy ze sterowaniem elektronicznym. Jej wnętrze zostało wykonane ze stali nierdzewnej. Urządzenie posiada dziewięć programów auto, a sprzęt sam proponuje tryb pracy, który najlepiej przygotuje potrawę. Funkcja Quick Start pozwala na oszczędzenie czasu i szybkie nagrzewanie komory. Dzięki chłodzeniu obudowy kuchenki mikrofalowej, można dotykać ją bez obaw o oparzenie – nawet podczas podgrzewania potrawy.

WHIRLPOOL W6 MD440 – duża, 31-litrowa kuchenka mikrofalowa do zabudowy, wyposażona w szereg programów automatycznych oraz sterowanie dotykowe. Inteligentna technologia 6. Zmysł automatycznie dobiera i dostosowuje poziom mocy mikrofal oraz czas pracy do przygotowywanej potrawy.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756