Poradniki Eksperta

Jaki grill elektryczny? Ranking [TOP 10]

Grill elektryczny to idealny sposób na grillowanie przez cały rok. Potrawy z grilla to ulubione dania wielu z nas. Ten sposób przyrządzania mięs, warzyw czy ryb najczęściej kojarzy nam się z latem. Jednak dzięki grillowi elektrycznemu niezależnie od pory roku i pogody możemy cieszyć się smakiem aromatycznych i soczystych potraw z grilla. Ten niezwykle prosty w obsłudze i praktyczny sprzęt zasilany jest prądem. Można go postawić na blacie kuchennym czy na stole w ogrodzie. Decydując się na zakup grilla elektrycznego warto wziąć pod uwagę np. moc urządzenia, powierzchnię grillowania, jego wagę czy wymiary. Nie bez znaczenia są również dodatkowe funkcje ułatwiające użytkowanie tego sprzętu np. automatyczne programy, regulacja temperatury, lampki kontrolne. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie tego sprzętu? Jaki wybrać grill elektryczny? Ranking ułatwi Ci podjęcie decyzji. Warto się z nim zapoznać, by kupić sprzęt, który spełni Twoje wymagania i idealnie sprawdzi się w kuchni.


Dlaczego warto wybrać grill elektryczny?


Grill elektryczny to idealne rozwiązanie dla osób ceniących wygodę i swój czas. To urządzenie, na którym w oka mgnieniu przygotujesz ulubione potrawy z grilla. Niewątpliwie są one zdrowsze niż te smażone na głębokim tłuszczu. Dzięki temu nawet osoby dbające o linię mogą cieszyć się ich smakiem. Atutem tych urządzeń jest to, że do uruchomienia nie wymagają węgla ani podpałki. Wystarczy urządzenie podłączyć do źródła zasilania i po chwili można rozpocząć grillowanie. Proces ten odbywa się więc bez ognia i dymu. Umożliwia to grillowanie zarówno w ogrodzie, na tarasie, jak i w domu. Można go używać o każdej porze roku, gdy tylko zapragniemy soczystych potraw z grilla. Urządzenia te są proste w obsłudze i nie wymagają wyjątkowych umiejętności. Zajmują niewiele miejsca, a ich wymiary umożliwiają przechowywanie ich nawet na półce szafki kuchennej. Niektóre można postawić w pozycji pionowej, co jest dodatkową oszczędnością miejsca. Urządzenie to sprawdzi się w wielu rodzinach, które lubią bogate walory smakowe wyjątkowych potraw z grilla.


Co można przygotować na grillu elektrycznym


Aby dania z grilla były zdrowe, warto samodzielnie je przygotować i zamarynować. Na grillu elektrycznym można przyrządzić różne mięsa np. kurczaka, wieprzowinę, mięso czerwone, czy kiełbaskę. Przed wrzuceniem ich na płyty grzewcze należy je zamarynować. Do marynaty idealnie nadają się: czosnek, oliwa, cebula, ulubione naturalne zioła i przyprawy. Dzięki temu mięso będzie aromatyczne, soczyste i miękkie. Nie można zapominać o zdrowych dla każdego z nas warzywach. Grillowane warzywa, takie jak np. cukinia, bakłażan, papryka, pieczarki idealnie wzbogacają smak mięsa. Mogą jednak stanowić samodzielne danie, które zachwyci smakiem nawet największego niejadka. Dla urozmaicenia można przygotować kolorowe szaszłyki mięsno-warzywne czy aromatyczne ryby w ziołach. Niektóre modele grilli elektrycznych wyposażone zostały w płyty o płaskiej fakturze, które umożliwiają smażenie jajek czy naleśników. Możliwości jest więc bardzo wiele. Poza tym samo grillowanie daje mnóstwo przyjemności i zachęca do wspólnego spędzania czasu.


Jak działa grill elektryczny?


Grill elektryczny to urządzenie, którego głównym elementem są płyty grzejne (są również modele z rusztem). Bezpośrednio pod nimi zostały umieszczone specjalne grzałki. Płyty te mają zazwyczaj pofalowaną strukturę. Aby uruchomić urządzenie, wystarczy podłączyć je do prądu i wybrać odpowiednią temperaturę smażenia. Po nagrzaniu płyt należy ułożyć produkty przeznaczone do grillowania i zamknąć górną pokrywę. Podczas grillowania warto pamiętać o używaniu szpatułek czy szczypiec wykonanych z drewna. Metalowe akcesoria mogą porysować powierzchnię urządzenia. Użytkowanie tego sprzętu jest intuicyjne, a odpowiednie parametry i funkcje ułatwiają proces grillowania.


Czy moc i regulowana temperatura to istotne parametry?


Grill elektryczny w zależności od modelu może mieć różną moc. Im mniejsza moc urządzenia, tym wolniej się ono nagrzewa. Natomiast urządzenie o wysokiej mocy w krótkim czasie osiąga pożądaną temperaturę. Ponadto parametr ten wpływa na lepsze efekty smażenia i wydajniejszą pracę sprzętu. Urządzenia o mocy w granicach 1800-2200 W gwarantuje perfekcyjne rezultaty grillowania. Drugim istotnym parametrem, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze grilla elektrycznego, jest możliwość regulacji temperatury. To niezwykle przydatna funkcja, która umożliwia przyrządzenie idealnie wysmażonych dań. W zależności od rodzaju produktu można dopasować intensywność grillowania. Mięso grillujemy w wyższej temperaturze, zaś warzywa w nieco niższej. Odpowiednio wyregulowana temperatura zapobiega np. zbytniemu przypieczeniu grillowanych potraw. Często grille elektryczne wyposażone są w ułatwiające ich obsługę wskaźniki stanu gotowości i nagrzewania. Zatem zarówno moc, jak i możliwość regulacji temperatury gwarantują idealnie chrupiące i zarumienione potrawy.


Jaka powinna być powierzchnia grillowania i rozmiary grilla?


Grille elektryczne wyposażone w płytę grzejną mają zazwyczaj mniejszą powierzchnię grillowania niż urządzenia z rusztem. Doskonale sprawdzą się dla rodziny, która lubi urozmaicone posiłki. Powierzchnia grillowania w tego rodzaju sprzętach może wynosić np. 118, 600, 800, jak i 1330 centymetrów kwadratowych. Można więc dobrać model, który będzie dostosowany do liczby osób w rodzinie. Na uwagę zasługują również niewielkie wymiary tego typu urządzeń. Umożliwiają one ustawienie grilli nawet w małych pomieszczeniach, gdzie powierzchnia np. blatów kuchennych nie jest duża. Poza tym można je bez problemu przenieść np. na taras. Kompaktowe wymiary i nieduża waga ułatwiają również ich przechowywanie. Zatem wybierając to urządzenie również te aspekty warto wziąć pod uwagę.


Do czego służy górna pokrywa grilla?


Grill elektryczny z pokrywą – a więc zamykany – jest niezwykle funkcjonalnym urządzeniem. Doskonale sprawdzi się podczas grillowania np. kiełbasek jak i panini na gorąco. Grill, którego górna pokrywa wyposażona jest w element grzewczy, umożliwia równomierne opiekanie produktów z obu stron jednocześnie. Niektóre modele posiadają możliwość otwierania pokrywy do 180 stopni. Wtedy działają, jak grill otwarty i w takiej formie sprawdzą się np. do grillowania szaszłyków. Przy tych możliwościach możesz dostosować sposób grillowania do ilości porcji czy rodzaju grillowanych potraw. Przydatny w grillach zamykanych jest również bezpieczny, nienagrzewający się uchwyt. Ułatwia on zarówno otwieranie, jaki i zamykanie urządzenia.


Jakie technologie ułatwiające grillowanie może posiadać grill elektryczny?


Niektóre modele grilli elektrycznych zostały wyposażone w nowoczesne rozwiązania. Do takich niewątpliwie należy inteligentna technologia, która wykrywa liczbę produktów położonych na grillu i ich grubość. Następnie automatycznie dopasowuje temperaturę i czas pieczenia. Dla osób lubiących perfekcyjnie wysmażone potrawy przydatny będzie grill elektryczny ze wskaźnikiem poziomu wysmażenia. Dzięki tej funkcji możliwe jest uzyskanie delikatnego, jak i mocnego wysmażenia w zależności od gustu kulinarnego użytkownika. Wskaźnik za pomocą dźwięku sygnalizuje poziom wysmażenia. Poza manualnym trybem doboru parametrów grillowania można wybrać urządzenie z programami automatycznymi. Dedykowane są one konkretnym potrawom jak np. kurczak, panini, owoce morza, ryby czy wieprzowina. Można nawet skorzystać z programu do mrożonek. Urządzenie automatycznie dostosuje parametry grillowania, gwarantując doskonały efekt.


Czy warto wybrać model z płytą grzewczą?


Grill elektryczny może mieć ruszt albo płytę grzewczą. Drugi wariant urządzeń jest popularnym rozwiązaniem ze względu na wygodę użytkowania. Wydajne płyty wykonane są np. z żeliwa aluminiowego i bez problemu przyrządzisz na nich dobrze wysmażone i soczyste potrawy. Kolejnym atutem może być zastosowana w wielu modelach nieprzywierająca powłoka płyt. Dzięki temu potrawy nie przywierają podczas grillowania i nie przypalą się. Powłoki tego rodzaju ułatwiają również czyszczenie płyt. Praktycznym rozwiązaniem jest możliwość demontażu płyt i mycia ich w zmywarce. To niezwykle wygodna opcja, gdyż utrzymanie urządzeń w czystości nie jest problemem. Niektóre górne płyty grzewcze można regulować. Ich wysokość dostosujesz więc do grubości jedzenia, by idealnie wysmażyć wszystkie produkty umieszczone na grillu. Z płyt grzewczych nadmiar tłuszczu i soków spływa do specjalnych tacek ociekowych. Po zakończeniu wszystkich czynności możesz je wyjąc i umyć. Niektóre tacki, podobnie jak płyty grzewcze, można myć w zmywarce. Dla zapewnienia jeszcze większego komfortu grillowania płyty mogą być np. nachylone pod określonym kątem (np. 7 stopni), by tłuszcz i soki mogły jeszcze swobodniej spływać do naczynia.


Jakie dodatkowe funkcje uławiają grillowanie?


Grill elektryczny często wyposażony jest w rozwiązania, które wpływają na jego funkcjonalność. Niewątpliwie należą do nich wspomniane wcześniej automatyczne programy przeznaczone do określonego rodzaju potraw. Zaletą urządzeń jest również możliwość regulacji płyty górnej. Funkcja ta umożliwia grillowanie potraw w pozycji zamkniętej, półotwartej i otwartej. W niektórych modelach w przedniej części urządzenia został umieszczony cyfrowy zegar, który ułatwia kontrolowanie procesu grillowania na każdym jego etapie. Pomocne w urządzeniach są również lampki kontrolne sygnalizujące np. gotowość urządzenia do pracy. Regulowana temperatura, tacka ociekowa, wyjmowane i wymienne płyty grzewcze – wszystko to wpływa na wygodę użytkowania tego przydatnego urządzenia. Warto więc wybierając grilla elektrycznego zwrócić uwagę nie tylko na podstawowe parametry, ale również dodatkowe udogodnienia.


Jakie zabezpieczenia powinien mieć grill elektryczny?


Każde urządzenie, którym posługujemy się w kuchni, powinno być przede wszystkim bezpieczne. Grill elektryczny powinien cechować się bezpieczną, nienagrzewającą się z zewnątrz konstrukcją. Poza tym powinien być stabilny. Warto zwrócić uwagę, czy grill został wyposażony w ergonomiczny, nienagrzewający się uchwyt. Chroni on przed poparzeniem podczas zamykania czy otwierania urządzenia. Dla zagwarantowania bezpieczeństwa grill elektryczny powinien być wyposażony w tackę ociekową, termostat czy wskaźnik gotowości do pracy. Dobrze dobrany sprzęt to stuprocentowa satysfakcja dla każdego użytkownika.


Grill elektryczny GÖTZE & JENSEN GL601X


Z grillem elektrycznym Götze & Jensen GL601X grillowane potrawy można serwować przez cały rok. To wykonane ze stali szlachetnej urządzenie jest niezwykle trwałe i eleganckie. Regulowana wysokość płyt umożliwia przygotowanie potraw w trzech pozycjach: zamkniętej, otwartej i półotwartej. Jeśli zachodzi potrzeba przygotowania dań dla całej rodziny, to można otworzyć grilla na 180 stopni i grillować na całej powierzchni. Dzięki dużej mocy urządzenia i możliwości wyboru jednego z trzech ustawień temperatury, dania będą idealnie wysmażone i soczyste.


Sprawdź również

Dania z grilla elektrycznego - zdrowe i pyszne przepisy

Jaki grill elektryczny wybrać do domu, na balkon i do ogrodu?

Grill elektryczny – czy warto kupić?


GÖTZE & JENSEN GL601X Dane techniczne:


Moc 2200 W

Powierzchnia grillowania 806 cm kw.

Waga 5 kg

Wymiary (szer. x wys. x gł.) 42 x 36 x 37 cmUdogodnienia:


Odprowadzanie tłuszczu

Regulacja temperatury

Lampka kontrolna temperatury

Nieprzywieralna powłoka płytyGrill elektryczny TEFAL GC7228 OptiGrill+ XL z automatycznymi programami


Ten model to wysokiej jakości grill elektryczny. Ranking zwraca uwagę na niezwykłą funkcjonalność sprzętu. Urządzenie oferuje aż 9 automatycznych programów grillowania przeznaczonych do różnych produktów. Urządzenie samoczynnie dobiera czas i temperaturę grillowania w zależności od rodzaju produktu położonego na płycie. Ponadto można skorzystać z trybu manualnego i dowolnie dobrać parametry smażenia. Niezwykle przydatny jest również wskaźnik poziomu wysmażenia, który gwarantuje kontrolowanie każdego etapu przygotowania potraw.TEFAL GC7228 OptiGrill+ XL Dane techniczne:


Moc 2000 W

Powierzchnia grillowania 800 cm kw.

Waga 7,2 kg

Wymiary (szer. x wys. x gł.) 22,5 x 37,5 x 47,5 cmUdogodnienia:


Nienagrzewający się uchwyt

Nieprzywierająca powłoka

Regulacja temperatury

Odprowadzanie tłuszczuGrill elektryczny TEFAL GC7128 OptiGrill+ z automatycznymi programami


Ten model grilla elektrycznego łączy nowoczesny design z wysokiej jakości wykonaniem. Został wyposażony w wiele przydatnych i nowoczesnych rozwiązań. Zastosowana w urządzeniu nowoczesna technologia wykrywa liczbę produktów i ich grubość. Następnie automatycznie dopasowuje czas i temperaturę grillowania (w oparciu o 6 automatycznych programów). W tym urządzeniu każdy może dobrać grillowanie do własnych potrzeb. Bezpośrednie monitorowanie grillowania umożliwia umieszczony na uchwycie wskaźnik np. kolor żółty oznacza delikatne wysmażenie, a kolor czerwony mocne.TEFAL GC7128 OptiGrill+ z automatycznymi programami Dane techniczne:


Moc 2000 W

Powierzchnia grillowania 600 cm kw.

Waga 6,64 kg

Wymiary (szer. x wys. x gł.) 36,5 x 16,8 x 31,5 cmUdogodnienia:


Nienagrzewający się uchwyt

Nieprzywierająca powłoka

Regulacja temperatury

Szuflada na tłuszczGrill elektryczny TEFAL GC242D38


W tym grillu szybko przyrządzisz smaczne potrawy zarówno na obiad, jak i kolację np. warzywa, panini, kiełbasę, mięso czy ryby. Idealny smak potraw gwarantuje duża moc urządzenia oraz możliwość doboru odpowiedniej temperatury do rodzaju grillowanego produktu. To kompaktowe urządzenia nie zajmuje dużo miejsca i łatwo je przechować (np. w pozycji pionowej). Ponadto sprzęt ten jest niezwykle prosty i wygodny w użytkowaniu. Model został wyposażony w wyjmowany pojemnik na tłuszcz, który można myć w zmywarce. Stalowo-czarny kolor nadaje urządzeniu nowoczesnego wyglądu. Dzięki temu dobrze prezentuje się w wielu kuchniach.TEFAL GC242D38 Dane techniczne:


Moc 2000 W

Powierzchnia grillowania 750 cm kw.

Waga 4 kg

Wymiary (szer. x wys. x gł.) 34 x 36 x 12 cmUdogodnienia:


Taca ociekowa

Nieprzywieralna powłoka płyty

Lampka kontrolna temperatury

Ergonomiczna rączkaGrill elektryczny TEFAL GC451B12 Supergrill


Ranking grilli elektrycznych nie mógł pominąć tego uniwersalnego urządzenia. Model ten umożliwia zarówno grillowanie jak i barbecue. Dla zwiększenia powierzchni grillowania urządzenie można otworzyć na 180 stopni. Atutem tego grilla jest również czterostopniowy termostat, który umożliwia przygotowanie wielu rodzajów potraw. Przydatną funkcją jest tryb max służący do zarumienienia mięsa przy jednoczesnym zachowaniu jego soczystości. Na ergonomicznej rączce został umieszczony cyfrowy zegar, który umożliwia kontrolowanie procesu grillowania.TEFAL GC451B12 Supergrill Dane techniczne:


Moc 2000 W

Powierzchnia grillowania 600 cm kw.

Waga 4,8 kg

Wymiary (szer. x wys. x gł.) 38 x 21 x 38 cmUdogodnienia:


Odprowadzanie tłuszczu

Nieprzywieralna powłoka płyty

Możliwość mycia płytek i tacki w zmywarce

Regulacja temperaturyGrill elektryczny GÖTZE & JENSEN GL802X


Dla osób ceniących wygodę idealnie sprawdzi się właśnie ten grill elektryczny. Ranking zwraca uwagę na możliwość regulacji temperatury na każdej z płyt. Dzięki temu można jednocześnie przyrządzić różne potrawy i dostosować do nich odpowiednie parametry. Ten model grilla kontaktowego idealnie sprawdzi się do przyrządzenia pożywnych kanapek, jak i soczystych i aromatycznych mięs, warzyw czy ryb. Nie trzeba długo czekać, by urządzenie było gotowe do pracy. Poza tym łatwo utrzymać je w czystości. Płyty grzejne i pojemnik na tłuszcz można myć w zmywarce. To funkcjonalny i praktyczny sprzęt.GÖTZE & JENSEN GL802X Dane techniczne:


Moc 2000 W

Powierzchnia grillowania 667 cm kw.

Waga 5,2 kg

Wymiary (szer. x wys. x gł.) 40 x 21 x 37 cmUdogodnienia:


Nienagrzewający się uchwyt

Regulacja temperatury

Odprowadzanie tłuszczu

Otwierana pokrywa 180 stopniGrill elektryczny TEFAL GC450B32 Supergrill


Ten model może pełnić funkcję grilla do mięs, grilla stołowego oraz grilla typu plancha. Przyrządzanie potraw ułatwia czterostopniowy, regulowany termostat, wysoka moc urządzenia oraz tryb mocnego obsmażania. Do dyspozycji użytkownika jest również regulacja temperatury, którą można dostosować do rodzaju grillowanej potrawy. Dzięki nieprzywierającej powłoce mniejsze jest ryzyko przypalenia grillowanych produktów. Wszystko to gwarantuje, że potrawy zdjęte rusztu będą idealnie wysmażone, zarumienione i soczyste. Ten grill spełni oczekiwania wielu zwolenników grillowania.TEFAL GC450B32 Supergrill Dane techniczne:


Moc 2000 W

Powierzchnia grillowania 600 cm kw.

Waga 5,2 kg

Wymiary (szer. x wys. x gł.) 21 x 38,8 x 38,3 cmUdogodnienia:


Antypoślizgowa podstawa

Możliwość przechowywania w pionie

Lampka kontrolna temperatury

Odprowadzanie tłuszczuGrill elektryczny GORENJE KR1800SDP


Grill elektryczny Gorenje KR1800SDP umożliwia wybór temperatury na jednym z czterech poziomów. Urządzenie szybko się nagrzewa i równomiernie rozprowadza ciepło przez obie płyty grzewcze. Dzięki nieprzywierającej pokrywie nie ma konieczności używania tłuszczu do smażenia. Potrawy są więc zdrowsze i zachowują swój naturalny aromat. Praktycznym rozwiązaniem w tym urządzeniu są płyty grzewcze o różnej fakturze (płaskiej i rowkowanej). Umożliwia to przyrządzenie mięs o charakterystycznej strukturze z rowkami. Natomiast płaską powierzchnię można wykorzystać do smażenia jaj czy naleśników.GORENJE KR1800SDP Dane techniczne:


Moc 1800 W

Powierzchnia grillowania 118 cm kw.

Waga 4 kg

Wymiary (szer. x wys. x gł.) 44,6 x 14,5 x 38,5 cmUdogodnienia:


Płyty nadające się do mycia w zmywarce

Regulacja temperatury

Lampka gotowości

Odprowadzanie tłuszczuGrill elektryczny MOZANO GR001


Całoroczne grillowanie umożliwi Ci właśnie ten uniwersalny grill elektryczny. Ranking zwraca uwagę na łatwą wręcz intuicyjną obsługę urządzenia. Za pomocą jednego pokrętła można płynnie regulować temperaturę. O stanie gotowości i nagrzewania urządzenia informuje wskaźnik znajdujący się w przedniej części grilla. W zależności od rodzaju produktów można wybrać jedną z dwóch możliwości grillowania: grill rozłożony (180 stopni) lub grill złożony. W tym urządzeniu produkty będą równomiernie opieczone i idealnie przyrumienione. Dzięki dużej mocy urządzenia, nie trzeba długo czekać na chrupiące i soczyste przekąski prosto z grilla.MOZANO GR001 Dane techniczne:


Moc 2200 W

Powierzchnia grillowania 736 cm kw.

Waga 3 kg

Wymiary (szer. x wys. x gł.) 40 x 13 x 33 cmUdogodnienia:


Pojemnik na tłuszcz

Regulacja temperatury

Kontrolka zasilania

Nienagrzewająca się obudowaGrill elektryczny MPM MGR-09M


Ten kompaktowy grill o dużej mocy i dużej powierzchni grillowania umożliwia przyrządzenie ulubionych potraw z grilla dla całej rodziny. Sprzęt został wyposażony w płynną regulację temperatury w zakresie od 0 do 270 stopni Celsjusza. Idealnie sprawdza się do przyrządzenia nie tylko grillowanych mięs, ale również warzyw, ryb czy steków. Ten model grilla posiada regulowaną wysokość płyty górnej oraz lampkę kontrolną stanu pracy i podłączenia do sieci. Nowoczesny design urządzenia w kolorystyce stalowo-czarnej idealnie skomponuje się ze sprzętem w wielu kuchniach. To niezwykle przydatne urządzenie ułatwi codzienne przygotowywanie posiłków.MPM MGR-09M Dane techniczne:


Moc: 2000 W

Powierzchnia grillowania 1330 cm kw.

Waga 5,5 kg

Wymiary (szer. x wys. x gł.) 33 x 12 x 33 cmUdogodnienia:


Pojemnik na tłuszcz

Dwa sposoby grillowania

Regulacja temperatury

Nieprzywieralna powłoka płyty


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756