Poradniki Eksperta

Jaka kamera na kask? Ranking [TOP10]

 2022-12-29 

Kamera na kask jest tym gadżetem, którego potrzebujesz, aby sfilmować swoje przygody i zdobyć Internet. Jaką kamerę na kask kupić? Czym powinna się taka kamera wyróżniać? Jakie funkcje posiadać? Ogólnie, jaka kamera na kask będzie najlepsza, aby zatrzymać wspomnienia i najlepsze fragmenty z naszego sportowego życia? Poniższy ranking, który przygotowaliśmy, powinien pomóc w wyborze.

Doskonała stabilizacja obrazu

Nowy tryb 4K/120p

Zdjęcia z wideo 5,3K

Ten sam mały czujnik jak w Hero9

Dość ciężka jak na kamerę sportową

Zastanawiasz się, jaka kamera na kask? Może używałeś już wcześniej modemu marki GoPro? GoPro Hero10 to aktualizacja kamery Hero9.  Cechą odróżniającą te dwa modele jest niebieskie oznaczenie na Hero10, w porównaniu ze srebrnymi naklejkami na Hero9. Kamera sportowa na kask ma przyczepne, gumowe wykończenie, chowane zaczepy montażowe, dwa fizyczne gumowe przyciski do włączania i przełączania trybu i nagrywania, dwa ekrany oraz zatrzaskową baterię, port USB-C i komorę gniazda karty microSD. Hero10 może szybciej rejestrować treści – w trybie fotograficznym Hero10 robi i zapisuje zdjęcie znacznie szybciej niż Hero9, a w trybie filmowym jest w stanie szybciej zapisać nagrane wideo, dzięki czemu można wrócić do podglądu na żywo i menu.

Przydatny przedni ekran

Poprawiona żywotność baterii

Wideo 5K i 20-megapikselowe zdjęcia

Baterie nie są kompatybilne wstecz

Brak trybu 4K/120p

Starzy użytkownicy GoPro docenią wyższą rozdzielczość. Dodatkowo nowy, przedni ekran odpiera konkurencję ze strony DJI. Hero9 Black ma przeprojektowany wygląd, który obejmuje nowy, błyszczący, kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,4 cala, a sam aparat jest większy i cięższy niż wcześniej. Powróciła zdejmowana osłona obiektywu, więc Ci, którzy chcą dodać filtry, mogą to zrobić ponownie (w przeciwieństwie do Hero8).

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Większy niż dotychczas czujnik

Nowy tryb 8:7 zapewniający elastyczność edycji

10-bitowy kolor i wyższe przepływności

Filmowanie w słabym oświetleniu nadal jest słabym punktem

Urządzenie dość nieporęczne i ciężkie jak na kamerę akcji

Na pierwszy rzut oka, nowy Hero wygląda identycznie jak Hero9 i 10, które pojawiły się przed nim, ale nie dajcie się zwieść – sercem Hero11 jest nowy czujnik, który niesie ze sobą kilka ekscytujących nowych możliwości. GoPro Hero11 oferuje również przejście na 10-bitowy kolor i wyższą niż kiedykolwiek wcześniej szybkość transmisji bitów, co z pewnością będzie mile widziane przez użytkowników profesjonalnych.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Wideo 5.7K30 HDR

Smukła, wodoodporna konstrukcja

Duży ekran dotykowy z prostym interfejsem

Wideo musi zostać przetworzone przed edycją

Niektóre funkcje nie działają dobrze w słabych warunkach

Kamera na kask Insta360 X3 wykorzystuje dwa ultraszerokokątne obiektywy, aby uchwycić cały otaczający go świat, i zawiera oprogramowanie, które sprawia, że wideo 360 stopni jest niezwykle ekscytujące. Wodoodporna konstrukcja Insta360 X3 sprawia, że jest gotowy na przygody. Dotykowa, kompozytowa obudowa X3 jest w dwóch odcieniach ciemnoszarego, w kształcie batonika, który jest zarówno łatwy do trzymania w dłoni, jak i pozwala aparatowi samodzielnie stać prosto.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Świetnie wyglądające wideo 5,3K60

4K120 i 2,7K240 w zwolnionym tempie

10-bitowe próbkowanie kolorów

Nie jest idealny do długich nagrań

Jedna bateria nie wystarczy na cały dzień

GoPro Hero11 Black to kamera na kask, rejestrująca materiał w rozdzielczości 5,3K60 ze stabilizacją HyperSmooth 5.0 w wytrzymałej, wodoodpornej obudowie. System zbudowano wokół nowej matrycy, pozwalającej uchwycić większy obszar i uzyskać wyższą jakość i lepszą stabilizację obrazu. Nagrane materiały możesz łatwo przekształcić w filmy panoramiczne, przypominające te w kinie, lub pionowe materiały do publikacji w mediach społecznościowych. HERO11 Black Creator Edition może służyć jako kamera internetowa, której wszechstronne funkcje są także dostępne podczas transmitowania na żywo. Nagrane za jej pomocą vlogi, będą zachwycać ostrością obrazu oraz ultrapłynną stabilizacją HyperSmooth.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

10-bitowa głębia kolorów

HorizonSteady

Przedni i tylny ekran dotykowy z powłoką hydrofobową

Bateria nie wytrzymuje zbyt długo

Nie tak kompaktowy i lekki jak Action 2

Nadal zastanawiasz się, jaka kamera na kask będzie najlepsza? DJI Osmo Action 3 łączy w sobie najlepsze cechy swoich poprzedników: Osmo Action w formie i Action 2 w funkcjach. Może uchwycić do 160 minut Twojego codziennego życia, vlogowania, sportu lub podróży. Aparat może rejestrować wideo w rozdzielczości do DCI 4K60, UHD 4K120 i 1080p240, a także zdjęcia w formacie RAW i JPEG. Inne funkcje obejmują transmisje na żywo, funkcjonalność kamery internetowej, kompatybilność z mikrofonem DJI i nagrywanie dźwięku stereo za pomocą trzech wbudowanych mikrofonów. Dzięki stabilizacji RockSteady 3.0, możesz pożegnać się z bezużytecznymi, chwiejnymi materiałami filmowymi i przywitać się z niesamowitymi widokami z perspektywy filmowca.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Szybki montaż

Poziomowanie 360-poziomowe

Doskonała jakość dźwięku

Średnia jakość obrazu przy słabym oświetleniu

Brak 10-bitowego koloru i rozdzielczości 5.3K

DJI Osmo Action 3 ma imponującą specyfikację – w tym dużą matrycę 1/1,7 cala – oraz sprytny magnetyczny system mocowania, który umożliwia szybką wymianę kamery z jednego mocowania na drugie, a także nagrywanie w pionie oraz dotykowy wyświetlacz skierowany do przodu. Dostępny jest również dedykowany czujnik temperatury barwowej, który automatycznie ustawia balans bieli. Bateria Extreme kamery może utrzymać DJI Osmo Action 3 do 160 minut filmowania łącznie, chociaż to tylko przy 1 080p 30 kl./s i przy wyłączonych obu ekranach.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Przechwytywanie 5,7K 360 stopni

Łatwy w obsłudze ekran dotykowy LCD

Kontrola głosu

Soczewki sferyczne są wrażliwe na zarysowania

Aplikacje Insta360 mogą czasami zawierać błędy

Insta360 One X2 to kamera na kask 360 stopni z dwoma sferycznymi soczewkami, które pozwalają uchwycić wszystko wokół Ciebie i przekształcić to w jeden sferyczny obraz. One X2 wygląda zupełnie inaczej, niż GoPro lub jakakolwiek typowa kamera sportowa, jednak nadal jest wystarczająco kompaktowa, aby zmieścić się w kieszeni kurtki. Kamera One X2 jest w stanie robić świetne zdjęcia, zwłaszcza jeśli używasz jednego ze specjalnych trybów fotograficznych. Jednym z nich jest PureShot, który pomaga tworzyć kolorowe i szczegółowe obrazy w warunkach słabego oświetlenia, zwiększając czułość ISO do 3 200.

Zestaw Creator Combo jest bardzo kompletny

Zdjęcia poklatkowe i hiperpoklatkowe

Posiada technologię Active Track 3.0

Nie jest wodoodporny

Przycisk włączania/wyłączania jest łatwy do przypadkowego dotknięcia

Kamerą można sterować zarówno offline, jak i za pomocą smartfona. W trybie offline będziesz musiał zapamiętać wiele wbudowanych przycisków aparatu i dodatkowych przycisków na mini-joysticku: każdy z nich ma przypisaną określoną akcję dla pojedynczego, podwójnego, a nawet potrójnego naciśnięcia. Aby nie zawracać sobie głowy przyciskami, możesz podłączyć prawie każdy nowoczesny smartfon bezpośrednio do aparatu za pomocą jednego z adapterów zamiast mini-joysticka. Zamienisz oba urządzenia, w jeden kompleks do filmowania. Smartfon przemienia się wtedy w duży wizjer ze sterowaniem na ekranie.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Wyjątkowo przenośny

Świetnie radzi sobie z wygładzaniem drgań aparatu

W zestawie z akcesoriami montażowymi

Ograniczone opcje liczby klatek na sekundę

Brak wideo 4K

Jeśli nadal myślisz, jaka kamera na kask będzie najlepsza, to sprawdź ten model. Insta360 Go 2 to mała kamerka na kask, która jest zdolna do wielu rzeczy, ale brakuje jej kluczowych funkcji, takich jak rozszerzalna pamięć i 4K. Jednak dzięki uproszczonemu interfejsowi użytkownika bez wyświetlacza i jednemu przyciskowi do interakcji, Go 2 jest bardzo prosta w użyciu. Kompaktowy charakter aparatu jest jego najważniejszą zaletą. Biała, podłużna konstrukcja pozbawiona jest jakichkolwiek przycisków czy wyświetlacza, co jest powszechne w innych kamerach sportowych. Otwór na obiektyw i mikrofon to jedyne dwie rzeczy, które dają wskazówkę, co robi ten produkt. Aparat posiada osiem różnych trybów fotografowania z maksymalną rozdzielczością 2K lub QHD (2 560 × 1 440) i maksymalną liczbą klatek na sekundę – 50.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756