Poradniki Eksperta

Czy warto kupić lusterko z kamerą cofania?

Wielu kierowców, chcąc zadbać o swoje bezpieczeństwo w czasie podróży samochodem, decyduje się na zamontowanie w pojeździe sprzętu wideo, dzięki któremu może na bieżąco rejestrować to, co dzieje się na drodze i w razie stłuczki, mieć nagranie zdarzenia, by ustalić, kto jest sprawcą wypadku. Praktycznym i niedrogim gadżetem, niezastąpionym w takich sytuacjach jest lusterko z kamerą. Jak działa wideorejestrator samochodowy w lusterku i na co zwrócić uwagę dokonując jego zakupu?Jak działa lusterko z kamerą cofania ?


Jak działa lusterko samochodowe z kamerą?  Obraz z kamery wyświetlany jest w lusterku wstecznym, czyli znajdującym się wewnątrz auta. Tak więc kierowca wymienia dotychczasowe, zwykłe lusterko na to ze zintegrowaną kamerą, dzięki czemu nie traci dodatkowego miejsca w samochodzie ani nie ogranicza swojej widoczności. Warto wspomnieć, że kamera zamontowana w lusterku, jest praktycznie niezauważalna z zewnątrz. Większość z dostępnych na rynku lusterek z kamerą jest dodatkowo wyposażonych w kamerę tylną i opcję kamery cofania, co zwiększa komfort podczas użytkowania pojazdu (kierowca widzi na wyświetlaczu obraz, który ułatwia mu bezpieczne i precyzyjne manewrowanie tyłem samochodu). 

W sklepach dostępne są też inne typy wideorejestratorów samochodowych, np. bez ekranu, z odchylanym ekranem, czy ze wbudowanym ekranem. Dla wielu kierowców najwygodniejszą opcją jest jednak wideorejestrator umieszczony w lusterku wstecznym, gdyż w tym wypadku kamera nie zasłania im drogi i nie trzeba obawiać się ewentualnej kradzieży (z kolei kamera IP może zostać skradziona).


Kto powinien lusterko samochodowe z kamerą?


Lusterko z kamerą samochodową powinien mieć każdy kierowca, gdyż jej posiadanie wiąże się z co najmniej kilkoma zaletami.  To świetny sposób na uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji na drodze. W razie kolizji lub wymuszenia pierwszeństwa będziemy mieć zapis całego zdarzenia na karcie pamięci i tym samym dowód przeciwko nieuczciwemu kierowcy, który może próbować obarczyć nas winą. Wideorejestrator wbudowany w lusterko, to rozsądna inwestycja, dzięki której możemy uniknąć mandatu lub batalii sądowych.


Oprócz lusterka z kamerą, dobrym zakupem będzie również panoramiczna kamera 360 stopni do samochodu, która może rejestrować zachowania innych, agresywnych kierowców na drodze i z pewnością przyda się przy parkowaniu (liczne kamerki samochodowe wskazują długość i szerokość miejsca postojowego). Na zakup tego rodzaju sprzętu, często decydują się kierowcy, którzy dużo podróżują i chcą mieć pamiątkę z pokonanej trasy, a kamera panoramiczna 360 bez wątpienia ma mnóstwo ciekawych funkcji. 


Warto wspomnieć, że lusterko z kamerą jest znacznie tańszym rozwiązaniem, niż montaż klasycznej kamery cofania. 


Na co zwracać uwagę kupując lusterko z kamerą cofania ? Jak wybrać kamerę samochodową wbudowaną w lusterko, aby być w 100% zadowolonym z dokonanego zakupu? Należy zwrócić uwagę na:

 • wielkość lusterka,

 • wbudowany mikrofon,

 • opcję blokady nagrywania w razie kolizji,

 • jakość nagrań,

 • pojemną kartę pamięci,

 • zasięg rejestracji obrazu (kąt nagrywania),

 • producenta (warto stawiać na renomowane marki),

 • sposób zasilania,

 • kamera cofania/tylna,

 • sposób montażu,

 • automatyczny start po uruchomieniu pojazdu,

 • czujnik ruchu (monitorowanie parkingowe),

 • opcję zapisu daty i godziny na nagraniu.


Podsumowując, lusterko z kamerą jest niezbędne w każdym samochodzie. Dzięki temu nowoczesnemu i niedrogiemu rozwiązaniu kierowca może czuć się bezpiecznie zarówno w trakcie jazdy, jak i wtedy, gdy pozostawi auto na parkingu.


Zapraszamy serdecznie do zapoznania z kompleksową ofertą naszego doskonale zaopatrzonego sklepu Media Expert. Oferujemy wysokiej jakości produkty, takie jak kamery termowizyjne, kamery sportowe oraz innych, renomowanych marek, a także różnego rodzaju akcesoria, dzięki którym nasi Klienci mogą rejestrować dźwięk i obraz, zachowując wysoki poziom bezpieczeństwa w czasie podróży samochodem i nie tylko. Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną