Poradniki Eksperta

Jaka drukarka do laptopa? O tym musisz wiedzieć


W trakcie pracy lub nauki zdalnej czasami trzeba uzupełnić swoje domowe biuro o dodatkowy sprzęt. Nierzadko będziesz potrzebować papierowych wersji dokumentów czy skanera. Dlatego warto pomyśleć o zakupie drukarki do laptopa lub „peceta”. Rynkowa oferta jest bardzo duża i znajdziesz w niej sprzęt, który sprawdzi się w okazjonalnym drukowaniu jak i zdolny przetworzyć wiele tysięcy stron miesięcznie.jaka drukarka do laptopa


Kolorowa czy monochromatyczna drukarka do laptopa?


Szukając drukarki do laptopa musisz zdecydować, czy wystarczy Ci urządzenie monochromatyczne, czy niezbędny będzie także druk w kolorze. Jeśli przede wszystkim potrzebne jest Ci urządzenie do pracy z dużą ilością dokumentów, warto wybrać monochromatyczny model laserowy. Świetnie sprawdzi się on przy większych przebiegach, a koszt wydruku jednej strony będzie bardzo niski. Najtańsze modele drukarek laserowych są przy tym relatywnie kompaktowe. Laserowy druk kolorowy również jest wart uwagi, jednak w tym przypadku musisz liczyć się z większym kosztem zakupu oraz wymiarami sprzętu, z uwagi na zastosowanie aż czterech tonerów w różnych barwach.


Jeśli jest Ci potrzebna kolorowa, mała drukarka do laptopa, możesz zdecydować się na model atramentowy. Nawet najtańsze dostępne na rynku urządzenia, oferują bardzo dobrą jakość obrazu. Pamiętaj jednak, że przy intensywnej eksploatacji, koszty tuszu mogą być znaczące. Jeśli zamierzasz drukować dużo, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na sprzęt, do którego dostępne są zasobniki w rozmiarze XL. Cechują się one niższą ceną oraz zwiększoną wydajnością. Gdy drukujesz naprawdę wiele stron, zainteresuj się modelami z systemem stałego zasilania atramentem. Są one wyposażone w zasobniki na tusz, które możesz szybko i wygodnie uzupełniać wprost z butelki. Drukarki atramentowe to bardzo efektywne rozwiązanie, a koszt jednej strony jest porównywalny z drukarkami laserowymi. Niektóre drukarki do laptopa mogą być wyposażone w ekran LCD z panelem sterującym. Pozwala on np. na wygodne sprawdzenie poziomu tuszu.


Drukarki do laptopa w naszej ofercie:


Co powinna mieć drukarka do laptopa?


Niezależnie od tego jaki typ drukarki do laptopa wybierzesz, warto zwrócić uwagę na obecność kilku funkcji. Z pewnością jedną z najbardziej przydatnych jest możliwość pracy w sieci lokalnej. Urządzenie takie jest wyposażone w złącze LAN, kartę WiFi lub oba te standardy. Po podłączeniu do sieci, możesz je wygodnie udostępnić na praktycznie wszystkie komputery działające w sieci. Dzięki temu możliwe jest drukowane bezprzewodowe, np. z laptopa. Zazwyczaj producent udostępnia także aplikację mobilną na smartfony. Możesz więc drukować także bezpośrednio z nich. Jeśli wiesz, że w Twoim domu z urządzenia drukującego będzie korzystać kilku użytkowników, to łączność sieciowa znacznie ułatwi Wam jego współdzielenie.


jaka drukarka do laptopa


Jeśli szukasz drukarki do laptopa, która będzie intensywnie użytkowana, możesz rozważyć zakup modelu z funkcją automatycznego druku dwustronnego. Dzięki niej nie tylko zaoszczędzisz na koszcie papieru, ale także zadbasz o środowisko, bo to ekologiczne rozwiązanie. Skoro zaś o tym mowa, możesz kontrolować zużycie energii. Modele atramentowe są oszczędniejsze niż laserowe. Jeśli zależy Ci na tym, aby urządzenie było zawsze gotowe do pracy, to znaczenie będzie miał przede wszystkim pobór energii w stanie gotowości.


Sprawdź również: Jak podłączyć drukarkę z laptopem przez kabel i Wi-Fi?


Parametry drukarki do laptopa


Decydując się na zakup urządzenia, warto znać jego podstawowe parametry. Mają one znaczenie przede wszystkim pod kątem użytkowym. Z pewnością ważna będzie szybkość korzystania z drukarki do laptopa, a na to wpływ mają czas wydruku pierwszej strony oraz ich liczba w ciągu minuty. Ta pierwsza wartość dotyczy przede wszystkim sprzętu laserowego. Jeśli jest on w uśpieniu, to potrzebuje kilku chwil, aby zacząć pracę. Zazwyczaj jest to maksymalnie kilkanaście sekund. Wydajność na minutę zależy od klasy sprzętu oraz tego czy wydruki są monochromatyczne czy też kolorowe. Atramentowa, mała drukarka do laptopa będzie pracować z wydajnością do 10 str. na minutę podczas drukowania w czerni i ok. 5-6 str. dla materiałów kolorowych. Niewielkie rozmiary mają swoją cenę w postaci ograniczonej wydajności. Jeśli jednak z urządzenia będziesz korzystać okazjonalnie, to nie powinno Ci to przeszkadzać.


Do intensywnej pracy warto jednak wybrać bardziej zaawansowany sprzęt. Nawet podstawowe modele laserowe poradzą sobie z kilkunastoma (do 20) stronami na minutę. Jeśli i to jest dla Ciebie za małą wartością, to musisz sięgnąć po modele biurowe z wyższej półki, których wydajność druku w czerni przekracza nawet 30 str. na min.


Urządzenie wielofunkcyjne czy drukarka do laptopa?


Oczywiście powinny Cię interesować nie tylko drukarki do laptopa, ale i urządzenia wielofunkcyjne. Posiadają one wbudowany skaner. To czyni obieg dokumentów znacznie wygodniejszym, zwłaszcza jeśli czasami musisz gdzieś przesyłać wypełnione arkusze. W wypadku skanowania dużej liczby kartek, możesz także zdecydować się na urządzenie wyposażone w ADF, czyli automatyczny podajnik dokumentów, który znacznie przyspieszy kopiowanie. Podstawowe urządzenia wielofunkcyjne są dostępne w przystępnych cenach i zajmują niewiele miejsca, także sprawdzą się nawet jeśli jest Ci potrzebna mała drukarka do laptopa.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert