Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Jaki plecak i torbę na laptopa wybrać?

 2023-05-01 

Laptop jest urządzeniem, które kupowane jest ze względu na jego mobilność. Można zabrać go w podróż, do pracy lub na wakacje. Wymaga to jednak wyposażenia się w odpowiednie akcesoria. Jaki plecak na laptopa kupić? A może torbę? W poniższym poradniku opisujemy zalety i wady każdego z tych dodatków.

Plecak na laptopa, zamiast tradycyjnej torby

Coraz częściej użytkownicy laptopów decydują się na zakup plecaka, zamiast torby na ramię. Jest to na pewno wygodniejsze i zdrowsze dla kręgosłupa rozwiązanie. Plecaki mają także zazwyczaj większą pojemność, co pozwala spakować więcej rzeczy (np. obiad do pracy). Laptop w plecaku jest bardzo dobrze zabezpieczony. Noszenie go na dwóch ramiączkach stabilizuje pozycję urządzenia, co jest dodatkową zaletą.

Jaki plecak na laptopa kupić?

Wybierając plecak na laptopa, musisz wybrać właściwy model. Poszukując idealnego produktu, zwróć uwagę przede wszystkim na dedykowany rozmiar laptopa. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz plecaki pasujące do komputerów przenośnych z ekranem o przekątnych:

Powinieneś także zwrócić uwagę na to, czy produkt wykonany jest z materiału wodoodpornego. Warto wybrać taki model, aby bez strachu poruszać się podczas deszczu. Woda działa szkodliwie na każdy sprzęt elektroniczny, dlatego nie warto oszczędzać kilkudziesięciu złotych. Niektóre plecaki wyposażone są również w dołączany pasek na ramię. Dzięki temu możliwe jest noszenie ich jak torby. Zwróć także uwagę na ilość dodatkowych kieszeni, w których możesz schować telefon, portfel, kanapki lub dokumenty. 

Jaki kolor plecaka na laptopa?

Warto poświęcić także chwilę na wybór odpowiedniego koloru plecaka. Dobrym pomysłem jest szukanie modelu uniwersalnego, który będzie pasował do stroju sportowego oraz eleganckiego. Będziesz dzięki temu wyglądać profesjonalnie podczas każdej okazji. W ofercie naszego sklepu znajduje się ponad 100 różnych plecaków. Są to modele na każdą kieszeń. Zarówno prostsze, jak i profesjonalnie zaprojektowane na podstawie doświadczeń użytkowników.

A może jednak torba na laptopa?

Wolisz torby na ramię? One także są bardzo wygodne i funkcjonalne, pod warunkiem wyboru właściwego modelu. Torby są nadal bardziej popularne, niż plecaki i wybór produktów jest dość duży. Zaletą wyróżniającą je na tle plecaków na pewno jest płaska budowa, która ułatwia spakowanie torby do walizki lub bagażnika samochodu. Jeśli szukasz torby na laptopa, powinieneś zwrócić uwagę na kilka aspektów, o których piszemy poniżej.

Jaka torba na laptopa będzie najlepsza?

Podobnie jak w przypadku plecaków, musisz ustalić rozmiar laptopa. W przeciwnym wypadku torba może okazać się zbyt duża lub za mała. Nasz sklep internetowy oferuje kilkaset modeli pasujących do laptopów o rozmiarach:

Dostępne są także modele uniwersalne, które umożliwiają zabezpieczenie laptopa paskami wewnątrz torby. Polecamy produkty wykonane z wodoodpornych materiałów. W ten sposób uchronisz komputer przed uszkodzeniem wynikającym z dostaniem się wody do urządzenia. Większość toreb sprzedawanych jest w zestawie z paskiem na ramię. Oprócz tego, posiadają one uchwyty umożliwiające przenoszenie w dłoni, jak walizkę. Przed zakupem sprawdź, czy torba posiada dodatkowe kieszenie, w których schowasz myszkę, dokumenty lub przekąskę. Bardzo często torby dodawane są gratis podczas zakupu laptopa. Zapytaj o to sprzedawcę, być może trafisz na jedną z takich promocji.

Etui ochronne na laptopa

Wiesz już, jaki plecak na laptopa wybrać. Wskazaliśmy także istotne cechy torby na ramię. W sprzedaży dostępne są także etui na laptopy, które mogą służyć jako zabezpieczenie urządzenia w trakcie transportowania go w walizce podróżnej lub większym plecaku. Produkty te są bardzo poręczne i lekkie. Niektóre z nich posiadają pasek na ramię, umożliwiając także wygodny transport w samym etui. Wybierając właściwy model, musisz dobrać go do rozmiaru laptopa. W naszym sklepie internetowym znajdziesz etui dedykowane komputerom z ekranem o przekątnej od 11 do 17 cali. Dostępne są modele wykonane z materiału wodoodpornego. Jeśli etui ma być dodatkową warstwą ochronną, nie musisz koniecznie decydować się na taki produkt. Możesz wybrać jedną z wielu wersji kolorystycznych. Dostępne są etui zakładane na laptopa tak, jak obudowy ochronne na telefony. Takie gadżety najczęściej dedykowane są MacBookom.


Jedno jest pewne. Jeśli zastanawiasz się jaki plecak lub torba na laptopa, powinieneś sprawdzić ofertę Media Expert. To łącznie kilkaset różnych akcesoriów, które odpowiedzą na Twoje potrzeby.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756