Poradniki Eksperta

Jak zrobić sok z malin w sokowniku?


Lato to czas, gdy możemy cieszyć się dostatkiem świeżych owoców. Wśród nich są pyszne, soczyste i oczywiście zdrowe maliny. To bomba witaminowa, dla naszego organizmu. Warto jednak pomyśleć, o nadchodzącej jesieni i zimie. Któż z nas nie pił soku z malin, gdy doskwierało przeziębienie? To stary, sprawdzony sposób naszych babć, który naprawdę pomaga. Zatem warto przystąpić do działania. Jak zrobić sok z malin w sokowniku? Jakie proporcje należy zachować? Oto kilka porad, które mogą Ci się przydać.jak zrobić sok z malin w sokowniku


Jakie owoce wybrać i jak je przygotować?


Jak zrobić sok z malin w sokowniku? Na sok z malin najlepiej wybrać bardzo dojrzałe i słodkie owoce. Dzięki temu, zyskasz więcej soku. Z niedojrzałych owoców, soku będzie znacznie mniej. Warto mieć owoce ze sprawdzonego źródła, wtedy przetwory są najzdrowsze. Kolejnym etapem jest odpowiednie ich przygotowanie. Maliny powinieneś opłukać zimną wodą i odcedzić. Usunąć szypułki i drobne listki, które mogły dostać się do owoców. Warto dokładnie sprawdzić i bezwzględnie odrzucić te, które zaczynają pleśnieć. Tak przygotowane owoce, będą idealne do przyrządzania zdrowego soku.


Co to jest sokownik?


Sokownik, to praktyczne i funkcjonalne urządzenie, które służy do wytwarzania soku z owoców i warzyw. Składa się z trzech części, które nakładane są na siebie. Do pierwszej nalewa się wodę, która pod wpływem wysokiej temperatury wytwarza parę. Natomiast do drugiej, spływa sok z najwyższej części, w której umieszczone są np. maliny. Do przygotowania w tym urządzeniu soku z owoców miękkich, potrzeba zaledwie 30 minut. Sokowniki różnią się od siebie, parametrami technicznymi.Czy przygotowanie soku z sokownika jest skomplikowane?


Niekiedy sama myśl o domowych przetworach nas odstrasza. Ogrom pracy i bałagan w kuchni to elementy, których nikt nie lubi. Warto jednak wypróbować szybkie i proste metody, wykonania soku z malin. Jak zrobić sok z malin w sokowniku? To naprawdę nieskomplikowane, a efekt może Cię zaskoczyć. Do najniższej partii sokownika, wlej wodę do wysokości około jednej trzeciej garnka. Następnie umieść kolejną część z wężykiem, do zbierania soku. W najwyższej części umieść owoce i zasyp je cukrem. Niektórzy dosładzają już gotowy sok. Na koniec przykrywasz wszystko pokrywką i zaczynasz proces gotowania. Owoce pod wpływem pary wodnej miękną i zaczynają wydzielać sok. Gdy spłynie on do garnka, tuż pod owocami, należy go zlać wężykiem do pojemnika.


Jakie proporcje cukru i malin?


Już wiesz, że bardzo dobry pomysł, to sok z malin z sokownika. Ile cukru dodać, aby wyśmienicie smakował? Tu zależy to trochę od indywidualnych gustów. Jedni lubią bardziej słodki sok, inni mniej. Jednak optymalnie sprawdzi się proporcja: na 1 kilogram malin należy wsypać 150-200 gram cukru. Możesz zamiast niego użyć innych substancji słodzących, jak np. ksylitol, stewia, czy miód.


Jak przygotować słoiki i butelki do soku z malin?


Pamiętaj, aby słoiki i butelki były wyparzone. Możesz je umyć, np. w zmywarce w wysokiej temperaturze lub wyparzyć w piekarniku. To sprawdzone sposoby, na wysterylizowanie tych naczyń. Gdy sok będzie już w naczyniu, nalej go do słoików lub butelek i pasteryzuj przez około 30 minut. Dzięki temu, owoce zachowają wartość odżywczą, a jednocześnie przedłuży to trwałość produktów. Tak zakonserwowane przetwory, zimą będą rewelacyjnie smakowały. Poczujesz w nich, pachnące świeżością lato. Jak zrobić sok z malin w sokowniku? Warto podjąć wyzwanie i cieszyć się zdrowymi, ekologicznymi produktami. Sokownik to urządzenie, które gwarantuje Ci dużo korzyści, bez zbytniego nakładu pracy.

Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert