Poradniki Eksperta

Jaką szczoteczkę elektryczną wybrać? Ranking [TOP10]

 2022-11-25 

Zdrowy, piękny i zadbany uśmiech to marzenie każdego z nas. Dlatego tak ważne jest prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej. Z pomocą przychodzą nowoczesne i niezawodne szczoteczki elektryczne. Jest wiele powodów, które przemawiają za systematycznym ich stosowaniem. Pierwszym i niewątpliwie najważniejszym jest ich skuteczność. Większość modeli doskonale radzi sobie z usuwaniem kamienia nazębnego, z pozbyciem się niechcianej płytki bakteryjnej czy znacznym wybieleniem zębów. Nie bez znaczenia jest również to, że chronią i dbają o dziąsła. Poza tymi aspektami warto również zwrócić uwagę na to, że są to bardzo praktyczne i wygodne urządzenia. Łatwo się je użytkuje, a wielość funkcji, w które zostały wyposażone, czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi. Jaka szczoteczka elektryczna będzie więc najlepsza? Poniższy ranking przybliży Ci tę tematykę i pomoże podjąć trafną decyzję, w kwestii wyboru.

Długi czas pracy baterii

Dedykowana aplikacja mobilna

Czujnik siły nacisku

Dość długi czas ładowania akumulatora

Jedna końcówka w zestawie

Ta niezwykła szczoteczka soniczna zadba o prawidłową higienę zarówno dziąseł, jak i zębów. Dzięki nowoczesnej technologii senseIQ szczoteczka dopasowuje się do potrzeb użytkownika. Skutecznie usuwa przebarwienia i dociera nawet do trudno dostępnych miejsc. Ten model został wyposażony w końcówkę zapewniającą kompleksową pielęgnację. Na uwagę zasługuje również pięć programów czyszczenia i trzy poziomy intensywności. Uruchomienie urządzenia odbywa się zaledwie za jednym dotknięciem. Przydatny jest w nim również timer, który odmierza czas niezbędny do szczotkowania oraz ikona informująca o konieczności wymiany końcówki.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Cicha praca

Kilka trybów pracy

Sterowanie smartfonem

Jedna końcówka w zestawie

Brak irygatora

Szczoteczka Oral-B iO 8 została wyposażona w napęd magnetyczny. Delikatna energia mikrowibrujących włókien i specjalnie zaprojektowana okrągła główka gwarantują kompleksową higienę jamy ustnej. Szczoteczka usuwa większość przebarwień oraz płytkę bakteryjną. Aby zapewnić zdrowsze dziąsła czujnik siły nacisku sygnalizuje odpowiednimi kolorami nadmierną, zbyt słabą lub odpowiednią siłę nacisku. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest interaktywny wyświetlacz, który wskazuje np. czas konieczny do szczotkowania czy stan naładowania baterii. Szczoteczka idealnie sprawdzi się podczas podróży (może działać do 14 dni). Ten nowoczesny sprzęt poprawi kondycję zarówno zębów, jak i dziąseł.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Sygnalizator czasu mycia

Dwie końcówki w zestawie

Kilka trybów pracy

Brak możliwości sterowania smartfonem

Brak etui

Ten model szczoteczki podczas pracy emituje fale dźwiękowe, które idealnie czyszczą każdą szczelinę. Dzięki temu ten praktyczny sprzęt jest w stanie usunąć nawet do 100 procent pytki nazębnej. Szczoteczka została wyposażona w pięć trybów pracy, które można dostosować do własnych potrzeb (np. czyszczenie głębokie, czyszczenie delikatne). Jaka szczoteczka elektryczna będzie sterylnie czysta? Do tego zestawu została dołączona stacja dezynfekująca, która dzięki sterylizacji UV gwarantuje idealnie czystą, pozbawioną wirusów i bakterii szczoteczkę. Poza tym stacja ta pełni również funkcję ładowarki. To niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązanie.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Czujnik siły nacisku

Trzy tryby pracy

Solidne wykonanie

Brak możliwości sterowania smartfonem

Dość długi czas ładowania akumulatora

Jaką szczoteczkę elektryczną wybrać? Szczoteczka Philips Sonicare HX6871/47 działa z niezwykłą skutecznością. Wykonuje 62000 ruchów na minutę. Doskonale radzi sobie z wieloma przebarwieniami, gwarantując w ten sposób bielszy uśmiech. Zarówno tryby pracy, jak i poziomy intensywności umożliwiają dostosowanie pracy szczoteczki do własnych potrzeb. Atutem tego praktycznego urządzenia jest również to, że można je bezpiecznie stosować podczas noszenia aparatów ortodontycznych. Specjalna technologia BrushSync rejestruje długość używania szczoteczki. Dzięki temu zawsze wiadomo, kiedy należy ją wymienić. Z tą szczoteczką mycie zębów to przyjemność.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Precyzyjne mycie zębów

Funkcja monitorowania zębów w 3D

Cicha praca

Do zestawu nie dołączono irygatora

Jedna końcówka w zestawie

Szczoteczka Oral-B iO 9 to niezbędnik dla każdego, kto ceni wysoką jakość urządzeń. Ta zaawansowana technologicznie szczoteczka została wyposażona, aż w siedem trybów szczotkowania. Każdy z nich pełni inną funkcję np. zapewnia delikatne czyszczenie, pielęgnację dziąseł czy wybielanie. Bardzo ważny jest również czas mycia zębów, który nie powinien być krótszy niż 2 minuty. Z tą szczoteczką nie będzie z tym problemu. Po upływie wymaganego czasu szczotkowania na interaktywnym wyświetlaczu pojawi się uśmiechnięta buźka. Ten niezwykle profesjonalny sprzęt gwarantuje bielsze zęby i zdrowsze dziąsła. Poza tym usunie do 100 procent więcej płytki bakteryjnej.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Kilka trybów pracy

Dwie końcówki w zestawie

Długi czas pracy

Brak sterowania smartfonem

Brak sygnalizatora wymiany główki

Ten model szczoteczki występuje w dwóch uniwersalnych kolorach: białym i czarnym. Wygląda bardzo estetycznie i poza praktycznymi aspektami, doskonale prezentuje się w łazience. W przypadku Szczoteczki Grundig TB 8730 dobra jakość urządzenia idzie w parze z niską ceną. To niewątpliwy atut tego modelu. Szczoteczka jest niezwykle skuteczna w zachowaniu odpowiedniej kondycji jamy ustnej. Jest to możliwe dzięki zaawansowanej technologii sonicznej opierającej się na falach dźwiękowych. Szczoteczka wykonuje 48000 obrotów na minutę. Usuwa większość przebarwień i doskonale radzi sobie z niechcianą płytką bakteryjną.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Czujnik siły nacisku

Ergonomiczna konstrukcja

Sygnalizator czasu mycia

Jedna końcówka w zestawie

Jeden tryb pracy

Szczoteczka Philips Sonicare 3100 HX3671/13 została wyposażona w technologię soniczną, która doskonale usuwa płytkę nazębną jednocześnie chroniąc dziąsła. Mikrobąbelki powstające na skutek silnych wibracji włosia dostają się między zęby i działają wzdłuż linii dziąseł. Daje to niezwykły efekt odświeżenia. W szczoteczce przydatny jest również timer, dzięki któremu szczotkowanie zębów wykonywane jest przez zalecany czas (2 minuty). Szczoteczka jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Łatwo się ją uruchamia i wygodnie leży w dłoni. Praktycznym rozwiązaniem jest również ikonka informująca o konieczności wymiany końcówki szczoteczki.

Kilka trybów pracy

Sygnalizator czasu pracy

Skuteczne działanie

Brak możliwości sterowania smartfonem

Szczoteczka nie przypomina o konieczności wymiany główki

Zestaw szczoteczek Oral-B Pro 3 3900 to praktyczne rozwiązanie dla dwóch osób. Szczoteczki różnią się od siebie kolorystyką, dlatego łatwo je odróżnić. Doskonale czyszczą przestrzenie międzyzębowe. Zastosowane w szczoteczkach innowacyjne ruchy 3D skutecznie rozbijają płytkę bakteryjną i delikatnie ją usuwają. Specjalny czujnik siły nacisku zapobiega zbyt mocnemu szczotkowaniu, które mogłoby zaszkodzić dziąsłom. Szczoteczka automatycznie zmniejsza prędkość, a dodatkowo dioda świeci się na czerwono. Jaka szczoteczka elektryczna spełni Twoje oczekiwania? Może właśnie ten model, który występuje w praktycznym zestawie i można go kupić w przystępnej cenie.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Skuteczna technologia soniczna

Sygnalizator czasu mycia

Pojemny akumulator

Brak możliwości sterowania smartfonem

Użytkownik sam kontroluje siłę nacisku

Działanie tej szczoteczki opera się na skutecznej i bezpiecznej technologii sonicznej. Dzięki wytwarzanym falom dźwiękowym łatwo można pozbyć się płytki bakteryjnej. Wykonywane przez szczoteczkę ruchy wymiatające są delikatne i bezpieczne. Nie szkodzą więc dziąsłom. Urządzenie zostało wyposażone również w timer, który odmierza 4 razy po 30 sekund. Dzięki temu mamy pewność, że każdy z czterech kwadratów linii zębowej będzie dokładnie oczyszczony. Praktycznym rozwiązaniem zastosowanym w tym modelu są diody informujące o konieczności naładowania baterii, ładowaniu w toku czy o naładowaniu akumulatora. Warto więc postawić na tę szczoteczkę.

Sterowanie smartfonem

Kilka trybów pracy

Inteligentny dobór programów i intensywności

Jedna końcówka w zestawie

Do zestawu nie dołączono stojaka na końcówki

To niezwykła szczoteczka, która czyści zęby z dużą intensywnością, ale jednocześnie jest delikatna zarówno dla dziąseł, jak i szkliwa. Zalet używania tej szczoteczki jest bardzo wiele. Przede wszystkim zęby są zdrowsze i bielsze. Jest delikatna dla dziąseł. Bez obaw mogą jej używać osoby z aparatami ortodontycznymi, jak i uzupełnieniami protetycznymi. Szczoteczka została wyposażona w cztery tryby pracy i trzy poziomy intensywności. Każdy więc dopasuje jej pracę do swoich potrzeb. Nie trzeba też pamiętać o wymianie końcówki, gdyż przypomni o tym ikona umieszczona na panelu szczoteczki.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756