Poradniki Eksperta

Odkurzacz pionowy czy tradycyjny - który wybrać?

Sprzątanie domowych wnętrz to czynność, która bywa zarówno bardzo absorbująca jak i satysfakcjonująca pod kątem uzyskiwanych efektów. To w końcu czyste i pachnące pomieszczenia, sprawiają, że mamy ochotę spędzić w nich wolne chwile lub zrelaksować się po ciężkim dniu. Z tego też względu warto regularne dbać o wygląd naszych czterech kątów, w czym pomocne są funkcjonalne sprzęty do sprzątania. Przed kupującymi często pojawia się problem, co lepiej pozbędzie się nieczystości: odkurzacz pionowy czy tradycyjny? W artykule przedstawimy główne cechy zarówno jednego jak i drugiego modelu, dzięki czemu wybierzesz ten, najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb. 


odkurzacz pionowy czy tradycyjny


Różnica między odkurzaczem pionowym a tradycyjnym


Odkurzacz to urządzenie, które stanowi podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Sprawia, że wszelkie zabrudzenia z podłogi zostają skutecznie usunięte. Innowacyjnym rozwiązaniem do bieżącego czyszczenia powierzchni jest odkurzacz pionowy, który do swojej pracy wykorzystuje pojemny akumulator. Dzięki niemu użytkownik z pełną swobodą może usuwać kurz i plamy zarówno z paneli, płytek jak i jak dywanów bądź wykładziny. Specjalnie skonstruowana głowica ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc, a dokładność sprzątania zapewnia m.in. LED - owe podświetlenie. W odpowiedzi na pytanie, który model wybrać: odkurzacz pionowy czy tradycyjny, na korzyść tego pierwszego przemawia fakt, że poza funkcją zasysania brudu, sprzęt posiada również opcję pracy w trybie mopa, a nawet odkurzacza ręcznego. Połączenie 3 w 1 powoduje, że użytkownik oszczędza nie tylko czas, ale i pieniądze, które musiałby wydać na każde z tych urządzeń osobno.Jakość zawarta w klasyce


Nowoczesne rozwiązania w obszarze techniki sprawiły, że tradycyjne modele odkurzaczy znacznie różnią się od tych, które można było nabyć jeszcze kilka lat temu. Tym, co obecnie je wyróżnia, to przede wszystkim cicha praca, umożliwiająca sprzątanie nawet podczas snu dziecka. Dodatkowo odkurzacz tradycyjny wzbogacony jest o funkcję regulacji mocy, która w niektórych egzemplarzach automatycznie dopasowuje się do typu sprzątanej powierzchni. Filtry antyalergiczne doskonale pochłaniają szkodliwe alergeny, pyłki i roztocza, co jest szczególnie ważne kiedy w domu przebywają małe dzieci. Podczas dokonywania wyboru między odkurzaczem pionowym a tradycyjnym, należy zwrócić uwagę, że ten drugi wymaga podłączenia do gniazdka elektrycznego. Jednak nowsze modele posiadają kable o optymalnej długości, dzięki czemu użytkownik bez żadnego problemu dotrze do niemal każdego miejsca w swoim domu. Co więcej, duże i gumowe koła nie rysują powierzchni, a manewrowanie urządzeniem jest proste i przyjemne. 
Na który odkurzacz pionowy czy tradycyjny się zdecydować?


Jeżeli stoisz przed wyborem: odkurzacz pionowy czy tradycyjny, powinieneś przede wszystkim wziąć pod uwagę swoje indywidualne potrzeby. Jeżeli zależy Ci na funkcjonalności i uniwersalnym zastosowaniu, lepiej sprawdzi się odkurzacz pionowy. Jego bezsprzeczną zaletą jest też większy komfort użytkowania, ponieważ nie wymaga schylania się i zginania podczas sprzątania. Jednak w przypadku tradycyjnej wersji odkurzacza, nie będzie ograniczać się czas naładowania akumulatora, tak jak dzieje się to w przypadku modelu pionowego. Dodatkowo w naszej ofercie dostępne są klasyczne odkurzacze, wykonane częściowo z recyklingu!


Odkurzacz pionowy czy tradycyjny? Każdy z nich zapewni doskonałą czystość w Twoim domu. Poznaj szeroki wybór modeli i wybierz coś dla siebie!


Sprawdź również:


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert