Poradniki Eksperta

Jaką suszarkę do włosów wybrać?


Suszarka do włosów to urządzenie, którego nie może zabraknąć w żadnej łazience. Dobry model pozwala nie tylko suszyć i wygodnie modelować włosy, ale także zapewnić im odpowiednią pielęgnację. Mając suszarkę wyposażoną w zaawansowane rozwiązania nie musimy obawiać się częstego suszenia i tego, że urządzenie przesuszy włosy, czym przyczyni się do ich elektryzowania. Przeciwnie, dobra suszarka nada pasmom zdrowy wygląd, sprawi, że będą się lepiej układały i pozostaną lśniące. Jaką suszarkę do włosów wybrać, by działała pielęgnacyjnie i nie niszczyła fryzury? Tego dowiesz się z niniejszego poradnika. Podpowiemy, czym powinno odznaczać się dobre, warte uwagi urządzenie oraz jaka suszarka do włosów sprawdzi się w Twoim przypadku.jaka suszarka do włosów


Typy suszarek do włosów, czyli co znajdziemy na rynku?Suszarka do włosów jest sprzętem o długiej już historii. Urządzenia, z którymi mieliśmy do czynienia jeszcze kilkanaście lat temu owszem – suszyły włosy, ale też mocno je niszczyły. Z tego powodu obecnie suszenie włosów często postrzegane jest jako szkodliwe. Tymczasem nowoczesna suszarka oraz świadomość właściwej troski o włosy podczas suszenia są kluczem do ich zdrowia. Dlatego tak istotne jest wybranie modelu, który będzie odpowiadał naszym potrzebom.


W sklepach znajdziemy dziś dziesiątki modeli suszarek do włosów. Olbrzymią i najpopularniejszą grupą są modele o tradycyjnym kształcie, wśród których znajdziemy modele klasyczne, przeznaczone do użytku domowego, oraz urządzenia o mocniejszych silnikach, wielostopniowej regulacji temperatury i siły nawiewu, oraz dużej wytrzymałości, określane mianem suszarek profesjonalnych i stworzone z myślą o salonach fryzjerskich. Dziś jednak urządzenia te cieszą się dużym zainteresowaniem także jako sprzęt domowy. Odrębną grupą są suszarki turystyczne, odznaczające się zwykle podstawowymi rozwiązaniami, mniejszymi rozmiarami oraz składaną rączką.

Sprawdź również:

Cicha suszarka do włosów

Jak szybko wysuszyć włosy?

Suszarki do włosów w naszej ofercie:


'Najważniejsze cechy dobrej suszarki do włosów


Przez wiele lat najważniejszym zadaniem suszarki było szybkie suszenie włosów, które wiązano przede wszystkim z wysoką temperaturą. Główną zaletą urządzeń starego typu była kilkustopniowa regulacja temperatury. Najnowsze urządzenia nie opierają się na jak najwyższej temperaturze, ale również sile nawiewu. Im więcej cząsteczek powietrza przepływa przez włosy, tym więcej wilgoci jest pochłaniane w danym czasie. Chodzi więc o dużą moc silnika, która umożliwia wielostopniową regulację siły nadmuchu oraz temperatury. Wszystko po to, by każda osoba używająca suszarki mogła znaleźć parametry odpowiednie do typu swoich włosów i suszyć je szybko, bez zbędnego przesuszania.


Istotnym rozwiązaniem jest chłodny nawiew, który jest nieoceniony dla zdrowego wyglądu włosów. Nie tylko domyka łuskę włosa nadając mu blask, ale także pozwala utrwalić fryzurę.


Trzecią cechą, jaką powinna odznaczać się dobra suszarka do włosów, jest jonizacja. Włosy, które suszymy suszarką, szczególnie zimą, często się elektryzują. Funkcja generowania jonów pozwala tego uniknąć. Jony ujemne neutralizują dodatni ładunek, przez co problem elektryzowania się włosów znika.


Dobra suszarka to także urządzenie na lata: a więc wykonana z materiałów odpornych na temperaturę oraz urazy mechaniczne, wyposażona w żywotny silnik, a także rozwiązania, które minimalizują ryzyko uszkodzenia w miejscach najbardziej na to podatnych. Mowa na przykład o przewodzie oraz miejscu, w którym łączy się on z urządzeniem. W wielu suszarkach, szczególnie tych „pro”, przewód elektryczny pokryty jest wytrzymałym tworzywem, a jego mocowanie ma obrotowy mechanizm, dzięki czemu kabel nie skręca się.


Jeśli jesteś osobą, której zależy na kondycji włosów, to musisz pamiętać, że powyższe funkcje powinny znaleźć się w suszarce, którą wybierzesz. To jednak tylko podstawowe cechy, bo interesujących rozwiązań w suszarkach chroniących włosy i przenoszących suszenie na wyższy poziom jest znacznie więcej.Przenieś suszenie włosów na wyższy poziom. Jeszcze bardziej zaawansowane rozwiązania w suszarkach


Producenci suszarek do włosów stale pracują nad tym, by ich urządzenia wyposażone były w coraz nowsze, coraz bardziej zaawansowane rozwiązania, umożliwiające nie tylko szybkie i bezpieczne suszenie włosów, ale także podnoszące komfort użytkowania i żywotność urządzenia. Zatem najnowocześniejsze rozwiązania, spotykane w suszarkach, podzielić możemy na te związane z bezpieczeństwem włosów oraz rozwiązania funkcjonalno-techniczne, dzięki którym suszenie jest niezwykle proste, a suszarka staje się urządzeniem na lata.


Bezpieczeństwo włosów


Rozwiązania, związane z ochroną włosów, koncentrują się na zabezpieczeniu ich przed nadmierną temperaturą oraz zachowaniu naturalnej wilgotności. Jedną z najnowocześniejszych funkcji w tym zakresie jest czujnik nawilżenia, który wskazuje, w którym momencie należy wyłączyć suszarkę, by włosy były suche, ale nie przesuszone.


Innymi rozwiązaniami, jakie spotkać można w suszarkach do włosów, jest zastosowanie różnego typu powłok na wylocie suszarki lub innych jej elementach. Są to na przykład powłoka keratynowa, turmalinowa czy też ceramiczna. Powłoka taka podczas suszenia uwalnia jony ujemne, które chronią włosy przed przesuszaniem. Niektórzy producenci stosują także dodatki substancji, działających odżywczo na włosy – na przykład olej migdałowy. Te „mikroodżywki” nasycają pasma dobroczynnymi składnikami.


Ciekawym rozwiązaniem konstrukcyjnym jest zastosowanie elementów ceramicznych, bowiem materiał ten jest nie tylko wytrzymały, ale przede wszystkim równomiernie rozprowadza ciepło, chroniąc przed zbyt wysoką temperaturą.


Komfort użytkowania


Na szczęście czasy wielkich i ciężkich suszarek mamy już za sobą. Obecnie w zaawansowanych urządzeniach stosowane są silniki nowej generacji, które odznaczają się nie tylko wysoką mocą i dużą wydajnością, ale przede wszystkim długą żywotnością i lekkością, która umożliwia komfortowe suszenie oraz stylizację włosów. Najnowocześniejszym rozwiązaniem są tak zwane silniki cyfrowe, czyli bezszczotkowe. Charakteryzują się one dużą żywotnością, ze względu na konstrukcję eliminującą najbardziej awaryjne elementy silnika. Wybierając tego typu urządzenie masz pewność, że posłuży Ci wiele lat.


Ważną kwestią jest łatwa obsługa suszarki – na przykład przejrzysty panel sterowania z wyświetlaczem LED, który w czytelny sposób pokazuje wybrane parametry. Na komfort użytkowania ma wpływ także łatwość mocowania końcówek. Najnowocześniejszym rozwiązaniem jest mocowanie magnetyczne – wystarczy zbliżyć daną końcówkę do otworu suszarki, by elementy dosłownie same połączyły się.


Ważne cechy użytkowe: jaka suszarka do włosów będzie wygodna w użyciu?


Co jeszcze wpływa na komfort użytkowania? To praktyczne rozwiązania, związane np. z długością przewodu. W tzw. suszarkach profesjonalnych może on mieć nawet 3 metry długości. To w zupełności wystarczy na swobodę manewrowania bez konieczności pozostawania jak najbliżej gniazdka elektrycznego. Innym aspektem jest obrotowe mocowanie przewodu – niby proste, powszechnie stosowane rozwiązanie, ale eliminujące jednocześnie dwa częste problemy: denerwujące skręcanie się przewodu oraz ryzyko uszkodzenia kabla w miejscu uszkodzonym wielokrotnym jego skręcaniem.


Ostatnim „drobiazgiem” który jednak ułatwia suszenie, jest wygodna rączka z elementami antypoślizgowymi. Suszarka musi pewnie leżeć w dłoni, bo będziesz używać jej przynajmniej kilka razy w tygodniu. Dodatkowym plusem jest składany przegub rączki, co ułatwi spakowanie urządzenia do walizki.


Jaka suszarka do włosów sprawdzi się w Twoim przypadku?


Jeśli nie wiesz, jaką suszarkę wybrać, przyjrzyj się swoim zwyczajom, związanym z suszeniem. Jeśli regularnie suszysz i stylizujesz fryzurę, zadbaj o to, by zapewnić swoim włosom jak największe bezpieczeństwo: wybierz model wyposażony co najmniej w regulację temperatury, jonizację, chłodny nadmuch oraz wielostopniową regulację nawiewu. Suszarka „pro” będzie najlepszym wyjściem.


Jeśli nie lubisz suszyć włosów i nosisz raczej krótkie fryzury, a suszarki używasz tylko wtedy, kiedy zimą musisz nagle wyjść z domu, to zdecydowanie tradycyjna suszarka do włosów będzie w Twoim przypadku wystarczająca.


Z kolei, jeśli masz niesforne włosy lub lubisz częste metamorfozy fryzury, wybierz urządzenie wyposażone w kilka praktycznych końcówek suszących.


Sprawdź również:

Jaka suszarko lokówka do krótkich włosów? Ranking [TOP10]

Karbownica do włosów – efekty, jakich się możesz się spodziewać

 

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756