Poradniki Eksperta

Hulajnoga elektryczna do 2000 zł – ranking [TOP10]

 2023-04-21 

Hulajnogi elektryczne, na których ludzie mkną do szkoły, pracy czy na spotkanie, wtopiły się już w nasz codzienny krajobraz. To naprawdę świetna alternatywa transportu dla samochodu i komunikacji miejskiej. Hulajnogi elektryczne możemy kupić już od około 1000 zł, ale znajdziemy też i droższe. Czym różnią się drogie hulajnogi elektryczne od tych tańszych? Czy warto dołożyć kilka „stówek” do droższej hulajnogi? Co w zamian dostaniemy? Co ma do zaoferowania hulajnoga elektryczna do 2000 zł?

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Budowa hulajnogi

Wydaje się, że klasyczna hulajnoga nie jest skomplikowaną konstrukcją. Przecież to kółka połączone deską, z zamontowaną kierownicą służącą do nadawania kierunku jazdy. Hulajnoga elektryczna to z kolei ta klasyczna z dołożonym silnikiem, baterią oraz manetką do sterowania. Za te właśnie dodatki trzeba zapłacić przynajmniej 1000 zł. Co więc ma do zaoferowania hulajnoga elektryczna do 2000 zł? Cena przekłada się przede wszystkim na jakość wykonania, a co za tym idzie i trwałość. Droższe hulajnogi posiadają też przeważnie mocniejsze silniki oraz większe baterie. Mogę też posiadać system amortyzacji oraz wiele innych dodatkowych funkcji.

Jak wybrać hulajnogę elektryczną do 2000 zł?

E-hulajnogi w wyższych cenach sygnowane są logiem znanych firm. Ich produkcją zajmują się nie tylko znane duże firmy elektroniczne, ale też renomowani producenci pojazdów dwukołowych, czyli motocykli. W wyższej cenie dostajemy więc produkt wyprodukowany przez firmy, które „znają się na rzeczy”. Firmy motocyklowe mają do zaoferowanie lżejsze ramy, do których przymocowane są wszystkie podzespoły. Wtapiają w te produkty wiedzę z torów wyścigowych. Hulajnogi od renomowanych producentów powinny więc lepiej się prowadzić, lepiej hamować i przyśpieszać. Uznane firmy zajmujące się elektroniką zaoferują z kolei zapewne więcej gadżetów umilających jazdę: połączenie z telefonem, duży wyświetlacz, tempomat, szybkie ładowanie czy system KERS odzyskujący energię.


W firmowych hulajnogach elektrycznych powinniśmy też odnaleźć lepszą jakość. Lepsze materiały użyte do produkcji pozwolą dłużej cieszyć się pojazdem, który szybko się nie zniszczy, ale też jest milszy w dotyku. Otrzymamy lepszej jakości chwyty, bardziej ergonomiczne manetki czy klamki hamulców.

Silnik do hulajnogi elektrycznej

W droższej hulajnodze dostaniemy też zapewne mocniejszy silnik. W tej cenie moc silników zazwyczaj przekracza 300 W. Dochodzi do 400 W, a nawet i większej mocy. Można zapytać – w jakim celu aż taka moc, skoro dozwolona prędkość i tak jest ograniczona do 20 km/h i osiąga ją hulajnoga o mocy dwa razy mniejszej. Większa moc to lepszy komfort jazdy. Mając pod maską samochodu mocny silnik nie musimy przecież jechać nim cały czas 200 km/h. Większa moc to sprawniejsze ruszanie, ale też wjazd nawet pod stromą górkę bez spadku prędkości hulajnogi. 


Mocny silnik nie będzie wymagał wspomagania nogą, z czym mielibyśmy do czynienia w przypadku hulajnóg ze słabymi silnikami. Większy silnik to też sprawniejsze i szybsze wyprzedzanie. Wiele osób doceniło już ten pojazd, więc na drogach i ścieżkach rowerowych pojawia się coraz więcej ludzi – tych jeżdżących rekreacyjnie, jak i tych śpieszących się do pracy. Większa moc pozwala przeprowadzić manewr wyprzedzania o wiele sprawniej. Mocny silnik przyda się też w przypadku osób o mocnej budowie i dużej wadze. Zapewni im możliwość sprawnej, dynamicznej jazdy, co przy mniejszych mocach nie byłoby już koniecznie osiągalne. 


Większą moc trzeba też umieć i móc okiełznać, dlatego takie jednoślady powinny być wyposażone również w lepsze hamulce, najlepiej na obu kołach. Powinny to być hamulce tarczowe, które charakteryzują się bardzo dobrą mocą hamowania oraz odpornością na warunki pogodowe. Zawsze hamują tak samo mocno, niezależnie od tego, czy świeci słońce czy pada deszcz.

Jaka bateria do hulajnogi elektrycznej do 2000zł

Hulajnoga elektryczna do 2000 zł zazwyczaj wyposażona jest też w większą baterię, co zapewni większy zasięg. Prawda jest taka, że większość z nas potrzebuje hulajnogi na dojazdy na odcinku do 5 kilometrów w jedną stronę, a zasięg rzędu 20 kilometrów pozwala na dwa dni jazdy bez doładowywania. Znajdą się też jednak tacy, którzy będą mieli do pracy dalej lub w weekend będą chcieli wybrać się na dłuższą wycieczkę. O ile standardowy zasięg hulajnogi elektrycznej mieści się w przedziale od 15 do 20 kilometrów, to większa kwota pozwoli na zwiększanie tego zasięgu do 30, a nawet 40 kilometrów.


W droższych egzemplarzach dostaniemy też mocniejsze ładowarki, a tym samym możliwość naładowania hulajnogi do pełna w szybszym czasie. W modelach z górnej półki znajdziemy też system KERS, czyli automatyczne odzyskiwanie energii podczas hamowania lub jazdy z górki. Zebrana w ten sposób energia jest magazynowana w akumulatorze, w celu jej późniejszego wykorzystania. KERS wydłuża więc zasięg hulajnogi lub pozwala przez dłuższy czas cieszyć się szybszą jazdą.

Amortyzacja

Domeną droższych e-pojazdów jest też amortyzacja. Amortyzacja nie tylko podnosi komfort jazdy, ale przede wszystkim zwiększa przyczepność do nawierzchni. Dzięki temu hulajnoga elektryczna z amortyzatorami lepiej się prowadzi, przyśpiesza i hamuje zarówno na drogach prostych, jak i tych nierównych. Amortyzator ma duży wpływ na komfort, ale nie bez znaczenia są koła i opony, jakie są na nie nałożone. Większej średnicy koła mają również duży wpływ na właściwości jezdne. Łatwiej pokonują przeszkody, a nierówności na drodze stają się mniej odczuwalne.


Nie bez znaczenia są opony. Do dyspozycji mamy pełne opony z tworzywa, jak i klasyczne, pompowane, z dętką. Te drugie, chociaż możemy w nich „złapać gumę”, zapewniają większy komfort. Nie tylko lepiej tłumią drgania, ale są też cichsze. Dlatego w modelach z wyższej półki, sygnowanych przez wspomnianych producentów powiązanych ze światem motosportu, znajdziemy właśnie koła o średnicy nawet 10 cali z założonymi pompowanymi oponami.

Droższe hulajnogi występują także w wersji terenowej. Są wyposażone w szersze opony z bardziej agresywnym bieżnikiem, które lepiej poradzą sobie poza drogami utwardzonymi. W teren z prawdziwego zdarzenia nie będą się nadawały, jednak bez problemu pokonają polną drogę czy leśne ścieżki z wystającymi korzeniami.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756