Poradniki Eksperta

Hulajnoga elektryczna do 3000 zł – ranking [TOP10]

 2023-05-18 

Wiele osób doceniło już hulajnogę elektryczną jako codzienny środek transportu. Inni, stojąc w korkach w samochodzie czy w autobusie, zapewne niebawem „dojrzeją” do tej zmiany. Za jazdą hulajnogami elektrycznymi przemawia wiele argumentów. Wybierając samochód, decydujesz się na drogie paliwo, stanie w korkach, a tym samym długi czas dojazdu, zaś przesiadając się na hulajnogę – otrzymujesz niezależny, ekonomiczny transport, który jest dostępny zawsze, gdy go potrzebujesz. Są pewnie osoby, które mają już doświadczenie i jeździły niejedną hulajnogą, więc wiedzą, czego oczekiwać po tego typu pojeździe. Są też jednak tacy, którzy chcą dopiero zacząć swoją przygodę z tego typu środkiem lokomocji. Na co powinieneś, wobec tego zwrócić uwagę wybierając hulajnogę elektryczną? Na mocny silnik? Pojemną baterię? Co takiego, przemawiającego za jej wyborem, posiada hulajnoga elektryczna do 3000 zł?

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Główne parametry hulajnogi elektrycznej

Do głównych parametrów e-hulajnóg należy moc silnika oraz zasięg, jaki będziemy w stanie nią pokonać. Oba parametry dają komfort jazdy. Dobrze jest nie zerkać co chwilę na licznik i sprawdzać, ile jeszcze możemy przejechać i kiedy należałoby wracać, abyśmy dojechali do celu, a nie pchali nasz pojazd. Dobrze jest także mieć zapas mocy, który pozwoli na dynamiczną jazdę, a także bez trudu pokona wszystkie wzniesienia, jakie spotkamy na naszej drodze. Teoretycznie - większa moc, to też większa prędkość, możliwa do osiągnięcia. Ta jednak jest ograniczona przepisami prawa, w celu zwiększenia bezpieczeństwa jeżdżących na tych pojazdach. Nie będziemy osiągali więc zawrotnych prędkości maksymalnych, ale z pewnością poczujesz już duże przyśpieszenie uzyskane dzięki dużej mocy silnika.


Reasumując – w cenie do 3000 zł możemy kupić hulajnogę elektryczną, która będzie wyposażona w silnik powyżej 300 watów i przejedzie bez doładowywania nawet 30 kilometrów. W tej cenie znajdziemy też modele o mocy silnika nawet 500 watów i zasięgi do 50 kilometrów.

Hulajnoga elektryczna do 3000 zł

Hulajnoga to jednak nie tylko silnik i bateria. Aby dobrze się prowadziła, musi być przemyślanie skonstruowana. Ze względu chociażby na wagę baterii nie jest to lekki pojazd. Chociaż jest niewielki, musi unieść nie tylko baterię, ale i swojego kierowcę, który może ważyć nawet 100 kilogramów. Droższe hulajnogi zbudowane są z lepszych i trwalszych materiałów. Zamiast stali do ich budowy wykorzystywane jest lżejsze i sztywniejsze aluminium. Przekłada się to nie tylko na mniejszą wagę pojazdu, ale też na jego lepsze prowadzenie. Sztywniejsza rama hulajnogi pozwala na precyzyjniejszą jazdę oraz stabilniejsze zachowanie na drodze.


Produkcją droższych modeli zajmują się firmy mające już w tej dziedzinie doświadczenie, współpracując niejednokrotnie z innymi firmami, na przykład ze świata sportu motorowego. Takie firmy wnoszą nie tylko znaną nazwę, ale także technikę, która sprawdziła się w dużych pojazdach. Hulajnogi takie mają więc bardziej przemyślaną konstrukcję, która ma wpływ na lepsze prowadzenie, lepszy układ kierowniczy i hamulcowy. Mogą posiadać amortyzację, a także rozbudowany komputer z tempomatem oraz system KERS, odzyskujący energię podczas hamowania.

Co powinna mieć hulajnoga elektryczna do 3000 zł

Pojazdy jednośladowe, które poruszają się na większych kołach, łatwiej pokonują przeszkody na drogach. Hulajnogi tradycyjne, ale również elektrycznie posiadają najczęściej jedne z najmniejszych kół wśród wszystkich pojazdów. Dla nich wpadnięcie w niewielki dołek lub próba pokonania niewielkiego krawężnika, może zakończyć się wywrotką. W hulajnodze spotykamy koła o średnicy zaledwie 5 cali, ale też dwa razy większe – 10-calowe. Jeżdżąc na tych dużych kołach mamy nie tylko większy komfort jazdy, gdyż wszystkie pęknięcia i nierówności są przez nie niemal nieodczuwalne, to jeszcze w przypadku wjechania w dziurę mamy dużo większe szanse jej pokonania bez przewrócenia się. Sama średnica to nie wszystko. Znaczenie ma też opona, jaka jest założona na koło. Hulajnoga elektryczna do 3000 zł nie będzie już wyposażona w głośne i mało komfortowe opony z tworzyw sztucznych. Tu spotkamy klasyczne, pompowane opony, które zapewniają lepsze prowadzenie i większy komfort jazdy.


Hulajnoga z tak dynamicznym silnikiem powinna mieć też dobre hamulce. W tej klasie cenowej nie tylko powinien być to mocny, niezawodny hamulec tarczowy działający na tylne koło, ale dla skuteczniejszego hamowania – także i na przednie. W modelach z tej półki hamowanie przednim kołem odbywa się przeważnie za pomocą silnika, który jest umieszczony właśnie w przednim kole. Takie hamowanie jest nie tylko efektywniejsze i bardziej skuteczne, ale także odzyskiwana jest podczas niego energia, którą doładowywane są akumulatory. Dzięki temu zwiększa nam się zasięg możliwy do przejechania. Odpowiedzialny za ten proces system KERS, o którym było już wcześniej wspomniane, przejęty został ze świata sportu, a dokładnie z Formuły 1.


Hulajnoga elektryczna do 3000 zł, jak widzimy, powinna mieć nie tylko dobry zasięg i mocny silnik, ale także mocną, przemyślaną konstrukcję, wiele elementów podnoszących przyjemność i komfort jazdy, a także ekonomikę jazdy i bezpieczeństwo.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756