Poradniki Eksperta

Jaki gramofon do 1000 zł? Ranking [TOP 10]

Gramofony przeżywają obecnie swój renesans, głównie dzięki powracającej świadomości różnic w odtwarzanym dźwięku oferowanym przez te urządzenia. Płyty winylowe to nie tylko nostalgiczny klasyk, ale także jakość, o której gdzieś po drodze zapomniano tworząc cyfrowe nagrania muzyczne. Producenci stawiają jednak na połączenie tych dwóch różnych od siebie technik odtwarzania muzyki i tworzą coraz ciekawsze rozwiązania, oferując swoim klientom możliwość skorzystania zarówno z uroków płyt winylowych, jak i cyfrowych nośników danych. Tego typu połączenia nie są już egzotycznym wyjątkiem, ale powoli stają się standardem na rynku. Jaki gramofon do 1000 zł wybrać, aby samemu przekonać się, czy takie połączenie jest istotnie warte uwagi? Nasza lista pomoże Wam w podjęciu tej decyzji.


Gramofon HYUNDAI RTC-513RIP


Hyundai stworzył urządzenie, które zdecydowanie nazwać można jednym z najbardziej wszechstronnych na rynku. Poza gramofonem z napędem paskowym, który umożliwia odtwarzanie w trzech prędkościach obrotu (33, 45, 78), RTC-513RIP posiada również odtwarzacz CD i kaset. Wbudowane radio oraz port USB umożliwiają odtwarzanie na gramofonie muzyki z jeszcze większej ilości źródeł, a także łączenie się z komputerem. Najciekawszą opcją tego modelu jest jednak funkcja RIP, dzięki której mamy możliwość zgrywania ulubionej muzyki do formatu plików mp3, bez konieczności podłączania się do komputera. Wszystko odbywa się bezprzewodowo, ale jeśli wolimy tradycyjne sposoby, możemy zgrywać muzykę również poprzez tradycyjny port USB. Wszystkim możemy sterować przy pomocy pilota.


gramofon do 1000


HYUNDAI RTC-513RIP Dane techniczne:


Pobór mocy: 6 W

Wymiary 230 x 510 x 355 mm

Prędkość obrotowa 33, 45 i 78 RPMUdogodnienia:


Odtwarzacz CD i kaset

Wbudowane radio

Funkcja RIPGramofon VICTROLA Retro VTA-270B-ESP-EU


Gramofon firmy Victrola został stworzony z myślą o przywołaniu klimatu dawnych lat do naszego domowego zacisza. Stylowa obudowa doskonale nawiązuje do czasów retro, ale w jej wnętrzu kryje się zaawansowana technika, która może zaskoczyć swoją wysoką funkcjonalnością. Gramofon posiada napęd paskowy z trzema prędkościami obrotu: 33, 45, 78. Wbudowane radio oraz odtwarzacz płyt CD i kaset pozwolą na szersze zastosowanie możliwości odtwarzania muzyki w tym konkretnym modelu. Stare nagrania sprzed lat na powrót ożywią nasze domy. Możemy podłączyć się także do urządzeń zewnętrznych poprzez Bluetooth lub wyjście audio, które z kolei oferuje możliwość podłączenia zewnętrznych zestawów audio.


gramofon do 1000


VICTROLA Retro VTA-270B-ESP-EU Dane techniczne


Wymiary 480 x 220 x 381 mm

Prędkość obrotowa 33, 45 i 78 RPM

Waga: 8,25 kgUdogodnienia:


Odtwarzacz CD i kaset

Wbudowane radio

BluetoothGramofon LENCO LS-300


Gramofon firmy Lenco to doskonały wybór dla osób ceniących sobie czysty i mocny dźwięk odtwarzanej muzyki, bez zbędnych kompromisów w postaci mało wydajnych głośników. LS-300 wyposażono w dwa oddzielne głośniki, na których możemy słuchać naszych ulubionych utworów z płyt winylowych w dwóch prędkościach obrotu: 33 i 45. Napęd paskowy zapewnia płynne działanie gramofonu, a funkcja automatycznego zatrzymania Autostop zapobiegnie uszkodzeniu płyty. LS-300 posiada również Bluetooth, pozwalając nam na odtwarzanie dźwięków z urządzeń zewnętrznych, a także sparowanie słuchawek bezprzewodowych.


gramofon do 1000


LENCO LS-300 Dane techniczne:


Pobór mocy: 24 W

Wymiary 424 x 141 x 347 mm

Prędkość obrotowa 33 i 45 RPMUdogodnienia:


Dwa zewnętrzne głośniki

Bluetooth

Funkcja AutostopGramofon MARLEY Stir it up


Marley Stir it up to gramofon minimalistyczny, dla osób szukających prostoty obsługi, ale oferujący wysoką jakość odtwarzanej muzyki. Producent tworząc ten model postawił głównie na jego prostotę, która ma podkreślić przeznaczenie urządzenia, jakim jest skupienie się wyłącznie na odtwarzaniu płyt winylowych i cieszeniu się muzyką. Napęd paskowy oraz dwie prędkości obrotu (33, 45), uzupełnia funkcja Antyskating, kompensująca siłę odśrodkową powstałą w wyniku ruchu obrotowego. Wszystko to zapewnia wyjątkową jakość dźwięku, niespotykaną w innych gramofonach. Do urządzenia możemy podłączyć głośniki zewnętrzne poprzez wyjście audio, a także słuchawki. Z tyłu znajdziemy także port USB, dzięki któremu połączymy gramofon z komputerem.


gramofon do 1000


MARLEY Stir it up Dane techniczne


Pobór mocy: 3 W

Wymiary 421 x 345 x 115 mm

Prędkość obrotowa 33 i 45 RPMUdogodnienia:


Funkcja Autoskating

Port USB

Wyjście na słuchawkiGramofon MUSE MT-112 W


Jeśli nadal zastanawiacie się jaki gramofon do 1000 zł wybrać, być może model MT-112 W okaże się strzałem w dziesiątkę. Obudowa przyjemnie łączy styl retro z nowoczesnością dzięki cyfrowemu wyświetlaczowi oraz wielu przydatnym funkcjom ukrytym w niepozornej obudowie. Napęd paskowy i trzy prędkości obrotu (33, 45, 78), zapewnią nam płynny odsłuch ulubionych płyt winylowych. Na gramofonie możemy również słuchać radia, płyt CD, a także dzięki Bluetooth i portowi USB podłączać do niego urządzenia zewnętrzne (np. słuchawki i głośniki bezprzewodowe). Ulubione utwory możemy nagrywać dzięki wbudowanemu adapterowi do formatu plików mp3.


gramofon do 1000


MUSE MT-112 W Dane techniczne:


Pobór mocy: 20 W

Wymiary 343 x 171 x 324 mm

Prędkość obrotowa 33, 45 i 78 RPMUdogodnienia:


Odtwarzacz CD

Wbudowane radio

BluetoothGramofon VICTROLA RETRO VTA-240-MAHEU


RETRO VTA-240-MAHEU od firmy Victrola to urządzenie nastawione na prostotę użytkowania i łatwe w obsłudze, nieskomplikowane funkcje. Gramofon posiada napęd paskowy oraz dwie prędkości obrotowe (33, 45), czyniąc odtwarzanie muzyki nieskomplikowaną czynnością. Stylowa obudowa, przywołująca na myśl dawne czasy, uzupełniona została nowoczesnymi rozwiązaniami, takimi jak Bluetooth (pozwala sparować z gramofonem słuchawki lub głośniki bezprzewodowe), odtwarzacz płyt CD oraz wbudowane radio. Muzyką możemy się także cieszyć poprzez podpięcie słuchawek do gniazda typu jack 3.5 mm znajdującego się z tyłu urządzenia.


gramofon do 1000


VICTROLA RETRO VTA-240-MAHEU Dane techniczne:


Prędkość obrotowa 33 i 45 RPM

Wymiary 370 x 392 x 165 mm

Waga: 6.2 kgUdogodnienia:


Odtwarzacz płyt CD

Wbudowane radio

BluetoothGramofon LENCO LBT-188 WA


Firma Lenco specjalizuje się w tworzeniu przystępnych cenowo gramofonów, dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie płyt winylowych. Nie inaczej jest z modelem LBT-188 WA, który oferuje prostotę użytkowania poprzez ograniczenie funkcji dodatkowych. Napęd paskowy pozwala na wybranie dwóch prędkości obrotowych (33, 45), przy stosunkowo niskim poborze mocy (5 W), co sprawdzi się u osób oszczędnych lub u tych, które wykorzystują gramofon wyjątkowo często. Funkcja Bluetooth pozwoli nam na odtwarzanie muzyki z urządzeń zewnętrznych, a także sparowanie słuchawek lub głośników bezprzewodowych. Możemy również połączyć gramofon z komputerem poprzez wyjście USB w celu zgrania ulubionych utworów do formatu plików mp3.


gramofon do 1000


LENCO LBT-188 WA Dane techniczne:


Pobór mocy: 5 W

Wymiary 415 x 125 x 360 mm

Prędkość obrotowa 33 i 45 RPMUdogodnienia


Bluetooth

Port USB

Możliwość zgrywania muzyki na komputerGramofon TEAC TN-175


Gramofon Teac TN-175 to doskonały wybór dla osób, które poza odtwarzaniem muzyki, pragną również posiadać stylowy dodatek do wystroju domu. Unikatowa obudowa doskonale wkomponuje się w tradycyjne, jak i nowoczesne style. Napęd paskowy pozwala na wybranie dwóch prędkości obrotowych (33, 45), a wbudowany korektor dźwięku zapewnia wysoką jakość nagrań. W modelu TN-175 zainstalowano przedwzmacniacz, który umożliwia podłączenie dowolnego zestawu głośników zewnętrznych. Automatyczne ramię powróci do pozycji wyjściowej po zakończeniu odtwarzania z płyty, zapobiegając uszkodzeniu zarówno igły, jak i płyty.


gramofon do 1000


TEAC TN-175 Dane techniczne:


Pobór mocy: 6 W

Wymiary 420 x 105 x 355 mm

Prędkość obrotowa 33, 45 RPMUdogodnienia:


Wyjście audio

Wbudowany korektor dźwięku

Funkcja automatycznego powrotu ramieniaGramofon TECHNISAT TechniPlayer LP 200


Jaki gramofon do 1000 zł możemy wybrać, aby nie martwić się o zbyt wiele skomplikowanych funkcji? Jeśli szukacie prostego w obsłudze urządzenia, TechniPlayer LP 200 doskonale się do tego nada. Napęd paskowy i dwie prędkości obrotowe (33, 45), w zupełności wystarczą, aby cieszyć się swoją ulubioną muzyką z płyt winylowych. Możemy podłączyć gramofon do komputera dzięki wbudowanemu portowi, co pozwoli nam na nagrywanie ulubionych piosenek do postaci plików mp3. Muzyką możemy cieszyć się również podpinając głośniki zewnętrzne poprzez wejście audio, które znajduje się z tyłu gramofonu.


gramofon do 1000


TECHNISAT TechniPlayer LP 200 Dane techniczne:


Wymiary 420 x 120 x 360 mm

Prędkość obrotowa 33, 45 RPM

Waga 3.6 kgUdogodnienia:


Wyjście audio

Możliwość podłączenia do komputera

Wbudowany przedwzmacniaczGramofon DENON DP-29F


Ostatni na naszej liście gramofon Denon DP-29F, doskonale wpisuje się w minimalistyczny styl urządzeń stworzonych z myślą o prostocie obsługi, przy zachowaniu wysokiej funkcjonalności. Napęd paskowy pozwala na wybranie dwóch prędkości obrotowych: 33, 45. Wbudowany przedwzmacniacz i Equalizer Phono pozwolą nam na podłączenie dowolnego zestawu audio do gramofonu. Wyjątkowo niski pobór mocy (2 W), sprawi, że model ten przypadnie do gustu osobom ceniącym oszczędność w zużyciu energii elektrycznej, ale także osobom eksploatującym gramofon w dużym stopniu.


gramofon do 1000


DENON DP-29F Dane techniczne:


Pobór mocy: 2 W

Wymiary 360 x 97 x 357 mm

Prędkość obrotowa 33, 45 RPMUdogodnienia:


Wyjście audio

Wbudowany przedwzmacniacz

Equalizer Phono


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert