Poradniki Eksperta

Telewizory 75 cali – ranking 2021


Telewizor 75-calowy ma prawie dwa metry przekątnej, więc zajmuje dużo miejsca. Jeśli chodziłeś często do kina, to w dobie pandemii, z powodzeniem zastąpi on ekran kinowy. Poniżej prezentujemy właśnie telewizory 75 cali. Ranking zawiera modele z wyższej półki, zróżnicowane cenowo, z wyświetlaczami OLED, QLED i MiniLED. Wszystkie z poszerzoną paletą barw i HDR. Jaki telewizor 75 cali kupić? Zwróć uwagę na matrycę 100/120 Hz, zapewniającą płynność ruchu w dynamicznych scenach filmów akcji, sportu i gier. Ważny jest też bardzo dobry system dźwięku, który praktycznie eliminuje konieczność korzystania z soundbara.


Telewizor SONY KE75XH9096


Ranking telewizorów 75-cali rozpoczynamy modelem marki Sony z systemem Android TV, z wyświetlaczem Triluminos oraz bezpośrednim podświetleniem, zapewniającym poszerzony zakres barw. Amatorzy filmów HDR, będą mogli skorzystać z Dolby Vision i Dolby Atmos, jak i trybu kalibracji obrazu Netflix. W szybkich scenach ruch jest płynny, a obiekty mają ostre kontury, poprzez zastosowanie funkcji X-Motion Clarity 100 Hz. W sklepie Google Play znajdziesz ponad 5000 aplikacji, a Asystent Google lub głośnik Alexa, przyspieszy wyszukiwanie informacji. System audio tworzą po dwa głośniki pełno zakresowe i wysokotonowe. Parametry złącza HDMI 2.1 umożliwiają korzystanie w pełni z nowej generacji konsol.


telewizor 75 cali ranking


SONY KE75XH9096 Dane techniczne


Przekątna 75 cali

Wyświetlacz LCD LED Triluminos

Procesor 4K HDR X1

Częstotliwość odświeżania obrazu 120 Hz

Moc wyjściowa dźwięku 2 x 10 WUdogodnienia


Platforma Android TV

Funkcje: Chromecast i Apple AirPlay

HDR: Dolby Vision, HDR10, HLG

Netflix Calibrated Mode

Łącza: Wi-Fi, BluetoothTelewizor SAMSUNG QE75Q80AA


Telewizor marki Samsung polecamy graczom. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych funkcji wymaganych w grach (FreeSync Premium Pro i Game Motion Plus), złączu HDMI 2.1 i matrycy 120 Hz, sprawdzi się on idealnie. Na tak dużym ekranie, ważne jest skalowanie obrazu z dowolnego źródła wideo do 4K, dzięki sztucznej inteligencji. Bardzo dobry kontrast, poszerzony zakres kolorów, wyraźne efekty HDR, uzyskano dzięki wyświetlaczowi QLED z dużą jasnością (Quantum HDR 1500) i bezpośrednim strefowym podświetleniem. Szeroki kąt widzenia umożliwi oglądanie widowisk sportowych w gronie przyjaciół, bez pogorszenia jakości obrazu. Dźwięk podążający za obiektem, doda realizmu dynamicznym scenom.


telewizory 75 cali ranking


SAMSUNG QE75Q80AA Dane techniczne


Przekątna 75 cali

Wyświetlacz LCD QLED

Procesor AI Quantum 4K

Częstotliwość odświeżania obrazu 120 Hz

Moc wyjściowa dźwięku 60 WUdogodnienia


Platforma Tizen

HDR: HDR10+, HLG

Asystent Google

Tryb Ambient+

Łącza: Wi-Fi, BluetoothTelewizor LG 77C12LA


Telewizory 75 cali – ranking wykracza jednak poza te ramy i prezentuje 77-calowy telewizor z wyświetlaczem OLED. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji, regulacja obrazu i dźwięku odbywa się w nim automatycznie. Idealna czerń, wzorcowe odwzorowania barw oraz funkcja Filmmaker Mode, zachowują wierność kinowego oryginału. Zastosowanie technologii G-Sync i AMD FreeSync wraz z HDMI 2.1, zapewniają synchronizację obrazu i płynność gier, nawet w 4K/120 Hz. Nowy pilot z asystentem głosowym i funkcją Magic Tap, ułatwia wyszukiwane informacji w Internecie i konfigurację telewizora ze smartfonem. Ekran jest bezpieczny dla wzroku, dzięki braku migotania i zmniejszonej emisji niebieskiego światła.


telewizor 75 cali ranking


LG 77C12LA Dane techniczne


Przekątna 77 cali

Wyświetlacz OLED

Procesor alfa 9 Gen 4 AI 4K

Częstotliwość odświeżania obrazu 100 Hz

Moc wyjściowa dźwięku 4 x 10 WUdogodnienia


Platforma webOS

Asystent Google

Dolby Atmos

HDR: Dolby Vision, HDR10, HLG

Grafika gier HGiGTelewizor SONY KE75XH8096BAEP


Jeśli szukasz tańszego uniwersalnego telewizora marki Sony z poszerzonym zakresem barw (wyświetlacz Triluminos), to opisywany model spełni twoje oczekiwania. Płynność dynamicznych scen w filmach, czy widowiskach sportowych, kontroluje funkcja MotionFlow XR400, a dynamikę obrazu i dźwięku, zwiększają systemy Dolby Vision i Dolby Atmos. Lubisz korzystać z aplikacji z grami, filmami i muzyką? Sklep Google Play, jest ich prawie nieograniczonym źródłem. Korzystając natomiast z wyszukiwania głosowego (Asystent Google), unikniesz męczącego wpisywania poleceń. Te wszystkie funkcje posiadają telewizory 75 cali. Ranking nie mógł zatem pominąć modelu marki Sony.


telewizor 75 cali ranking


SONY KE75XH8096BAEP Dane techniczne


Przekątna 75 cali

Wyświetlacz Triluminos

Procesor 4K HDR X1

Częstotliwość odświeżania obrazu 50 Hz

Moc wyjściowa dźwięku 2 x 10 WUdogodnienia


Platforma Android TV

Chromecast

HDR: Dolby Vision, HDR10, HLG

Dolby Atmos

Łącza: Wi-Fi, BluetoothTelewizor SAMSUNG QE75Q77A


Kolejny, tańszy model firmy Samsung z wyświetlaczem QLED Dual LED, ma nieznacznie mniejszą jasność obrazu. Funkcja „Adaptacji obrazu”, uwzględnia jasność oświetlenia w pokoju. Telewizor polecamy do filmów, sportu i gier (HDMI 2.1). Zaawansowany upłynniacz ruchu, niezależnie od rodzaju wideo: gra lub film, kontroluje płynność ruchu. Nowy wrażeń, dostarczy dźwięk podążający za obiektem (wersja Lite). Jeśli jesteś graczem, korzystaj z automatycznego trybu gry (brak opóźnień i natychmiastowa reakcja). Przy pomocy funkcji Multi View, możesz oglądać obrazy z różnych źródeł, w tym ze smartfona.


telewizor 75 cali ranking


SAMSUNG QE75Q77A Dane techniczne


Przekątna 75 cali

Wyświetlacz QLED

Procesor AI Quantum 4K

Częstotliwość odświeżania obrazu 120 Hz

Moc wyjściowa dźwięku 2 x 10 WUdogodnienia


Platforma Tizen

Panel gracza

Łącza: Wi-Fi, Bluetooth

HDR: HDR10+, HLG

Tryb Ambient+Telewizor SAMSUNG QE75QN91A


Ranking telewizorów 75 cali, zamyka najnowszy Samsung Neo QLED, z wyświetlaczem z bezpośrednim strefowym podświetleniem miniLED. Jakość obrazu charakteryzuje się bardzo dobrym kontrastem, poziomem czerni i dużą jasnością (Neo Qunatum HDR 2000), co zwiększa szczegółowość efektów HDR. Telewizor polecamy do filmów, sportu i gier. Doskonały upłynniacz ruchu dla gier 120 Hz 4K, docenią głównie gracze. Dźwięk podążający za obiektem, to dodatkowy walor. Za pomocą funkcji „Dotknij i wyświetl”, szybko wyświetlisz treści z telefonu na bardzo dużym ekranie.


telewizor 75 cali ranking


SAMSUNG QLED QE75QN91A Dane techniczne


Przekątna 75 cali

Wyświetlacz Neo QLED

Procesor AI Neo Quantum 4K

Częstotliwość odświeżania obrazu 120 Hz

Moc wyjściowa dźwięku 60 WUdogodnienia


Platforma Tizen

Panel gracza

Łącza: Wi-Fi, Bluetooth

HDR: HDR10+, HLG

Tryb Ambient+


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert