Poradniki Eksperta

Montaż piekarnika do zabudowy – instrukcja


Meble do zabudowy to najlepsze rozwiązanie, na funkcjonalne wykorzystanie powierzchni kuchni. Bez względu na to, czy pomieszczenie jest duże czy małe, właściwe zaplanowanie układu ma znaczenie. Jak wygląda montaż piekarnika do zabudowy? Gdzie go zainstalować? Udzielamy praktycznych porad!montaż piekarnika do zabudowy


Kuchnia do zabudowy – kilka podstawowych informacji


Dopiero planujesz zabudowę kuchenną? To dobry moment, na wybór urządzeń AGD oraz zaplanowanie układu. W tej drugiej kwestii, na pewno pomoże Ci projektant mebli, który ma duże doświadczenie i jest w stanie zaproponować praktyczne rozwiązania dla Twojej przestrzeni. Wybór sprzętu AGD powinieneś uzależnić od kilku czynników. Podstawowymi są budżet oraz potrzeby, na które musi odpowiedzieć każde z urządzeń. Oferta piekarników do zabudowy jest dość spora, więc na pewno wybierzesz sprzęt odpowiadający Twoim potrzebom. Ważne, abyś wybrał dany model przed planowaniem zabudowy kuchennej. Nie musisz kupować urządzeń od razu, ale powinieneś znać ich wymiary. Dzięki temu, osoba projektująca meble, będzie mogła przygotować projekt, który zostanie wysłany do realizacji. Piekarniki (ale także i inne urządzenia) mogą posiadać różne wymiary, a sprzęt wybierać musisz ze względu na funkcje i cenę, a nie przyjęte z góry rozmiary.


Zanim przyjdzie do Ciebie osoba projektująca zabudowę kuchenną, możesz przemyśleć układ samodzielnie. Pamiętaj, że piekarnik nie może znajdować się w okolicy lodówki. Wzrost temperatury w jej otoczeniu, może wymusić intensywniejszą pracę jej samej, a co za tym idzie – większe zużycie energii elektrycznej. Tradycyjnym rozwiązaniem jest montaż piekarnika do zabudowy pod płytą grzewczą. W ten sposób, w jednym punkcie zabudowy będziesz mieć dostęp do obydwu urządzeń, służących do przygotowywania posiłków. Coraz częściej piekarniki montowane są ponad linią blatu, w segmencie słupkowym. Na pewno ułatwia to wkładanie i wyciąganie potraw. Uniemożliwisz w ten sposób również dostęp dzieci do urządzenia.


Bardzo ważne jest także zaplanowanie sieci elektrycznej w kuchni. Powinieneś się tym zająć przed jej montażem. Piekarnik jest urządzeniem, które powinno być podłączone do osobnego, pojedynczego gniazdka. Ta sama zasada dotyczy płyty grzewczej. Są to urządzenia o dużej mocy, cechujące się większym zapotrzebowaniem energetycznym. Osoba projektująca zabudowę kuchenną, pomoże wskazać właściwą wysokość montażu gniazdka. Rozprowadzenie nitek sieci elektrycznej wymaga podstawowej wiedzy technicznej i kilku narzędzi. Na pewno przyda się młot udarowy, który umożliwi zrobienie korytek na przewody. Będziesz także potrzebował szczypców do przewodów, nożyka, puszek montażowych, złączek do przewodów oraz samych kabli o odpowiedniej długości. Jeśli nie masz doświadczenia z pracą przy prądzie elektrycznym, poproś o pomoc fachowca lub kogoś bardziej doświadczanego. W przypadku samodzielnych prac, pamiętaj o wyłączeniu bezpiecznikiem prądu w kuchni. Możesz to zrobić w całym mieszkaniu, jeśli masz obawy.Jak zamontować piekarnik do zabudowy?


Możesz to zrobić samodzielnie lub zlecić montaż osobom składającym zabudowę kuchenną. Bardzo często taka usługa jest wykonywana w cenie mebli kuchennych. Jeśli z jakiegoś powodu musisz zrobić to samodzielnie, to na pewno zastanawiasz się, jak podłączyć piekarnik do zabudowy i czy jest to trudne. O dziwo, nie! Najtrudniejszy etap, czyli przystosowanie sieci energetycznej masz już za sobą. Teraz musisz jedynie wpiąć wtyczkę urządzenia do gniazdka, a następnie wsunąć urządzenie we wnękę mebli. Warto poprosić o pomoc drugą osobę, gdyż piekarnik nie należy do najlżejszych sprzętów. Jeśli urządzenie będzie już na miejscu, koniecznie pamiętaj o przykręceniu go do mebli. Otwórz drzwi piekarnika, a po bokach zauważysz otwory służące do montażu. W tym celu użyj wkrętów i wkrętarki. Ustaw powolne obroty, aby nie uszkodzić płyty meblowej. Nie dokręcaj piekarnika do końca – „złap” go wszystkimi wkrętami, wyrównaj i dopiero wtedy dokręć.


Montaż piekarnika do zabudowy i instalacja przez serwisantów Media Expert


Jeśli nie chcesz dokonywać montażu samodzielnie lub szkoda Ci na to czasu, możesz zlecić taką usługę naszym specjalistom. Kupując u nas piekarnik, możesz wykupić także jego montaż. Cena obejmuje między innymi montaż w przygotowanym wcześniej miejscu, usunięcie wszelkich zabezpieczeń, podłączenie do sieci oraz uruchomienie urządzenia. Pierwsze włączenie piekarnika jest także okazją do szybkiego instruktażu, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas na poznawanie konkretnych przycisków. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą urządzeń dostępnych w naszych sklepach oraz skorzystania z usług naszego serwisu.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert