Poradniki Eksperta

Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm do 2000 zł [TOP10]

 2023-05-24 

Zmywarki stanowią bardzo szeroką grupę asortymentową. Wybór odpowiedniego dla nas modelu, wcale nie jest prosty. Producenci prześcigają się w coraz to nowszych systemach i funkcjonalnościach, których zadaniem jest nie tylko mycie i dezynfekcja naczyń, ale również energooszczędność. Wśród tych sprzętów dostępne są modele z innowacyjnym systemem automatycznego dozowania detergentów, higienicznymi funkcjami parowymi, energooszczędnymi silnikami inwerterowym, a także z praktycznym programem połowy załadunku. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając zmywarkę do naczyń? Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm do 2 000 zł, który prezentuje 10 wartych uwagi modeli, z pewnością będzie pomocny w wyborze odpowiedniego sprzętu.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

9.5 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.0 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

8.5 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Panel sterowania w zmywarce do zabudowy

Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm do 2000 zł zawiera urządzenia z odkrytym lub zintegrowanym panelem sterowania. Wybór konstrukcji panelu zależy w głównej mierze od oczekiwań estetycznych użytkownika i jego preferencji w zakresie sposobu obsługi sprzętu. Zmywarka do zabudowy będzie się doskonale komponować z kuchennymi meblami. Jeśli wybierzemy urządzenie ze zintegrowanym panelem sterowania, będzie niewidoczna dla otoczenia. W tych konstrukcjach panel sterowania jest funkcjonalnie ukryty w górnej krawędzi drzwi zmywarki.


Urządzenia z odkrytym panelem sterowania, wymagają odpowiedniego przycięcia i umiejscowienia płyty meblowej na froncie w taki sposób, aby sterowanie zmywarką było jak najbardziej komfortowe. Obie konstrukcje mogą być wyposażone w nowoczesne systemy i funkcje, które wspomagają energooszczędność, cicho pracują, są intuicyjne w obsłudze, a przede wszystkim skuteczne w zmywaniu naczyń.

Wyposażenie komory zmywania

Zmywarki o szerokości 60 cm wyposażone są zwykle w dwa duże kosze. Górny kosz służy do mycia szklanek, słoików i mniejszych pojemników, a dolny do naczyń, które mają większe gabaryty, jak np. garnki, czy patelnie. Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm do 2000 zł zawiera również urządzenia, które wyposażone są w specjalne strefy do bezpiecznego mycia kieliszków. W dolnym koszu umiejscowione są wtedy gumowe elementy, które zapobiegają przesuwaniu się nawet najbardziej kruchych kieliszków, takich jak te do białego wina, czy do szampana. Pojemność zmywarki można w pewien sposób powiększyć, jeśli kosze posiadają system regulacji. Wśród nowoczesnych modeli zmywarek, taki system jest standardem, a producenci umieszczają tę informację na opakowaniu w widocznym miejscu.

Specjalne miejsce na sztućce

Ważnym miejscem w komorze zmywania jest strefa zmywania sztućców. W większości modeli jest nią koszyk umieszczany w wyznaczonym miejscu w dolnym koszu na naczynia. Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm do 2000 zł zawiera również modele z praktyczną szufladą na sztućce. Jest to dodatkowa, trzecia strefa zmywania. Szuflada zwykle jest umiejscowiona na samej górze komory zmywania, czyli nad górnym koszem. Ma specjalne przegródki, w których w sposób uporządkowany można umieścić łyżki, widelce i noże. Co więcej, w szufladzie tej z powodzeniem można bezpiecznie zmywać również mniejsze pojemniki, a także filiżanki do kawy i spodeczki.


Dla wygody i powiększenia przestrzeni zmywania, szufladę na sztućce można w razie potrzeb wyjąć ze zmywarki. Taki zabieg sprawia, że w górnym koszu zmywarki można umyć naczynia o niestandardowych kształtach i wymiarach.

Oszczędność energii elektrycznej i wody

Dobra zmywarka to taka, która nie tylko skutecznie zmywa naczynia, ale robi to przede wszystkim oszczędnie. Oszczędności mogą dotyczyć wody, energii elektrycznej, czasu, a także zużytych detergentów. Na energooszczędność zmywarki mają wpływ zastosowane innowacyjne systemy, o które warto pytać sprzedawcę. Wśród nich należy wymienić np. możliwość podłączenia zmywarki do ciepłej wody. Taki zabieg sprawia, że urządzenie pobiera mniej energii, która byłaby potrzebna do podgrzania wody.


Kolejną ważną kwestią, jest program połowy załadunku, który umożliwia zmywanie niewielkiej ilości naczyń w proporcjonalnie mniejszej ilości wody i w krótszym czasie. Na uwagę zasługuje też specjalny program Eco, podczas którego cykl trwa dłużej, ale za to nieznacznie nagrzewa wodę, co oszczędza energię elektryczną. Wydłużony czas zmywania zapewnia czystość naczyń. Energooszczędne zmywarki to również te, które są wyposażone w innowacyjne silniki inwerterowe, które wytwarzają energię przy pomocy specjalnych magnesów. Ich dodatkową zaletą jest bardzo cicha praca.

Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm do 2000 zł - sprawdź wyposażenie

Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm do 2000 zł zawiera modele wyposażone w praktyczny program połowy załadunku. W wypadku zmywarek pełnogabarytowych, jest on bardzo pożądaną przez użytkowników funkcjonalnością. Zmywarka z takim programem nie musi zostać załadowana po brzegi, aby energooszczędnie umyć naczynia. Warto równie wyposażyć się w dodatkowe akcesoria do zmywarek, które ułatwią korzystanie ze zmywarki. Wystarczy, że zapełnimy jej część i uruchomimy program o nazwie połowa załadunku. Wtedy urządzenie dobierze odpowiednią ilość wody i czas do mniejszej ilości naczyń. W wypadku zmywarek wyposażonych dodatkowo w system automatycznego dozowania detergentów, również one zostaną proporcjonalnie dobrane do tego programu.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756