Poradniki Eksperta

Żelazko - ranking produktów [TOP 10]

Żelazko to jedno z najpopularniejszych urządzeń małego AGD w naszych domach. Można je spotkać w każdym „m-ileś”, każda rodzina też z niego korzysta – niezależnie od tego czy kochasz idealnie wyprasowaną odzież oraz pościel, czy też prasujesz tylko czasami i robisz to z niezbyt wielką chęcią. Być może wolisz zaawansowany model, a może interesuje Cię najprostsze żelazko. Ranking, który przygotowaliśmy, zawiera urządzenia z różnych półek cenowych i o różnych parametrach. Jeśli nie wiesz, jakie żelazko wybrać, to poniższe zestawienie pozwoli Ci wybrać ten odpowiedni, a być może również całkiem odmieni Twoje podejście do kwestii prasowania. Sprawdź nasz ranking żelazek!


Żelazko PHILIPS GC2998/80


Jest kilka cech, którymi powinno odznaczać się dobre żelazko. Są to duża moc, zapewniająca szybkie nagrzewanie i utrzymywanie stałej temperatury, poręczność, lekkość i wygodna konstrukcja, a także rozwiązania podnoszące efektywność prasowania: wyrzut pary i spryskiwacz. Model Philips GC2998/80 spełnia wszystkie te parametry. Ma moc 2400 W, dzięki czemu nagrzewa się w kilkanaście sekund. Wyposażony jest w spryskiwacz, ciągły strumień pary, a także wyrzut pary, które pomagają rozprasować nawet najoporniejsze zagniecenia. Zaletą jest duży zbiornik na wodę, którego nie trzeba co chwilę uzupełniać. To urządzenie wytrzymałe i bezpieczne w użytkowaniu.


Żelazko PHILIPS GC2998/80


PHILIPS GC2998/80 Dane techniczne


Moc: 2400 W

Uderzenie pary: 170 g

Strumień pary: 45 g/min

Zbiornik na wodę: 320 ml

Stopa SteamGlideUdogodnienia


Blokada kapania

Funkcja odkamieniania Calc-Clean

Duży otwór wlewowy

Spryskiwacz

Automatyczne wyłączanieŻelazko PHILIPS GC5039/30


Jeśli szukasz urządzenia, które przenosi prasowanie na wyższy poziom i nie interesuje Cię zwykłe żelazko, ranking niniejszy uwzględnia i takie z najwyższej półki. Model GC5039/30 Azur Elite to najwyższy model w ofercie marki Philips. Zastosowano w nim technologię OptimalTEMP, która zabezpiecza prasowaną odzież przed przypaleniem, ale przede wszystkim sprawia, że nie musisz regulować temperatury! Po prostu prasujesz wszystko – od dżinsu po jedwab. Kolejnym rozwiązaniem jest DynamiQ, czyli inteligentne automatyczne uwalnianie pary. Żelazko wykrywa ruch i dopasowuje jej ilość, by dokładniej prasować. Jeśli prasujesz wolniej – wyrzut pary jest większy. Cechą wyróżniającą model GC5039/30 jest jonizacja pary.


Żelazko PHILIPS GC5039/30


PHILIPS GC5039/30 Dane techniczne


Moc: 3000 W

Uderzenie pary: 260 g

Strumień pary: 75 g/min

Zbiornik na wodę: 350 ml

Stopa SteamGlide AdvancedUdogodnienia


Blokada kapania

System odkamieniania Quick Calc Release

Czujnik DynamiQ

Jonizacja pary

Technologia OptimalTempŻelazko TEFAL Easygliss FV3970


Silną stroną żelazka Tefal Easygliss FV3970 jest stopa Durilium Airglide, która delikatnie przesuwa się po tkaninie, dzięki czemu prasowanie jest wygodniejsze i odbywa się bez wysiłku. Odznacza się ona dużą wytrzymałością na zadrapania, dając nam pewność efektywnego prasowania przez wiele lat. Model Easygliss FV3970 ma wszystko, czego oczekujemy od dobrego żelazka: wytwarzanie pary, wysoką moc, zabezpieczenie przed kapaniem oraz automatyczne wyłączenie zarówno w przypadku zakończenia pracy, jak i przewrócenia. Patrząc na te wszystkie rozwiązania możemy dojść do wniosku, że cena jest dodatkowym atutem prezentowanego modelu.


Żelazko TEFAL Easygliss FV3970


TEFAL Easygliss FV3970 Dane techniczne


Moc: 2400 W

Uderzenie pary: 150 g

Strumień pary: 35 g/min

Zbiornik na wodę: 350 ml

Stopa Durilium AirglideUdogodnienia


Blokada kapania

Automatyczne wyłączanie

System antywapienny

Duży otwór wlewowy

Wyprofilowana końcówka stopyŻelazko PHILIPS GC2678/30


Jest to żelazko ze średniej półki cenowej, które oprócz podstawowych funkcji, takich jak spryskiwacz czy blokada kapania, zawiera też kilka ciekawych rozwiązań, które znacznie ułatwiają i przyspieszają prasowanie, a także dają użytkownikowi poczucie bezpiecznego prasowania. Moc 2400 W skraca czas nagrzewania, co znacznie ogranicza stratę czasu. Dużą zaletą modelu Philips GC678/30 jest prasowanie w pionie, co przydaje się, kiedy chcemy szybko odświeżyć lub wygładzić odzież. Ważne cechy to: obrotowy przewód i duży zbiornik na wodę.


Żelazko PHILIPS GC2678/30


PHILIPS GC2678/30 Dane techniczne


Moc: 2400 W

Uderzenie pary: 190 g

Strumień pary: 40 g/min

Zbiornik na wodę: 300 ml

Przewód: 2 mUdogodnienia


Blokada kapania

Automatyczne wyłączanie

System antywapienny

Obrotowy przewód

Duży otwór wlewowyŻelazko OPTIMUM ZL-0160


Jeśli często podróżujesz, z pewnością przyda Ci się takie żelazko. Ranking uwzględnia ten model, gdyż jest to praktyczne i funkcjonalne żelazko turystyczne. Optimum ZL-0160 jest dla osób, które lubią mieć w podróży własne żelazko. To poręczny, małogabarytowy sprzęt o podstawowych funkcjach, takich jak zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz płynna regulacja temperatury. Składana rączka sprawia, że urządzenie łatwo zmieści się w każdym bagażu. Warto zauważyć też możliwość prasowania z parą, która w modelach turystycznych spotykana jest rzadko.


Żelazko OPTIMUM ZL-0160


OPTIMUM ZL-0160 Dane techniczne


Moc: do 871 W

Płynna regulacja temperatury

Stalowa stopa

Przezroczysty zbiornik na wodę

Waga: 550 gUdogodnienia


Długi przewód

Funkcja pary

Składany uchwyt

Lampka kontrolna

Zamykany otwór wlewowyŻelazko TEFAL Ultragliss FV4913


Ultragliss FV4913 to kolejne w naszym zestawieniu żelazko marki Tefal. Odznacza się ono innowacyjną, ulepszoną konstrukcją stopy Durillium Airglide, w której otwory umieszczone są po bokach, na czubku oraz pośrodku. Taki rozkład umożliwia jeszcze lepszą dystrybucję pary i tym samym lepsze, łatwiejsze prasowanie. Żelazko wyposażone jest w zabezpieczenie przeciw kapaniu, wyrzut pary oraz system antywapienny. Na uwagę zasługuje także funkcja eco. Żelazko jest ergonomiczne i pewnie leży w dłoni. Zaprojektowane, by działać przez lata bez ryzyka przypalenia czy pobrudzenia prasowanych tkanin.


Żelazko TEFAL Ultragliss FV4913


TEFAL Ultragliss FV4913 Dane techniczne


Moc: 2500 W

Uderzenie pary: 150 g

Strumień pary: 40 g/min

Zbiornik na wodę: 270 ml

Stopa DuriliumUdogodnienia


Blokada kapania

Regulacja strumienia pary

Pionowy wyrzut pary

Funkcja eco

SamooczyszczanieŻelazko CLATRONIC DB 3705


Żelazko DB 3705 marki Clatronic to model wart uwagi, jeśli jesteś jednym z tych użytkowników, zdaniem których żelazko ma po prostu dobrze prasować bez nadmiaru funkcji. Tu zawiera się wszystko, czego potrzebujesz: możliwość prasowania na sucho i z parą, funkcja samooczyszczania, blokada kapania oraz filtr przeciw kamieniowi. Na uwagę zasługuje wysoka moc – 2600 W, dzięki której żelazko nagrzewa się szybko i pozwala dobrze rozprasować wszelkie zagniecenia.


Żelazko CLATRONIC DB 3705


CLATRONIC DB 3705 Dane techniczne


Moc: 2600 W

Kolor: różowo-biały

Zbiornik na wodę: 380 ml

40 dysz pary

Waga: 1,2 kgUdogodnienia


Blokada kapania

Cztery stopnie mocy pary

Pionowy wyrzut pary

Spryskiwacz

SamooczyszczanieŻelazko PHILIPS GC4938/20


Jest to kolejny w naszym rankingu model marki Philips. GC4938/20 to urządzenie z innowacyjną stopą SteamGlide Plus oraz wysokimi parametrami wyrzutu pary. Moc na poziomie 3000 W zapewnia szybkie nagrzewanie, a technologia OptimalTEMP pozwala prasować bez konieczności regulacji temperatury. Na uwagę zasługuje wyjątkowo długi przewód – to aż 3 metry. Poza tym, urządzenie wyposażone jest we wszystkie funkcje, spotykane w nowoczesnych żelazkach, takie jak: blokada kapania, usuwanie kamienia, czy możliwość prasowania w pionie.


Żelazko PHILIPS GC4938/20


PHILIPS GC4938/20 Dane techniczne


Moc: 3000 W

Uderzenie pary: 240 g

Strumień pary: 55 g/min

Zbiornik na wodę: 330 ml

Przewód: 3 mUdogodnienia


Blokada kapania

Automatyczne wyłączanie

System odkamieniania Quick Calc Release

Prasowanie w pionie

OptimalTempŻelazko BRAUN SI9188EBK


Braun to kolejna marka, która ma w swojej ofercie żelazka pracujące z jedną, stałą temperaturą. Model SI9188EBK nie wymaga regulacji, dzięki zastosowanej w nim technologii iCareTech Smart Textile Protector. Żelazko cały czas utrzymuje tę samą temperaturę, więc nie ma konieczności czekania na schłodzenie lub nagrzanie w przypadku prasowania różnych tkanin. Prawdziwym wyróżnikiem jest stopa 3D FreeGlide - jej zaokrąglone krawędzie i ścięte brzegi, dzięki którym żelazko sunie lekko w każdym kierunku, bez marszczenia tkaniny i ryzyka tworzenia zagnieceń.


Żelazko BRAUN SI9188EBK


BRAUN SI9188EBK Dane techniczne


Moc: 2800 W

Uderzenie pary: 230 g

Strumień pary: 50 g/min

Zbiornik na wodę: 350 ml

Przewód: 2,5 mUdogodnienia


Blokada kapania

Automatyczne wyłączanie

System antywapienny

Samooczyszczanie

iCareTech Smart Textile ProtectorŻelazko BOSCH TDA 3028210


Model TDA 3028210 marki Bosch odznacza zarówno wysoka moc 2800 W, zapewniająca szybkie nagrzewanie się, jak i przydatne funkcje prasowania z parą: silne uderzenie oraz stały wyrzut pary. Zaletą urządzenia jest potrójne zabezpieczenie przed kamieniem. 3AntiCalc to funkcja samooczyszczania oraz system mechanicznego czyszczenia, zmiękczania wody i odkamieniania. Mocną stroną jest także stopa CeraniumGlisseé z systemem dystrybucji pary profilowana tak, by lekko przesuwać się po tkaninach.


Żelazko BOSCH TDA 3028210


BOSCH TDA 3028210 Dane techniczne


Moc: 2800 W

Uderzenie pary: 180 g

Strumień pary: 40 g/min

Zbiornik na wodę: 320 ml

Przewód: 2 mUdogodnienia


Blokada kapania

Automatyczne wyłączanie

3AntiCalc

5 stopni mocy pary

Klamerka


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert