Poradniki Eksperta

Żelazko - ranking produktów [TOP 10]

 2022-11-22 

Żelazko jest jednym z najpotrzebniejszych sprzętów w domu i regularnie używa go większość z nas – nawet jeśli za tym nie przepadamy. Co decyduje o tym, że prasowanie jest komfortowe i przyjemne? Przede wszystkim szybkie i równomierne rozgrzewanie się stopy, łatwa regulacja temperatury oraz możliwość zastosowania uderzenia pary. Wybierając sprzęt dla siebie, warto zwrócić uwagę także na długość przewodu, lekkość urządzenia oraz szereg innych aspektów, którymi powinno odznaczać się dobre żelazko. Ranking, który przygotowaliśmy, zawiera dziesięć modeli wartych uwagi. Omawiamy tu ważne cechy sprzętów, a także ich plusy i minusy. Sprawdź, jakie żelazko kupić, by prasować szybko i bezproblemowo.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Moc na poziomie 2 500 wat

Regulacja strumienia pary

Automatyczne wyłączanie

Pionowy wyrzut pary

Brak wyświetlacza LCD

Nasz ranking żelazek otwiera model Easygliss Plus FV5735 marki Tefal. Urządzenie to ma moc 2 500 wat i wyposażone jest w szereg rozwiązań ułatwiających prasowanie. Stałe wytwarzanie pary na poziomie 45 g/minutę oraz wyrzut pary 220 g dokładnie rozprostowują włókna tkaniny. Duży otwór zbiornika wody, ułatwia uzupełnianie. Zaletą żelazka jest wytrzymała stopa Durilium Aurglide, która delikatnie przesuwa się po tkaninie, a do tego jest odporna na zarysowania. Tym, co jest niezwykle ważne dla długiej żywotności żelazka, jest system odkamieniania, którego nie zabrakło także w tym modelu.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Wysoka moc urządzenia

Automatyczne wyłączanie

Szybkie nagrzewanie

Pionowy wyrzut pary

Brak wyświetlacza LCD

Żelazko Götze & Jensen IG750 charakteryzują: wysoka moc 3 000 wat, duży zbiornik na wodę, blokada kapania oraz długi przewód zasilający. Sprzęt ma funkcje parowe z wytwarzaniem pary na poziomie 35 g/minutę oraz wyrzutem pary 195 g. Przydatnymi rozwiązaniami, które gwarantują bezpieczne użytkowanie, są: automatyczne wyłączenie po 30 sekundach w przypadku pozostawienia poziomo, a także po 8 minutach pozostawienia urządzenia w bezczynności. Przewód ma aż trzy metry długości i zakończony jest obrotowym mocowaniem, dzięki czemu prasowanie będzie komfortowe. Ceramiczna stopa cechuje się dużą odpornością na zarysowania, a do tego odznacza się dobrym ślizgiem, dzięki czemu żelazko łatwo prowadzi się po tkaninie.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Moc na poziomie 2 400 wat

Automatyczne wyłączanie

Zaawansowany kształt stopy

Pionowy wyrzut pary

Brak wyświetlacza LCD

Model Performer Plus GC4552/00 marki Philips ma wszystko to, czego potrzebuje dobre żelazko. Ranking obejmuje ten model ze względu na zaawansowaną stopę StemGlide, która gładko przesuwa się po każdym typie materiału. Jej specjalny kształt sprawia, że możliwe jest prasowanie nawet w zakamarkach i trudno dostępnych miejscach. Na uwagę zasługuje wytwarzanie pary na poziomie 45 g/minutę oraz silne uderzenie pary – 210 g. Żelazko wyposażone jest w funkcję odkamieniania, co zwiększa żywotność sprzętu. Blokada kapania oraz automatyczne wyłączanie sprawiają, że użytkowanie tego modelu jest bezpieczne i komfortowe.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Moc na poziomie 2 800 wat

Automatyczny dobór temperatury i strumienia pary

Lejek ułatwiający uzupełnianie wody

Długi przewód

Brak wyświetlacza LCD

Model E8SI1-8EGM marki Electrolux wyróżnia się wysokim wytwarzaniem pary na poziomie aż 50 g/minutę i dodatkowym uderzeniem pary w wysokości 250 g/minutę. Jednak najważniejszą cechą tego modelu, jest automatyczny dobór parametrów pracy do prasowanego materiału. Żelazko wyposażone jest w rozwiązanie PrecisionCare, które pomaga dobrać temperaturę oraz wytwarzanie pary do rodzaju tkaniny. Wyróżnikiem jest także specjalny program do prasowania odzieży outdoroowej. W urządzeniu zastosowano potrójny system czyszczący i zmiękczający wodę, dzięki czemu sprzęt na długo zachowuje swoją żywotność.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Wysoki wyrzut pary – 80 g/min.

Funkcja OptimalTemp

Automatyczne wyłączanie

Pionowy wyrzut pary

Brak wyświetlacza LCD

Nasz ranking żelazek obejmuje również model Azur 8000 Series DST8041/80 marki Philips, którego najważniejszą cechą jest funkcja OptimalTemp, czyli automatyczny dobór temperatury do prasowanej tkaniny. Ponadto, urządzenie ocenia intensywność ruchów i do nich dopasowuje wyrzut pary. Dzięki temu, nie trzeba wcześniej sortować prania, czy też regulować temperatury w trakcie prasowania. To sprawia, że prasowanie jest łatwiejsze i szybsze. Poza tym, żelazko ma wszystko, co powinien mieć dobry sprzęt: system antywapienny, blokadę kapania, automatyczne wyłączanie, zabezpieczenie przed przegrzaniem, czy funkcję pionowego wyrzutu pary.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Wysoka siła wyrzutu pary

Automatyczne wyłączanie

Tryb Eco

Pionowy wyrzut pary

Brak automatycznego wyboru temperatury

Żelazko Ultragliss Plus FV6840 marki Tefal, cechują: moc 2 800 wat, wytrzymała stopa Durilium AirGlide, wytwarzanie pary oraz wyrzut pary na wysokim poziomie – odpowiednio 50 i 260 g/minutę. Tym, co wyróżnia ten model, jest tryb Eco, ograniczający zużycie prądu o 20 procent, przy zachowaniu doskonałych efektów prasowania. Inne przydatne funkcje tego żelazka, to: szufladka Calc Colelector, która ułatwia usuwanie nagromadzonego kamienia, blokada kapania, zabezpieczająca tkaniny, pionowy wyrzut pary, a także klasyczne rozwiązania, jak regulacja strumienia pary oraz spryskiwacz. Nie mogło zabraknąć również zabezpieczenia, w postaci automatycznego wyłączania.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Kilka trybów pracy

Bardzo wysoki poziom wytwarzania i wyrzutu pary

System odkamieniania Calc Guard

Sterowanie przyciskami

Brak klasycznej regulacji temperatury

Jeśli prasowanie z użyciem pary jest tym, na co najbardziej zwracasz uwagę przy wyborze żelazka, koniecznie spójrz na model SPA9230C Future Iron marki Beko. Cechuje go wytwarzanie pary na niezwykle wysokim poziomie 63 g/minutę oraz uderzenie pary aż 280 g/minutę. Jest to innowacyjny model z czujnikiem ruchu, który dopasowuje poziom wytwarzania pary do prędkości prasowania. Zamiast typowego sterowania pokrętłem, to żelazko sterowane jest przyciskami temperatury i pary. Tym, co dodatkowo je wyróżnia, jest zastosowanie kilku trybów pracy: Eco, Max, Turbo, a także Smart, optymalny dla wszystkich rodzajów tkanin. To innowacyjne rozwiązanie sprawia, że prasowanie jest szybkie, wydajne i bezpieczne dla bielizny.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Wysoka moc

Regulacja strumienia pary

Automatyczne wyłączanie

Pionowy wyrzut pary

Brak wyświetlacza LCD

Żelazko Ultimate Pure FV9835, to kolejny model z rodziny Tefal, który znalazł się w tym zestawieniu. Jest to sprzęt dla fanów tradycyjnych żelazek parowych z regulacją temperatury i wysokości strumienia pary. Dzięki stopie Durilium AirGlide Autoclean, urządzenie gładko przesuwa się po tkaninach, jest lekkie, łatwe w prowadzeniu i ma duży otwór, ułatwiający uzupełnianie zbiornika na wodę. Żelazko wyposażone jest w liczne przydatne rozwiązania, takie jak: funkcja samooczyszczania, blokada kapania, spryskiwacz, pionowy wyrzut pary, czy też obrotowe mocowanie przewodu. O bezpieczeństwo użytkowania dba automatyczne wyłączanie po 8 minutach bezczynności lub 30 sekundach w przypadku pozostawienia na stopie.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Moc na poziomie 2 500 wat

Automatyczne wyłączanie

Regulacja strumienia pary

Pionowy wyrzut pary

Brak wyświetlacza LCD

Kolejny model w zestawieniu, to Ultimate Pure FV9845E0 marki Tefal. Urządzenie to wyposażone jest we wszystkie rozwiązania, których oczekujemy od dobrego żelazka: funkcje parowe ze stałym wyrzutem na poziomie aż 55 g/minutę i uderzeniem pary 240 g/minutę, blokadę kapania, spryskiwacz, pionowy wyrzut pary, a także system antywapienny, dzięki któremu urządzenie zachowuje na długo żywotność. Wysoka moc sprawia, że sprzęt jest szybko gotowy do pracy. Stopa Durilium AirGlide Autoclean jest wytrzymała i łatwo przesuwa się po tkaninach, równomiernie się rozgrzewa i jest odporna na zarysowania, a dzięki profilowanemu kształtowi, łatwo doprasowuje nawet trudno dostępne miejsca. Zbiornik na wodę ma pojemność 350 ml, co wystarczy na całkiem duże prasowanie.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Automatyczne wyłączanie

Moc na poziomie 2 500 wat

Automatyczna regulacja temperatury

Pionowy wyrzut pary

Brak wyświetlacza LCD

PHILIPS GC3929/64 to ostatnie prezentowane tu żelazko. Ranking obejmuje ten model ze względu na jego dobry stosunek ceny do jakości. Urządzenie to ma klasyczne funkcje parowe: stałe wytwarzanie pary na poziomie 45 g/minutę oraz uderzenie pary 185 g/minutę. Do tego są: spryskiwacz, pionowy wyrzut pary, blokada kapania, automatyczne wyłączanie oraz funkcja czyszcząca Calc-Clean, dzięki której żelazko można napełniać zwykłą wodą z kranu. Wyróżnikiem urządzenia jest brak regulacji temperatury. Dzięki technologii OptimalTEMP, możesz prasować wszystkie typy materiałów bez konieczności regulacji temperatury. Sprawia to, że prasowanie jest wygodniejsze, szybsze i bardziej komfortowe, a ponadto nie wymaga wcześniejszego segregowania.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756