JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Małe AGD   Jaki wypiekacz do chleba kupić?

Jaki wypiekacz do chleba kupić?

Z roku na rok coraz bardziej popularne staje się pieczenie chleba w warunkach domowych. Jeśli szukasz odpowiedniego urządzenia do tego celu zobacz, jakie propozycje znajdują się na rynku. Współczesny wypiekacz chleba jest sprzętem, dzięki któremu we własnej kuchni można przygotować nie tylko tradycyjne pieczywo. W zależności od ilości programów dostępnych w danym urządzeniu można przyrządzić także bagietki, chleb z ziarnami, chleb bezglutenowy, ciasto makaronowe, a nawet dżemy.Na co powinno się zwrócić uwagę kupując wypiekacz do chleba?

- najważniejszymi elementami konstrukcji wypiekaczy do chleba są: pojemnik do pieczenia i grzałka. Zarówno mieszanie ciasta, jak i grzanie, jest sterowane elektronicznie,
- wśród bogatej oferty wypiekaczy chleba można znaleźć produkty, które różnią się od siebie mocą, wielkością, ilością programów do wypiekania, a także liczbą tzw. mieszadełek,
- najważniejszym parametrem jest moc.Jak to działa?


Cały proces obejmujący automatyczne miksowanie ciasta i automatyczne zagniatanie ciasta odbywa się w jednym pojemniku. Wiele wypiekaczy do chleba posiada tzw. funkcję opóźnionego startu, dzięki której można ustawić wypiek ciasta na konkretną godzinę i zjeść na śniadanie ciepły, domowy chleb. Ważną funkcją jest także możliwość ustawienia pożądanego stopnia zrumienienia chleba - od jasnej po mocno rumianą.

Przegląd oferty wypiekaczy do chleba – jest w czym wybierać! 

Co z tańszymi wypiekaczami?


Tanie wypiekacze do chleba zazwyczaj charakteryzują się mniejszą mocą (600-700W), a także mniejszą ilością dostępnych programów, w wielu z nich nie ma możliwości przyrządzenia takich produktów jak dżemy i ciasto makaronowe. Ale nie każdy z nas tego potrzebuje. Tańsze urządzenia do wypiekania chleba można znaleźć wśród produktów wszystkich marek, oferujących wypiekacze w ogóle.  Na uwagę zasługują wypiekacze Zelmer, szczególnie modele: Zelmer 43Z011 i wypiekacz Zelmer BM1000.

Dzięki wszystkim wyżej wspomnianym produktom wypiekanie chleba domowego staje się czynnością łatwą i przyjemną. Zakup wypiekacza do chleba jest przede wszystkim decyzją, która umożliwia realny wpływ na jakość spożywanych codziennie produktów żywieniowych.