Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Jak działa pralko-suszarka?

 2023-07-31 

Ciekawą alternatywą dla dwóch osobnych urządzeń – pralki i suszarki jest pralko-suszarka. Zajmuje znacznie mniej miejsca i oferuje takie same programy, jak oddzielne sprzęty. Jak działa pralko-suszarka? Zajmiemy się tym w poniższym poradniku. Zapraszamy do lektury!

Jak działa pralko-suszarka? Zalety urządzenia

Pralko-suszarka łączy funkcje pralki i suszarki. W jednym urządzeniu zamknięto tak naprawdę dwa rodzaje sprzętu, które służą praniu i suszeniu odzieży. Takie rozwiązanie wymaga skomplikowanej konstrukcji poszczególnych podzespołów. Dzięki temu możesz wyciągnąć suche pranie, niewymagające rozwieszania. To spora oszczędność czasu i wygoda. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz inwestować w suszarkę, idealnym rozwiązaniem jest zakup pralko-suszarki. W ten sposób oszczędzasz miejsce oraz pieniądze. Choć takie urządzenie jest trochę droższe od zwykłej pralki, to nadal mniejsza inwestycja, niż zakup dwóch osobnych sprzętów. Aby dowiedzieć się, jak działa pralko-suszarka, powinieneś znać opis pracy obydwu trybów.

Pralko-suszarki w naszej ofercie:

Pralko-suszarka SAMSUNG WD8NK52E0ZX AddWash Slim
2 499 00
Cena z kodem
3 399,99 złCena przed kodem
2 699,00 złNajniższa cena
Pralko-suszarka SAMSUNG WD8NK52E0ZW AddWash Slim
2 449 00
Cena z kodem
2 999,99 złCena przed kodem
2 499,00 złNajniższa cena

Pranie w pralko-suszarce

Tutaj tak naprawdę nie zmienia się nic. Cykl prania wygląda identycznie, jak w przypadku standardowej pralki. Załadunek odbywa się poprzez drzwi przednie. Niektóre modele pralko-suszarek posiadają drzwi umożliwiające dołożenie odzieży, o której zapomniałeś. Możliwe jest także ustawienie cyklu prania i suszenia następujących po sobie, co nie wymaga od Ciebie monitorowania pracy urządzenia. Jednak musisz mieć na uwadze, że wsad odzieży przeznaczonej do suszenia jest zwykle o 2-3 kilogramy mniejszy, niż w przypadku prania. Jeśli więc chcesz, aby urządzenie kompleksowo zadbało o odzież, załaduj odpowiednio mniej brudnych tkanin.

Jak wygląda suszenie w pralko-suszarce?

Wyprana odzież poddawana jest działaniu gorącego powietrza. Zasada suszenia jest nieco inna, niż w przypadku tradycyjnych suszarek elektrycznych. Zależy ona od typu urządzenia. Pierwszym rodzajem jest sprzęt kondensacyjny. W takim urządzeniu powietrze jest podgrzewane przez zamontowane grzałki. Powietrze jest transportowane przez wymiennik ciepła, który je schładza i skrapla. Wilgoć jest następnie usuwana do odpływu. Wtedy proces powtarza się do skutku, aż odzież zostanie całkowicie wysuszona.


W ofercie dostępne są także pralko-suszarki z pompą ciepłą. Ich zaletą jest wykorzystanie nowoczesnej technologii podgrzewania powietrza. Pozwala ona suszyć tkaniny w niższej temperaturze. Dzięki czemu ubrania są wyprostowane, ale nie ulegają zniszczeniu. Pralko-suszarki z pompą ciepła są także bardziej ekologiczne od tradycyjnych modeli, ponieważ zużywają mniej energii.

Na co zwrócić uwagę wybierając pralko-suszarkę?

Oferta pralko-suszarek jest bardzo duża. Tylko w naszym sklepie internetowym możesz wybrać urządzenie spośród kilkudziesięciu różnych modeli. Jak więc wybrać odpowiedni sprzęt, aby nie żałować zakupu? Podkreślamy, jak zawsze, że podstawą zadowolenia z urządzenia, jest zawsze dopasowanie go do własnych, indywidualnych potrzeb. Przede wszystkim, zwróć uwagę na klasę energetyczną pralko-suszarki. Im lepsza, tym niższe rachunki za energię elektryczną będziesz musiał płacić. Wszyscy lubimy oszczędzać, a zakup urządzeń energooszczędnych to jeden z najprostszych sposobów. Łazienki są często jednymi z mniejszych pomieszczeń w każdym mieszkaniu lub domu. Dlatego istotne jest wybranie urządzeń o odpowiednich wymiarach. Sprawdź wysokość, szerokość i głębokość sprzętu. Wymiary urządzenia są jednym z podstawowych parametrów, które należy uwzględnić podczas zakupów. Kolejnym krokiem będzie wybranie odpowiedniego wsadu. Dotyczy to zarówno funkcji prania, jak i suszenia. Im więcej odzieży możesz suszyć w konkretnym urządzeniu, tym lepiej. W takim wypadku wsad prania również będzie satysfakcjonujący, bo zwykle jest większy o 2-3 kilogramy.


Oczywiście ważny jest także poziom hałasu generowany podczas pracy w dwóch trybach. Pranie i suszenie, może przecież odbywać się późnym wieczorem, a jeśli sprzęt będzie zbyt głośny – będzie to uciążliwe. Szukając idealnego modelu, sprawdź czy posiada on silnik inwerterowy. To bezszczotkowa konstrukcja, która zapewnia długotrwałość i cichszą pracę. Dodatkową zaletą będzie na pewno także sterowanie smartfonem, możliwe dzięki łączności Wi-Fi.


Poznałeś nieco lepiej urządzenie, jakim jest pralko-suszarka. Jak działa – już wiesz. Teraz możesz przejść do zapoznania się z ofertą dostępną w naszym sklepie internetowym. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skorzystaj z pomocy naszych doradców. Czekają na Ciebie w sklepach stacjonarnych oraz na infolinii.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756