JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Foto i Kamery   Jakie dodatki i akcesoria do kamery GoPro? Przegląd „must have”

Jakie dodatki i akcesoria do kamery GoPro? Przegląd „must have”

Przegląd „must have” dodatków akcesorii GoPro 


Jesteś szczęśliwym posiadaczem kamery GoPro, ale chciałbyś poszerzyć swoją kolekcję o ciekawe akcesoria? Zapoznaj się z polecanymi przez nas dodatkami, przeczytaj o absolutnym „must have” każdego kamerzysty GoPro  i wybierz coś dla siebie!
Kamera GoPro sama w sobie jest produktem rewelacyjnym – szereg zastosowań, zarówno w dziedzinach sportowych, jak i chociażby podczas rodzinnych wycieczek, stawia ją na pierwszym miejscu wśród gadżetów, które po prostu wypada mieć. Aby Twoja GoPro mogła jednak sprawdzać się w każdych okolicznościach, zdecydowanie powinieneś rozważyć zakup dodatkowych akcesoriów, które rozszerzą jej możliwości. W dzisiejszym artykule zapraszamy Cię więc na przegląd produktów wspomagających kamery GoPro.

Ładowarka GoPro


Kamery GoPro trzeciej i czwartej generacji oferują (w większości modeli) możliwość stosowania wymiennych baterii. Funkcja ta jest o tyle istotna, że dodatkowy akumulator GoPro w wielu przypadkach może okazać się zbawienny – podczas uwieczniania czy to naszych sportowych wyczynów, czy też wakacyjnych wojaży. Aby szybko i sprawnie podładować zarówno standardowy, jak i dodatkowy akumulator, warto wyposażyć się w dodatkową ładowarkę GoPro – najlepiej taką oferującą możliwość równoczesnego ładowania dwóch baterii naraz. Pozwoli wam to być zawsze przygotowanymi do uwiecznienia każdej interesującej chwili.

Akcesoria wodoszczelne


Dodatkowe akcesoria GoPro, przydatne szczególnie podczas ujęć podwodnych, sprawdzą się nie tylko w przypadku sportów wodnych, ale również chociażby podczas wakacji nad morzem czy na zimowym stoku. Obudowa wodoszczelna GoPro pełni bowiem funkcję ochrony zarówno przed działaniem wody, jak i chociażby śniegu czy piasku, które mogą poważnie zaszkodzić naszej kamerze. Należy więc obowiązkowo wyposażyć się w ten gadżet, jeśli używacie kamery w jakichkolwiek warunkach niedomowych. Jego cena jest niewielka w stosunku do wartości sprzętu, który tak dobrze ochrania.

Innym rozwiązaniem zabezpieczającym kamerę przed szkodliwym działaniem wody, śniegu, piasku czy morskiej soli jest pokrowiec wodoszczelny. To rozwiązanie jest jednak dobre jedynie w sytuacji, gdy chcecie przechowywać waszą kamerę bezpiecznie bez jej równoczesnego używania. A skoro już o przechowywaniu mowa…


Kamera GoPro bezpieczna w każdych warunkach


O tym, że odpowiednie przechowywanie kamery jest konieczne, przekonał się z pewnością ten, kto z powodu własnego niedbalstwa ją uszkodził. Tak to już bywa ze sprzętem za kilka tysięcy złotych, że jeśli nie zainwestuje się pewnej kwoty w jego bezpieczne użytkowanie, prędzej czy później będzie się żałować.

Do transportu kamery przyda się odpowiedni pokrowiec – walizka. Jest to niedrogi, bo kosztujący już zaledwie ok. 100 złotych gadżet, pozwalający na przechowywanie i przewożenie kamery wraz z niewielkimi akcesoriami, takimi jak dodatkowe mocowania GoPro czy chociażby przylepce.

Podczas używania, nie tylko w ekstremalnych warunkach, kamerę warto też dodatkowo zabezpieczyć za pomocą silikonowej obudowy GoPro, podobnej do tych, które możemy spotkać przy smartfonach. Ochrania ona obudowę naszej kamery przed pęknięciami, zarysowaniami i często, ze względu na swój kolor, ułatwia korzystanie z niej. Dla przykładu w sytuacji, gdy używacie kamery na stoku narciarskim, dobrze wyposażyć się w jaskrawą obudowę, która ułatwi jej odszukanie w razie przypadkowego jej odczepienia. Czarna obudowa przyda się z kolei osobom, które z pomocą swojej kamery chcą nagrywać ostrożne, dzikie zwierzęta.

Warto pomyśleć również o zabezpieczeniu obiektywu. W tym celu możecie zastosować nakładane filtry GoPro, które równocześnie znacząco poprawiają jakość nagrywanego obrazu w wielu okolicznościach. Poza filtrami przeznaczonymi do filmowania w konkretnych warunkach, na przykład pod wodą, możecie zakupić uniwersalny i dużo tańszy filtr polaryzacyjny, który tłumić będzie niepożądane refleksy świetlne.

Kiedy warto dokupić ekran LCD?


Kamery GoPro nie posiadają wbudowanego wyświetlacza, co znacząco utrudnia kadrowanie obrazu – nagrywacie „w ciemno” to, co akurat was interesuje, a efekty możecie podziwiać dopiero po zgraniu filmu na komputer.
Istnieją dwa rozwiązania tego problemu – pierwszym z nich jest smartfon i łączność Wi-Fi – najnowsze kamery z serii GoPro są w nią wyposażone. Jest to jednak rozwiązanie niewygodne, ponieważ wymaga obsługiwania dwóch urządzeń równocześnie.

Dlatego też dużo lepiej sprawdzi się w tej sytuacji dedykowany, podłączany do kamery GoPro ekran dotykowy – lcd touch bacpac. Pozwala on nie tylko na kadrowanie obrazu, ale również na odtwarzanie nagrań. Co za tym idzie, możecie spróbować powtórzyć ujęcie, jeśli to zarejestrowane nie będzie satysfakcjonujące. Zakup ekranu to nieduży wydatek, wahający się w granicach 350-400 złotych. Wydane pieniądze szybko się zwrócą w mniej materialnej postaci rewelacyjnych i dobrze wykadrowanych nagrań.
Odpowiednie mocowanie dla kamery GoPro


Mocowanie GoPro może wydawać się z pozoru dziwne i zbyt wymyślne, jednakże ten unikatowy system instalowania pozwala na zastosowanie jej w praktycznie każdych warunkach.

Szeroka gama akcesoriów montażowych może sprawić, że będziecie mieli problem z wyborem. w waszej głowie pojawią się dylematy. Dlatego też omówię, jakie mocowanie przyda się w danych okolicznościach.

- Uchwyt GoPro ze specjalnym gwintem pozwoli na korzystanie z tradycyjnych statywów fotograficznych. Przyda się więc przede wszystkim osobom, które zajmują się również fotografią i podczas ujęć chcą korzystać z dobrej klasy statywu, wyposażonego w głowicę 3D.

- Wysięgnik GoPro – to z kolei gadżet przydatny przede wszystkim w sytuacji, gdy chcecie nagrywać samych siebie wraz z tym, co dzieje się za wami. Dzięki niemu nie tylko uwiecznicie własne wyczyny sportowe, ale również wasze wakacyjne wycieczki wraz z przepięknymi krajobrazami. Sprawdzi się również podczas robienia zdjęć typu „selfie”.

- Pilot GoPro ARMTE-002 – to urządzenie niezastąpione w sytuacjach, gdy ze względu na wykonywaną czynność nie macie możliwości obsługiwania przyczepionej kamery dłonią bądź też gdy wasza GoPro znajduje się w pewnej odległości od was (do 180 metrów). Pilot pozwala na sterowanie podstawowymi funkcjami, takimi jak nagrywanie czy wykonywanie zdjęć. Przy tym jest on w pełni wodoodporny, więc bez obaw możecie z niego korzystać w trudnych warunkach atmosferycznych.

- Szelki GoPro – idealne podczas uprawiania sportów, w których macie zajęte ręce. Sprawdzą się przy wszystkich dyscyplinach, przy których nie ma możliwości zainstalowania kamery na głowie, czy to za pomocą przyssawki GoPro na kasku, czy też opaski czołowej.

Be a Hero – bądź bohaterem


Powyższe akcesoria przydadzą się każdemu posiadaczowi kamery z serii GoPro. Warto systematycznie rozbudowywać swój zestaw o poszczególne gadżety z powyższej listy. Z czasem dojdziecie dzięki nim do perfekcji w kręceniu filmów – tego jestem wręcz pewien. A później? Kto wie, być może staniecie się sławni za sprawą swoich wyczynów i niesamowitych ujęć. Jednakże nawet jeśli za jakiś czas świat o was nie usłyszy, będziecie mieli wspaniałe nagrania, którymi możecie podzielić się z rodziną i przyjaciółmi.